Vācijas datortehnikas mazumtirdzniecības ķēde Mindfactory ziņo, ka AMD Ryzen procesoru pārdošanas apjomi ir gandrīz neticami augsti – Ryzen 5 3600 procesora modelis viens pats pārsniedzis visu Intel procesoru pārdošanas apjomus. Septembrī AMD Ryzen procesori aizņēmuši 81% no tirgus, Intel palikuši 19%.

Šie, protams, ir dati no viena pārdevēja, bet, visticamāk, tāpat Ryzen procesoru uzvaras gājiens ir gigantisks.

Kopš Ryzen 3. sērijas procesoru iznākšanas AMD pārdošanas apjomi ātri apsteidza Intel novecojušās tehnoloģijas. Jaunie AMD Ryzen procesori tiek ražoti 7 nm Zen 2 tehnoloģijā, kamēr Intel šobrīd iestrēdzis pagātnē pie 14 nm, kaut arī augusta sākumā Intel izdevās piegādāt pirmos Ice Lake 10 nm procesorus.

Intel pagājušā gada oktobrī atzina, ka uzņēmumam ir problēmas ar jauno procesoru saražošanu un piegādi. Tāpat Intel procesorus plaši skar dažādas ievainojamības, kas atklājās pagājušajā gadā. Te gan jāatzīmē, ka arī AMD nav gluži bez vainas. Saraksts ar problemātiskajiem procesoriem atrodams te.

Starp citu, beidzot arī mēs esam uzbūvējuši testu datoru ar jauno Ryzen procesoru un drīzumā varēsim piedāvāt iepazīties ar vairāku ASUS un MSI X570 čipseta sistēmplašu apskatiem.

17
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
14 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
KrotowMārtiņšKKTKGuntars KKristaps Skutelis Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Ej ka
Guest
Ej ka

Un nepatīkami komentāri arī netiek apstiprināti…jauki…liekulīgie ziņu publicētāji!
Iešu par šo pabļaut twitterī, lai tauta zin savus varoņus!

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Ja komentārs ir bezjēdzīgs un nedod nekādu ieguvumu ne mums, ne lasītājiem, es paturu iespēju to dzēst. Mēģini vēlreiz!

Ej ka
Guest
Ej ka

Vai komentārs par latviešu valodu neprotošu autoru, piedevām, regulāri neprotošu, ir bezjēdzīgs? Protams! Izdzēs šo vēlreiz un likšu printscreen twitterī, lai ļaudis priecājas par to, kāds Tu esi savtīgs autors!

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Tu, protams, vari darīt visu, ko vēlies, bet mans ieteikums būtu izmantot iespēju par konkrētajām kļūdām tekstā mani informēt rekomendējamā kārtībā – iezīmē neveiklo vietu, spied Ctrl+Enter un apraksti problēmu, kā arī tās potenciālo labojumu. Tas būs krietni noderīgāk nekā bezjēdzīgi cepties komentāros.

Peters Leo
Member
Peters Leo

Mani fascinē šie komentētāji, kuri ieraugot kādu latviešu valodas kļūdu uztver to, ka pasaules galu un ir gatavi pat ministrijā sūdzeties :D Dzīves misija ir lasīt lativiešu ziņu portalu rakstus un kasīties klāt pareizrakstībai :D Ķipa, kā tu tā vareji atļauties izdarīt, ak dievs tautas nodevējs…. :D
Tad nu tā lai tev izbojātu dienu: ir zīlonis nevis zilonis, ir kommats nevis komats.

Einis
Guest
Einis

Ha ha ha ha…. twiterī ielikšot :D Pašam smiekli nenāk? Mož vēl Bez Tabu pasūdzies.

KKTK
Guest
KKTK

Nē, trakāk būs kad viņš draugiem.lv ieliks!

