Reklāma

Apple no lietotņu veikala izvāc visas e-cigarešu lietotnes

Jaunākie raksti

IKEA un ASUS ROG kopīgi radītās mēbeles būs pieejamas jau oktobrī

Pirms aptuveni gada IKEA un ASUS ROG kopīgi paziņoja par mēbeļu sēriju izveidi datorspēļu cienītājiem. Paziņots, ka jau oktobrī...

“NIO” nākamgad plāno pilnvērtīgi ienākt Eiropas tirgū

Ķīniešu elektroauto ražotājs "NIO" apstiprinājis, ka nākamā gada beigās Vācijā ieradīsies "ET7" elektriskais sedans, kas iezīmēs autoražotāja pilnvērtīgu ienākšanu...

Microsoft izziņo, ka klasiskā Office 2021 versija būs pieejama sākot no 5. oktobra

Jau februāra sākumā Microsoft informēja, ka jaunākā Microsoft Office 2021 versija būs pieejama vēlāk šī gada laika, un pēc...

Apple iPhone 13 Pro modeļa grafiskā apstrādes jauda būs par 55% labāka nekā iPhone 12 Pro

Šajā nedēļā Apple beidzot izziņoja atjaunotus četrus iPhone 13 modeļus. Kaut arī tie vēl nav oficiāli nonākuši pie gala...

Xiaomi Eiropai izziņo Pad 5 planšetdatoru par €349

Xiaomi Pad 5 planšetdators būs pieejams pircējiem Eiropā, tā cena būs no 349 eiro. Xiaomi Pad 5 būs 11...

Apple nācis klajā ar paziņojumu, ka piekrīt veselības jomas ekspertiem – e-cigarešu izmantošana ir uzskatāma par veselības krīzes izraisītāju un pat epidēmiju jauniešu vidū. Lai parādītu Apple nostāju, no App Store izņemtas visas ar e-cigarešu izmantošanu saistītas lietotnes.

Elektronisko cigarešu kaitīgā un līdz šim vēl pietiekami nepārbaudītā ietekme uz sabiedrības veselību ilgtermiņā kļuvusi par aktuālu tēmu atkarības profilakses jomā. Šo cigarešu smēķēšanas problemātika īpaši aktualizējusies pēc neseniem nāves un saslimšanas gadījumiem ASV, kas izsauca plašas diskusijas par patiesajiem elektronisko cigarešu smēķēšanas kaitīguma apmēriem un nikotīna atkarības izplatību.

Tāpat vērojama tendence, ka veipošana (no angļu val. vape) izplatīta tieši jauniešu vidū un pierādīts, ka  nikotīns (kurš arī atrodas elektroniskajās cigaretēs), izraisa spēcīgu atkarību. Turklāt šobrīd turpinās pētījumi, lai noskaidrotu – vai tabakas karsēšanas iekārtās pildāmās inhalācijas ir bīstamas to lietotāju veselībai savu toksisko īpašību dēļ.

Apple paziņojis, ka viedtālruņos un planšetdatoros uzstādītās e-cigarešu lietotnes netiks dzēstas piespiedu kārtā, tās turpinās darboties, bet vairs nebūs atjaunināmas vai atkārtoti ielādējamas viedierīcēs.

Reklāma

9 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
9 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments

hype train + tabakas industrijas lobijs.

Gan jau, ka nē, bet kā es te vakar lasīju vienā spriedelējumā par tēmu, Apple šoreiz uzkāpj uz diezgan slidenas taciņas. Mums var nepatik elektroniskās cigaretes, bet kamēr tās pašas par sevi nav aizliegtas, ir dīvaini aizliegt tās pavadošās lietotnes no sava App Store.

Man kā nesmēķētājam gribas tikai uzsist Apple pa plecu. Malači.

@Kristaps “gan jau, ka nē” — kas tieši nē? amerikas mediju sarīkotā histērija ir klasisks piemērs… ēēē… mediju histērijai :) tālāk citēti tiek tikai nāves gadījumi un tabaknieku industrijas lobētais senators, uz tā tiek balstīti visi spriedumi un pieņemti aizliegumi. jau zināmie izmeklēšanas dati tiek ignorēti vai pieminēti garāmejot.

Par kuru tieši senatoru ir runa? Kuri tieši dati tiek ignorēti?

piedod, bet mājas darbu tavā vietā es neveikšu, stundu rakājoties internetā pa 2 mēnešu vecām ziņām. es mediju histērijas nedokumentēju, bet ignorēju. vienīgais, kas ir pa rokai viegli atrodams no apraksta pie bigclivedotcom YT video (pats video gan neapskata elektriskās inhalācijas potenciālās problēmas, tāpēc vari netērēt laiku to skatoties): With the recent spate of lung problems and deaths associated with “vaping” I thought it would be useful to look at the actual facts behind their ill-researched scaremongering. In short. the problems were associated with drug cartridges with a random concoction of oils and solvents that have nothing to do with… Read more »

Tas ir tavs nevis mans mājasdarbs. Tu taču piemini kaut kādus senatorus un faktus, kurus patiesībā nemaz nespēj pamatot. Tas nav pareizi.

Kas attiecas uz veipošanu, tad tur laikam pie vainas ir E vitamīna kaut kāda forma: https://www.the-scientist.com/news-opinion/vitamin-e-acetate-tied-to-vaping-illnesses–cdc-66701

nope. tu izteici viedokli, es izteicu pretviedokli. tu sāc uzdot papildjautājumus? esi tik laipns un sākumā paskaties atbildes uz tiem pats. kā jau es teicu — es nekonspektēju katru media histēriju, lai pēc tam varētu atreferēt kārtējo sviestu. fakts bija manā citātā — saslimušie inhalēja kaktu firmas ražojuma šķidrumu ar THC, t.i., tupa mēģināja “pīpēt zāli” jaunā formā. tevis iedotajā linkā kā reizi ir pieminēts THC vairumā no ņemtajiem paraugiem. tai pašā preses vilnī, kur šo faktu centās nepieminēt, tika plaši citēts karojošs senators (kura vārdu es pat nemēģināju iegaumēt), kurš esot zināms tabakas industrijas lobijs. runājot par cēloni, E… Read more »

Konkrētību vajag vairāk. Citādāk sanāk tādi bla bla bla tipa komentāri.

Reklāma
Reklāma
Reklāma