Apple vakar vakarā izziņoja jaunu 16 collu MacBook Pro klēpjdatora modeli, turklāt ar to tiks labotas pāris iepriekš pastāvošas MacBook Pro sērijas problēmas – jaunajā MacBook Pro tiks izmantota parastā scissor mehānisma tastatūra, nevis ilgu laiku peltā butterfly tastatūra. MacBook Pro beidzot atgūs arī Escape taustiņu.

16 collu MacBook Pro saņems Retina tipa ekrānu ar 3072 x 1920 punktu izšķirtspēju, ekrānam būs 500 cd/m² spilgtums un katrs ekrāns tiks rūpnīcā kalibrēts. 16 collu MacBook Pro ekrāns spēs attēlot 100% DCI-P3 krāstelpas.

Jauno 16 collu MacBook Pro būs iespējams komplektēt ar Intel 9. paaudzes sešu vai astoņu kodolu procesoriem. Apple norāda, ka jaunie 16 collu MacBook Pro ir divas reizes jaudīgāki par četru kodolu 15 collu MacBook Pro. Jaunie 16 collu MacBook Pro arī saņems AMD 7 nm Radeon Pro 5300M vai 5500M videokartes ar 4 GB vai 8 GB VRAM.

Apple sola, ka 16 collu MacBook Pro saņēmuši uzlabotu dzesēšanas sistēmu, par 28% uzlabota gaisa plūsma, kā arī par 35% palielināti heatsink elementi datorā.

16 collu MacBook Pro bāzes modelis ar 16 GB DDR4 RAM un 512 GB SSD tipa atmiņu maksās no 2700 eiro, bet astoņu kodolu procesora modelis ar AMD Radeon Pro 5500M, 16 GB 2666 MHz DDR4 un 1 TB atmiņu maksās no 3200 eiro.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
17 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Rihards Veters

Bedzot atgriežamies pie normālas Apple klaviatūras! Prieks dzirdēt!

Prusljix

Jau vairāk kā gadu lietoju 2018.gad Pro modeli un ar klaviatūru viss kārtībā. Rakstīt patīk labāk kā uz standarta tipa taustiņiem.
Esi saskāries ar problēmu uz savas ādas?

Kristaps Skutelis

Butterfly tastatūras problēma bija tās neuzticamība. Nevajadzēja daudz putekļus/gružus, lai tā pārstātu darboties. Remonts sākumā bija vājprātīgi dārgs klientam, bet pēc tam Apple jau par savu naudu mainīja šīs tastatūras. Prieks un laime, ka jaunajā MacBook notiek atgriešanās pie pārbaudītākiem un ilgspēlējošākiem risinājumiem. Varētu gan Apple nemāžoties tikai ar USB-C portiem.

Madara Saule

Un kā ar portiem? Būs tikai viens usb-c?

Jānis Rozenšteins

4, tāpat kā iepriekšējiem.

PCists

Pa to naudu jau sanāk perfekts gaming pc + Asus Zenbook ar 4k displeju.

wils

Parādi laptopu ar 64GB ram un 8TB ssd un oled ekrānu, un lai var darbināt 8h bez rozetes.

PCists

Par 8TB HDD būs jāmet klāt vēl 2000usd. RAM + SDD jau velk cenu pie 6000usd par laptop. Domāju, ka komentāri lieki.

Kristaps Skutelis

Mhm, labas lietas labi maksā :)

wils

Nu un ka jāpiemet, parādi kaut ko no Dell XPS vai Lenovo ThinkPad sērijas (vai jebko no citiem ražotājiem) līdzvērtīgu iekārtu (ekrāns + veiktspēja + autonomija).

Usinss

Laba stratēģija. Uztaisa 2 paaudzes, kuras nekam neder. Tad atgriežās pie veciem risinājumiem, ieliek mūsdienu dzelžus un saka, ka uzlabota kvalitāte. Ā jā, vecajai tehnoloģijai uzliek lielāku cenu, bet attīstība kvalitātē nav notikusi.
Bet visi priecājas un pērk. Nākamajā Pro modelī, atgriezīsies F1 poga un tā katru gadu, līdz pazudīs touchbar…

Jānis Rozenšteins

Apple taču ļoti labi tā strādā jau gadiem. Labi, ka savus kasjakus izlabojuši, kas jau gadiem ir, bet lai sauktu par innovāciju ar to nepietiek, pat ne tuvu.
Pagaidīsim, kad pirmie nonāks pie Luiss Rossman, tas čalis visu izstāstīs kas un kā ir.

KKTK

Smuks – jāpieliek kāts un varēs ērtī šķūrēt sniegu pagalmā!

Krotow

Jānoasina mala un varēs hipsterīgi griezt pusdienu dārzeņus.

Rūdolfs Rancāns

Apple vēl varētu ieinovēt atpakaļ SD karšu lasītāju un kaut vienu usb a caurumiņu..

Krotow

Būtu jau labi. Taču šo ligzdu izmērs ar dizainu nesaskanēs.

Rūdolfs Rancāns

bet saskanētu ar vārdiņu PRO nosaukumā.