Ej ka
Guest
Ej ka

Kas tad nu, tomēr arī nepatīkami komentāri tiek apstiprināti?
Tātad, atkārtošu vēlreiz. Arti Ābol, apmeklē latviešu valodas skolotāju, Tavas latviešu valodas kļūdas rakstos liek acīm asiņot un saukt Tevi par līkrocīgu latviešu valodas ienīdēju!
Kristap, esi kārtīgs galvenais redaktors, dari kaut ko lietas labā!

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Man nav nekādu pretenziju pret pamatotu kritiku un iepriekšējā komentārā jau norādīju, kas tev būtu jādara šajā sakarā.

Peters Leo
Member
Peters Leo

Nu tas ir vnk vāks, kā tā var cepties par pāris kļūdām? Ārzemju portālos arī nav 100% pareizi gramatiski uzrakstīts, bet tikkai latviešu komentetāju vidu Es redzu, ka to uztver kā pasaules galu. Tev ir jauns ammats – kommatu(jā pareizi nevis komatu) policists, pirmo lietu vari ierosināt par manīm(nevis par mani :D ) :D

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Manuprāt, norādīt uz valodas kļūdām ir OK. Es gan gribētu, lai mums norāda uz konkrētām kļūdām izmantojot šim paredzēto Ctrl+Enter nevis gudri spriedelētu par tēmu :) Tad būs vairāk jēgas.

User
Guest
User

Nu labi, ja man ar i7-7700K sāk palikt par švaku (tikai 4 cores, reāli bieži redzu ka smagas lietas darot CPU ir uz 80-100%), tad kāda ir Ryzen alternatīva, kas būtu veiktspējīgāka? Jo cik skatos pēc benchmarkiem, tad tie Ryzeni ir par pāris procentiem labāki un ātrāki par manu esošo CPU..

Zinātājs
Guest
Zinātājs

3600 būs tev labs, viņš ir 8700k jaudā.

Guntars K
Member
Guntars K

Es gan kaut ka esmu vīlies Ryzenā. Mans pirmās paaudzes i7 tomer bija ar mazāk gļukiem kā 1700x komplekts. Un nevaru atrast, kur ir broblēma, kāpēc ik pa reizem gadās frīzi uz konkrētām lietām. Un vienmer visādi gļuki ir bijuši saskaroties ar AMD, kamēr neviena Intel sistēma nav pievīlusi.

Mārtiņš
Guest
Mārtiņš

Tas, ka AMD vēsturiski ir tendence izlaist procesorus mazliet pārsteidzīgi, ir fakts. Iespējams, pie vainas ir viņu līdzšinējā “iedzinēja” loma, kad viņi centās neatpalikt no Intel.

Tagad AMD ir krietni priekšā, bet nav drošas pārliecības, vai uzņēmuma līmenī viņi ir pilnībā atbrīvojušies no ierastās lomas. Tāpēc laikam ir vērts neņemt pašu jaunāko AMD ražojumu, bet pagaidīt nākošās revīzijas ar labojumiem.

Protams, Intel vēsturē arī ir bijušas ķibeles, bet kaut kā šķiet, ka retāk.

Krotow
Guest
Krotow

AMD kopš nokļūšanas “uz viļņa” patiešām neskādētu sēdēt uz lauriem. Rezultāti ir labi, tomēr prasās pēc problēmu labojumiem un daži no jaunumiem atstāj nepabeigtības iespaidu. Tās pašas RX5700 videokartes, kas pie līdzīgas slodzes karst par 10-15 grādiem vairāk kā atbilstošās Nvidia kartes (YouTube paskatieties RX5700 (XT) septembrī taisītos salīdzinājumus ar RTX 2600 Super un RTX 2700 Super). Vakar, lasot kopā daļas paziņas jaunajam mājas datoram, kas domāts amatieriskai video renderēšanai, beigās palikām pie i9-9900K procesora kā stabilāka risinājuma.

Krotow
Guest
Krotow

Varbūt nepareizs mātesdēlis gadījies. Pašam bija 2 datori ar AMD procesoriem, kur vismaz procesoru dēļ nekas nekārās. Viens no šiem datoriem, kuru aizdevu projām citiem, joprojām darbojas.