Reklāma

Apstiprināta pirmā oficiālā vakcīna pret Ebolas vīrusu

Jaunākie raksti

“General Motors” rekomendē “Chevy Bolt” elektroauto novietot 15 metru attālumā no citām mašīnām

"General Motors" koncerna paspārnē esošā "Chevrolet" zīmola elektroauto "Bolt" mediju virsrakstos pēdējā laikā nonācis ne to labāko iemeslu dēļ...

Latviešu radītais e-velo amfībija–kemperis “Z-TRITON” piesaista 150 000 eiro un dosies sevi parādīt Eiropai

Nevarētu teikt, ka latvietim trūkst inovatīva un radoša domāšana. Patiesībā inovācijas un unikāli risinājumi atrodami itin bieži. Viens no...

Nodarbinātības valsts aģentūra darba meklētājiem un nodarbinātajiem apmaksās tiešsaistes apmācības

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) uzsākusi jaunu mācību pilotprojektu "Nākotnes prasmju iniciatīva". Tā ir iespēja gan darba meklētājiem, gan nodarbinātajiem...

Fitbit jaunā viedpulksteņu iespēja cīnīsies pret krākšanu

Google paspārnē esošais Fitbit uzsācis cīņu pret mūžam svarīgo tēmu - krākšanu. Protams, tas jau nebūtu Fitbit, ja viss...

Dizaina veidošanas serviss Canva sasniedz 40 miljardu dolāru vērtību

Uzņēmums un digitālais serviss Canva piesaistījis jaunas 200 miljonu dolāru lielas investīcijas, tādējādi sasniedzot 40 miljardu dolāru vērtību, kas...

Šīs nedēļas sākumā pēc piecu gadu intensīva darba, Eiropas regulējošās institūcijas apstiprinājušas kompānijas Merck izstrādāto vakcīnu pret Ebolas vīrusu, kura nosaukta par Ervebo.

Eksperimentālā vakcīna savu pielietojumu atrada sākot jau no 2014. gada, kad nāvējošais vīruss skāra Rietumāfriku, izraisot vairāk nekā 11 000 nāves gadījumus, kā arī 28 000 saslimšanu, padarot to par vienu no mūsdienu pasaules bīstamākajiem vīrusiem. Pagājušajā gadā Ervebo vakcīna tika izmantota Kongo Demokrātiskajā Republikā, kur notika otrs lielākais Ebolas uzliesmojums, paņemot gandrīz 2200 cilvēku dzīvības un saslimstot vēl 3300.

Vakcīnas efektivitāte ir 97,5%, un tā nodrošinājusi aizsardzību vairāk nekā 90 000 cilvēku lielo uzliesmojumu laikā. Vēsturiski tā tikusi izstrādāta Kanādas nacionālajā mikrobioloģijas laboratorijā, kura licenci nodevusi uzņēmuma NewLink rokās. Pēcāk 2014. gadā licenci pārņēmis uzņēmums Merck, kad notika lielais Ebolas uzliesmojums Āfrikā.

Kā norādījis Eiropas komisārs veselības jomā, tad vakcīnas atrašana ir bijusi viena no prioritātēm, lai to sasniegtu pēc iespējas ātrāk un spētu cīnīties ar šo smago vīrusu. Tāpat uzsvērts, ka vakcīnas legalizēšana ir solis, lai glābtu dzīvības visā pasaulē. Reaģējot uz Eiropas Komisijas apstiprinājumu, savu pirmo kvalifikāciju vakcīnai paudusi arī Pasaules Veselības organizācija, kura ar šādu atzinumu ļauj vakcīnu primāri izmantot patiešām kritiskās situācijās.

Šīs vakcīnas radīšana ir bijis piecu gadu darbs un apliecinājums zinātnes un inovāciju spēkam, tāpat arī privātā un publiskā sektora kopdarbam, lai glābtu dzīvības un paaugstinātu cilvēku dzīves līmeni. Tā Ebola 2019. gadā ir kļuvusi par novēršamu un ārstējamu infekciju slimību. Sausos ciparos tie ir 43 gadi kopš tās atklāšanas, bet ir grūti spriest vai medicīnas zinātnē tas ir daudz vai maz, tomēr mērķis ir sasniegts.

Plānots, ka ASV vakcīna savu oficiālo apstiprinājumu iegūs 2020. gada martā.

Reklāma

8 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
8 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments

Drīz Kursors būs tāds pats ziņnesis kā Delfi, Apollo utt.?

Mēs eksperimentējam ar dažādām tēmām, un, jā, mēs plānojam augt un attīstīties. Lasītāji būs tie, kas daļēji noteikt, kurā virzienā mums to darīt.

Farmāciju, alkoholu un cukurūdeņus gan te negribētos redzēt.

Zinātnes sasniegumi ir tēma, ko esmu gribējis Kursorā atspoguļot no sākta gala, taču nekad tai nebija laiks pieķerties. Mēģināsim tagad.

Vakcīna pret Ebolu ir kaut kas ievērības cienīgs! To varētu pārspēt tikai vakcīna pret AIDS vai Vēzi.
Bet rakstā ir arī kaut kas interesants, jo brīdī kad Farmācijas gigants ieguva licenci, sākās Ebolas uzliesmojums, tā teikt, lai radītu pieprasījumu pēc produkta.

vai arī pilnīgi pretēji, sākās Ebolas uzliesmojums un farmācijas gigants beidza lauzties par licences cenu, lai paspētu labi nopelnīt.

Skaidrs ir viens, farmācijas gigantam nerūp labdarība, vai āfrikas iedzīvotāji! Svarīgi ir tikai peļņas rādītāji.
Lai kā arī tur būtu, kopumā labas ziņas!

Reklāma
Reklāma
Reklāma