Septembra beigās Xiaomi izziņoja Note 8 Pro viedtālruņa modelis, kas pats par sevi nav nekāds unikālais viedtālrunis, unikāla ir Xiaomi izziņošanas vietas izvēle – Berlīne. Xiaomi tādējādi parāda, ka Eiropas tirgus ražotājam ir svarīgs.

Vēl 2016. gadā Xiaomi atvēra veikalu Polijā, tad sekoja divi veikali Spānijā, bet jau 2018. gadā Eiropā bija 50 Xiaomi veikali. Parīzē atrodas lielākais Xiaomi veikals Eiropā.

Counterpoint Research uzskata, ka Huawei pazaudējis pamatīgu tirgus daļu pēdējā pusgada laikā, kas ļāvis vidējās klases viedtālruņu segmentā izplēsties Xiaomi. Counterpoint Research dati norāda uz 6% tirgus daļas zaudējumu. Xiaomi gan nav spējis pilnībā pārņem Huawei zaudēto tirgus daļu, jo Eiropā lieliski veicas Samsung ar A sērijas viedtālruņu modeļiem.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
22 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
itanium

Jā, Xiaomi vairojas. Man ģīmenē jau principā visiem ir Xiaomi – Mi 9, F1, Mi A2.
Kolēģe arī tikko Mi A3 paņēma.
Visi apmierināti.

Ar Galaxy AXX gan vēl nav sanācis saskarties.

KasparsB

vismaz A50 ir ļoti labs, bet man jaunā A sērija šķiet mazliet par lielu.. pašlaik palieku uzticīgs savam Huawei.. līdz nāve mūs šķirs.. :D

Zigurds

Normāli tālruņi, par normālām cenām!
Lietoju šī zīmola mobilos jau 4. gadu un neko sliktu pateikt nevaru.

vUps

Cik Xiaom’us pa šiem 4iem gadiem esi nomainījis?

wils

Pie mums Xiaomi diez vai tuvākajā laikā atvērs savu veikalu. Pārpircēju veikali (lepni sevi saucot par oficiālajiem izplatītājiem) ar savu uzcenojumu nekur nepazudīs.
Lielākais drauds Xiaomi, manā skatījumā, ir tās akcionāri. Xiaomi akciju vērtība pēdējā pusotra gada laikā ir zaudējusi 60% no savas sākotnējās vērtības un ja akciju turētāji nomaina akciju sabiedrības valdi, kā tas izmainīs kompānijas stratēģiju?

digitalk

interesanti, kas tev mīnusus salicis par faktu konstatāciju — sašauomētie fanboji vai pārpircēju veikali, jo akcionāri jau Kursoru nelasa? ;)
ps. par akciju kritumu žēl dzirdēt, man patīk kompānijas stratēģija un daudzi produkti ir labi.

Gints Rotčenkovs

Tak Tērbatas ielā jau vismaz gadu ir oficiālais Xiaomi veikals

digitalk

kad atradīsi kaut vienu norādi Xiaomi mājas lapā par oficiālu pārstāvi Latvijā, tad arī raksti. kuri vārdi «Pārpircēju veikali (lepni sevi saucot par oficiālajiem izplatītājiem)» tev tieši ir nesaprotami?

Kristaps Skutelis

Kāpēc tādas negācijas?

digitalk

pasīvi agresīvs, nevis negatīvs ;P
@wils komentē par mobilo tēmu zinoši un Gints arī te nav pirmo dienu. lasīt komentāru pa diagonāli un uzrakstīt ‘kaut ko’ — kāpēc lai par tādu attieksmi nesaņemtu uzbraucienu?
domā Gintam ir pretarguments? pirms uzrakstīt savu komentāru, es pārbaudīju mi.com un ko nu vēl meklētāji piedāvāja.
Xiaomi Latvijā NAV oficiāla pārstāvja.

wils

Tērbatas ielā ir pilnvarotais tirgotājs (lasi pārpircējs). Tāpat kā Apple, Xiaomi nav pārstāvēts ar savu veikalu, atšķirībā no Samsung.

digitalk

ābolim vismaz ir sertificēti tirgotāji un servisētāji.
tomēr interesanti, kurš nodrošina servisu kaut vai Xiaomi skūteriem, kas tagad palikuši populāri?..

Kristaps Skutelis

Nu tevis nīstais veikals arī nodrošina.

wils

Es nesaku, ka ienīstu tālākpārdevējus. Bet kāpēc mūsējie “oficiālie” tirgo Mi 9T Pro pa 499 eur – https://lv.mi-shop.com/catalog/smartphones/mi-9t-pro-6-128gb/ , kamēr Spānijas oficiālais “Mi Shop” to pašu modeli tirgo pa 449 eur – https://buy.mi.com/es/buy/product/mi-9-t-pro
PVN likme gan Latvijā, gan Spānijā ir 21%

Kristaps Skutelis

Kādas vēl izmaksas var būt uzņēmējdarbībā? Ja gribas kādu produktu maksimāli lēti, tad pasūtām no aļika. Ja kādam ir svarīga garantija nu un vienkārši iespēja to fiziski nopirkt lokāli un zināt, kur iet, ja ierīce apstājas, tad būs jāpiemaksā. Ja pircēju maz (valsts maza), visdrīzāk jāpiemaksā vairāk nekā citur.

wils

Kaut kā Apple, Samsung un pat Huawei oficiālie tālākpārdevēji neskatoties uz valsts mazumu, neliek tādus uzcenojumus…

Kristaps Skutelis

Acīmredzot, šie ražotāji striktāk kontrolē savu produktu cenas.

wils

Es kā no nozares tālu stāvošs indivīds, nezinu nianses. Domāju, ka mūsu operatori netirgo aparātus, ko piegādā vietējais “oficiālis”. Visdrīzāk jau ka no Xiaomi Polijas nodaļas..

LiepArt

Esmu tuvs tirdzniecībai un jā apstiprinu ka Xiaomi iepērk no Polijas un viens no izplatītājiem tālāk Latvijā ir ALSO, tāpēc arī nav Spānijas cena, poļi ar grib ēst. Servisu nodrošina MTTC Latvija, tāpēc arī bija laiciņš ka nebija tik pieejami tie telefoni līdz kamēr sakārtoja sertifikācijas par remonta nodrošināšanu.

Kristaps Skutelis

Paldies par info!

Krotow

Tur pēc kabeļu atvienošanas vispār paliek ko remontēt? Vnk pieredze ar Mi 4, kam nedēļu pēc baterijas nomaiņas izjuka displeja spraudnis (bateriju izņemot, jāatvieno displejs un USB/skaļruņu/mikrofona plate) un pēc tam sāka jukt ārā arī pārējie spraudņi. Jebšu Xiaomi tagad vairs netaisa vienreiz lietojamos telefonus?

digitalk

“tevis nīstais veikals”
nīstais? man ir monopenisuāli.
labi, ka viņi ir un cenšas, tikai nevajag apgalvot to, kā nav.