Pagājušajā gadā kompānija Microsoft datu uzglabāšanas konferencē prezentēja pētniecisko darbu par iespējām informāciju ievietot stikla gabalā ar lāzera palīdzību, šo projektu nosaucot par Silica.

Šī gada kompānijas rīkotajā konferencē Ignite, kas notiek tieši šonedēļ, un kurā tā iepazīstina ar dažādiem produktu un pakalpojumu jaunumiem, 4. novembrī tika prezentēts pirmais reālais pielietojums šai tehnoloģijai. Tas ir 1978. gada filmas “Superman” ieraksts 75 x 75 x 2 mm mazā stikla gabalā. Šī mazā gabaliņa ietilpība ir 75,6 GB.

Microsoft pie šī atklājuma un risinājuma nonācis attīstības nolūkā, jo arvien vairāk un vairāk informācijas tiek glabāta mākoņos, kuru šī brīža ietilpība un jauda tiek izsmelta, tāpēc ir nepieciešams jauns risinājums. Kompānija liek lielas cerības tieši uz datu ievietošanu stiklā (silīcija dioksīdā), jo šis risinājums ir gan ātrs, gan ilgtspējīgs, gan ar zemām izmaksām, kas ir priekšnosacījumi veiksmīgiem mākoņa risinājumiem.

6
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
KrotowGatisHenrijs AvotiņšMārtiņšCarbon dioxide Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Uldis M.
Member
Uldis M.

Es nedaudz apšaubu šādas tehnoloģijas rakstīšanas/lasīšanas ātrumu, jo ir iesaistītas fiziskas komponentes (sektora izvēle, polaritāte)… Pats atmiņas modulis itkā drošs (kamēr netiek fiziski saskrāpēts), bet šaubas rada pati rakstīšanas/lasīšanas tehnoloģija. Pie kam – šādas plāksnītes īsti nebūs pārrakstāmas. Kā backup itkā ok, bet ne kā galvenais atmiņas masīvs…

Carbon dioxide
Guest
Carbon dioxide

Šodien raksta stiklā – rīt jau kkādā želejā uztaisīs pārrakstāmu un paralēli rakstāmu risinājumu, bet pamatprincips saglabāsies! :)

Mārtiņš
Guest
Mārtiņš

Šķiet, ka par datu glabāšanu stiklveidīgās vielās es izlasīju jau kaut kad 2000-ajos gados žurnālā e-pasaule. Pēc tam ik pa laikam nopūtos, skatoties uz to, kā negaidīti mirst disketes, CD, SD kartes, USB atmiņa, HDD, un atcerējos par to stikla risinājumu un domāju – nu, kur tad šie pazuda, kāpēc kavējas? Redz, nepagāja ne 20 gadi, un ir :D Inovācija…

Gatis
Guest
Gatis

Starp citu tā Superman filma arī bija pirmā kur paspīdēja šāda ideja par informācijas rakstīšanu kristālos

Krotow
Guest
Krotow

Atkal jauns WORM datu nesējs. Kā servera disks nederēs. Toties ilglaicīgai datu glabāšanai, kur nekas nav jāmaina, būs labi. Ja ieraksts pāris gadsimtus izturēs, varēs uzskatīt, ka ideja ir derīga. Protams, ja nebūs aizmirsuši ierakstīto datu formātu.

Man vienam ienāca prātā mikrofilmas?