Pirms dažām dienām parādījās ziņa, ka atklāta Samsung Galaxy S10 sērijas viedtālruņu kļūda, kas pēc noteikta veida (silikona) ekrāna plēves uzlīmēšanas dod pieeju viedtālrunim ar cita cilvēka pirkstu nospiedumiem. Faktiski jebkurš var atslēgt svešu Samsung Galaxy S10, atliek vien uzlīmēt ekrānam plēvi un caur to reģistrēt pirkstu nospiedumu.

Protams, tas nozīmē, ka ar pirkstu nospiedumu svešinieks var tikt klāt ne tikai viedtālruņa atslēgšanai, bet arī visām banku lietotnēm, kuras aizsargā pirkstu nospiedumi. Tiek saņemtas ziņas, ka vairākas bankas Lielbritānijā un Izraēlā jau bloķējušas iespēju ielādēt Samsung Galaxy S10 sērijā lietotnes no Play veikala, vai arī Galaxy S10 sērija zaudējusi iespēju pieteikties lietotnēs ar pirksta nospiedumu.

Samsung šobrīd apsolījis salabot Galaxy S10 sērijas ievainojamību jau nākamās nedēļas laikā. Galaxy S10 sērija saņemšot programmatūras labojumu, pēc tam gan nāksies viedtālrunim atkārtoti iemācīt savus pirkstu nospiedumus. Jācer, ka Samsung izdosies tikt galā ar šo kļūdu, jo Galaxy S10 sērija uzskatāma par ļoti populāru visā pasaulē.

15
Leave a Reply

avatar
4 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
s10 userKristaps SkutelisTomsJanis RozensteinsLAN Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Kaspars Baradach
Guest
Kaspars Baradach

tas skar tikai S10? savam note 10 vēl neesmu noplēsis rūpnīcas plēvi, un viss darbojas adekvāti

mcLays
Guest
mcLays

Ideja, manuprāt, pavisam cita. Ja uzlīmē aizsargstiklu un veic pirksu nospiedumu nolasīšanu, tad ultrasensors zem aizsargstikla nolasa tā struktūru, un netiek līdz pirkstu nospiedumam. Tāpēc var pielikt pie plēves virspusē jebkuru pirkstu nospiedumu, no apakšas skeneris to “neredz”. Autentifikācija notiek, jo aizsargstiklam struktūra nemainās. Visiem rūpnīcas plēves neplēsējiem būs mācība. Ja noplēš plēvi un nelieto aizsargstiklus, tad sensors strādā korekti. Pirkstu nospiedumi jāievada tieši uz ekrāna, bet ne aizsargstikla.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Te tev nu bija superīgais ultraskaņas sensors, kas vairāk nedarbojas kā darbojas.

Oskars
Guest
Oskars

Es joptojam neesu redzejis realu ta darbibu, ka tiek aprakstits. Runat var visu ko bet reali dzive nav gluzhi taa.
Kads var notestet reali, jo man ar aizsargstiklu viss strada korekti.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Mans komentārs bija par to, ka Samsung izmantotais ultraskaņas sensors nedarbojas tik labi kā optiskie, ko izmanto citi razotāji.

Konkrētā problēma ir atkārtojama, ja atrod silikona ekrāna “plēvi”. Neesmu tādas gan pats lietojis.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Samsung saka šādi: “This issue involved ultrasonic fingerprint sensors unlocking devices after recognizing 3-dimensional patterns appearing on certain silicone screen protecting cases as users’ fingerprints. To prevent any further issues, we advise that Galaxy Note10/10+ and S10/S10+/S10 5G users who use such covers to remove the cover, delete all previous fingerprints and newly register their fingerprints”

K. Johansons
Member
K. Johansons

Konkurenti drošvien berzē rokas. Apple varēs izlaist kādu zobgalīgi reklāmu par Face ID un Samsung pirkstu nospiedumu :)

Jànis
Guest
Jànis

Apple nav tādi.. Paskaties uz samsung reklāma kur šie iesmej par apple, par to pašu headphone jack.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Jā, piekrītu, Android ražotāji ir naskāki uz sava iedvesmas avota apņirgšanu.

Janis Rozensteins
Member
Janis Rozensteins

Nuuuu viņu vienkārši ir vairāk, tāpēc rodas iespaids, ka izsmej vairāk.

Apple jau arī mēdz agrāk diezgan pasmieties par citiem ražotājiem.

Reinis Rozitis
Member
Reinis Rozitis
LAN
Guest
LAN

Noplēs to plēv nost kā rakstīts – vispār tā trub nestrādā. Beigās skatos – man tak Galaxy Fold.

Toms
Guest
Toms

Kā jau parasti mediji pilnībā pārspīle problēmu. Stulbi ka tagat nevarēs kādu laiku ērti ātri veikt maksājumus. Un vispār tikai daži no simtiem S10 vāciņu var šādi palaist garām aizsardzību. Vēl arī pats Samsungs teica ka šis būs salabots ar updatu kas būs pēc ne ilgāk par nedēļu.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Es tā saprotu, ka no vakardienas Samsung jau sāk izplatīt atjauninājumu, kas izlabo šo problēmu. Un vietējās bankas vēl nebija noķērušas šo problēmu.

s10 user
Guest
s10 user

Vakar apdeitojās! Un tā īpaši nevis kā parasti parādās OS, bet uznirstošais logs un ikona paziņojumu panelī. Tāds joks 1x redzēts, laikam samsung stipri iespringa uz fix