Septembrī Apple izziņoja iOS 13 operētājsistēmas versiju, kas beidzot atļāva uzsākt pilnvērtīgi izmantot Near Field Communication (NFC) savienojumu iPhone viedtālruņos. Iepriekš Apple atļāva NFC izmantot tikai nolasīšanai, bet ne datu ierakstam.

Šobrīd iPhone izmantotāji var kopā ar saviem viedtālruņiem izmantot YubiKey 5 NFC vai Security Key NFC by Yubico atslēgu, lai piekļūtu informācijai lietotnēs un tīmekļa pārlūkos ar YubiKey atslēgas atbalstu.

Speciāli iOS lietotājiem izstrādāta arī YubiKey 5Ci atslēga, kas spēj sadarboties ar iPhone 7 un jaunākiem iPhone, ja vien tiem uzstādīta iOS 13 vai svaigāka operētājsistēmas versija. Vecāki iPhone modeļi, iPad planšetdatori un iPod mūzikas atskaņotāji var arī izmantot YubiKey 5Ci atslēgu, jo tai ir Lightning savienojuma iespēja.

Reklāma

4
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
digitalkKristaps SkutelisLaurisJēkabs Balodis Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Jēkabs Balodis
Viesis
Jēkabs Balodis

Interesanta liekas ziņa par iOS atjauninājumu, kas ļauj izmantot NFC. Etalona nolasīšanas app arī varēs izveidot tad?

Lauris
Viesis
Lauris

Īsti nesaprotu, ar ko tāda atslēga ir labāka par FaceID vai TouchID? Dzelzis, kuru var nozagt, atšķirībā no sejas un pirkstiem.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Tas ir vienkārši vēl viens faktors, ko var izmantot. Piemēram, datoru pasaulē pagaidām pirkstu nospiedumu nolasīšana vai sejas atpazīšana ir retums. Toties USB porti ir gandrīz visiem datoriem.

digitalk
Member
digitalk

un arī NFC nolasītāji daudzos biznesa klases portatīvajos.