Viedierīces ir daļa no mūsu ikdienas dzīves un sajūtām, bet vai tās spēj sajust mūsu emocijas, kad tās izmantojam.

Lai radītu šādu abpusēju sinerģiju, zinātnieki ir radījuši risinājumu, kurš piedāvā savienot mākslīgo ādu ar telefonu, radot patiešām jūtīgu saskarsmi gan ar telefonu, gan datoru. Tas tiek saukts par Skin-On interfeisu.

Šī “ādas” vāciņa uzbūve ir pietiekami vienkārša, jo mākslīgā āda tiek piestiprināta pie parasta mobilā vāciņa, un bezvadu čips sniegs iespēju novadīt šos signālus. Tiek radīta sistēma, kura spēj nolasīt gan maigu pieskārienu, lai “uzmodinātu” telefonu, vai stingru spiedienu, lai izteiktu dusmas, vai arī kniebienu, veidojot sāpju un saviebšanās sajūtu.

No reālākiem pielietojumiem tiek izcelta spēļu kontrolēšana, piemēram, datorā, izveidojot iespēju vadības pultij likt saprast, kad taustiņš ir dziļāk iespiests trīs dimensiju mērogā. Tāpat izmantot emoji, balstoties uz dažāda tipa pieskārieniem šai ādai, kā arī liekot sajust īstus pieskārienus robotiem, pulksteņu siksniņām.

Produkts gan vēl ir izstrādes un testēšanas stadijā, taču jau tiek prezentētas divas versijas – vienkārši mākslīgā ādā un ļoti augstas kvalitātes dabīgās ādas imitācija. Pirmās gadījumā tai vienkārši atgādinot lelles Bārbijas materiālu, bet otrās gadījumā ir piestrādāts gan pie reljefa, gan struktūras. Vismaz vizuāli dabīgās ādas imitācija tiešām izskatās pietiekami īsta.

Domājot, kur patiešām šāds risinājums ir nepieciešams, tādu situāciju uz pirmo sitienu neizdodas izdomāt. Gan telefoni, gan datoru skārienpaliktņi spēj izšķirt vismaz divu spēku pieskārienus, kas ir pilnīgi pietiekami ikdienas darbam, jo diez vai kniebšana vāciņā palīdzēs risināt dzīves problēmas.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
17 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Ulmes

Izskatās diezgan slimi..

Krotow

Nebūs slimāk par ar vaļa peņa ādu apdarinātu auto interjeru.

digitalk

rabīniem sanāktu labs bizness — stiķēt čeholus no priekšādiņām ;D

Krotow

Rakstā aprakstītā āda patiesībā būtu Fufme renesanse :)

Kaspars Baradach

pretīgi. bet no citas puses raugoties, cūciņas arī domā ka tas ir slimi, ka no viņu ādas taisa tālruņiem makus :D

Krotow

Vēl viens solis androīdu radīšanai (ne to, kam logo ar zalo miskastīti, bet divkājaino mums līdzīgo) pabeigts. Cūciņām šī ziņa pie kājas, kamēr vien divkājainie dod ēst. Kuri divkājainie, arī pie kājas.

Papajsss

Šitas riktīgi iederētos lellēm emmm, Jūs zināt kādam lellēm es domāju :)

Krotow

Tiem, kuri redzējuši Spīlberga “A.I. Artificial Intelligence”, komentāri laikam nav vajadzīgi :)

Čiekurs

Ex Machina btw, ja vēl neesi redzējis.

Tramvajs bļe

Tagad telefons pēc taustes atgādinās pautus. Nice…
Meitenes varēs glāstīt un uzbudināties.

KKTK
Guntars K

Latviskotājiem būtu glāsteklis ar maigoņa aizsargvāciņu.