Reklāma

Tet atklāj 100 Gb/s savienojumu ar Lietuvu un Zviedriju

Jaunākie raksti

Jaunākā “F1 2021” videospēle gaidāma 16. jūlijā

Pagājušā gada izskaņā notika pietiekami liels darījums videospēļu nozarē, kad Electronic Arts iegādājas citu videospēļu radītāju Codemasters par 1,2...

Uzņēmums Xwing veicis sekmīgu bezpilota lidojumu ar komerciālo lidmašīnu

Amerikā bāzētais jaunuzņēmums Xwing ir veicis veiksmīgu attālinātās vadības testa lidojumu ar vienkāršu komerciālo lidmašīnu, un šis ir visai...

Reklāmu bloķētājs ietekmē “Google Docs” darbību

Pēdējās dienās vairāki "Google Docs" lietotāji, tostarp arī es, saskārās ar problēmām "Google" dokumentu lietošanā. Tos nebija iespējams atvērt...

“Apple” aicina klientus iesaistīties īpašā Zemes dienai veltītā akcijā

22. aprīlī tradicionāli tiek atzīmēta starptautiskā Zemes diena, kad visā pasaulē norisinās dažādi pasākumi un akcijas ar mērķi veicināt...

Stadler Form Roger gaisa attīrītāja apskats

Daudziem no mums pavasaris saistās ar Sauli, ar putnu dziesmām, plaukstošām lapiņām un zilajām kapu puķītēm ceļmalās, bet citi...

Izveidojot pasaules mēroga tīklu “Baltic Net”, Tet nostiprina uzņēmuma pozīcijas interneta infrastruktūras eksportā. “Baltic Net” šobrīd veido desmit mezgli, savienojot Rīgu ar astoņām Eiropas valstīm. Divos no šiem savienojumiem – ar Viļņu un ar Stokholmu –  iespējams nodrošināt 100 gigabaitu sekundē datu pārraides ātrumu.

Tet gada pirmajos astoņos mēnešos investīcijās infrastruktūrā un attīstībā ieguldījis 17,4 miljonus, gada griezumā plānotais apjoms ir 31 miljons eiro. “Baltic Net” ir tikai viena daļa no apjomīgām investīcijām ātra interneta nodrošināšanā Latvijā un starptautiski. Tet stiprina interneta infrastruktūras līdera pozīciju ne vien Latvijā, bet arī Eiropā, nepārtraukti to uzlabojot. Latvija ir kļuvusi par vienu no līderiem Eiropā pēc to interneta pieslēgumu īpatsvara, kas spēj nodrošināt vismaz 100 megabitu sekundē datu pārraides ātrumu. Pēc FTTH (Fiber to the Home) Council Europe datiem, Latvijā optisko kabeļu pieslēgums pieejams jau 50,2% mājsaimniecību, krietni virs vidējā rādītāja Eiropas Savienībā, kas ir 13.9%.

Tet izveidoto starpvalstu optisko kabeļu tīklu “Baltic Net” šobrīd veido jau desmit mezgli, kas savieno Tallinu, Viļņu, Stokholmu, Helsinkus, Kauņu, Frankfurti, Varšavu un Kijevu. Optiskais savienojums starp Rīgu un Viļņu spēj piedāvāt datu pārraidi ar ātrumu 100 gigabitiem sekundē. Pagājušajā nedēļā šāda maģistrāle atvērta arī uz Stokholmu. Šāds ātrums ļauj trīs sekundēs vienlaikus ielādēt 10 000 foto vai 10 000 dziesmas, vai pat 50 HD kvalitātes filmas.

«Ja pirmajā brīdī šķiet, ko ar tādu interneta ātrumu darīt, tad parēķinot – šodien vidusmērā ģimenē internetu vienlaikus lieto kādas 5-6 iekārtas, kas katra rada datu plūsmu. Ja pa TV tiek translēta pārraide 4K izšķirtspējā, tad 30-40 megabiti jau tiek novirzīti šim uzdevumam. Ja kāds tajā pašā laikā vēl skatās filmu vai spēlē spēles, apjoms summējās un var ietekmēt datu pārraides ātrumu. Mazbērnu bilžu aizsūtīšana omei rada tikpat lielu datu plūsmu, kādu agrāk ar transakcijām ģenerēja bankas. Pieprasījums pēc arvien ātrāka interneta aug, un mūsu infrastruktūra ļauj to nodrošināt,» skaidro Tet galvenais tehnoloģiju direktors Uldis Tatarčuks.

“Baltic Net” prioritārais uzdevums ir sniegt nepieciešamo interneta ātrumu bankām, lielajiem datu centriem un citiem uzņēmumiem, kuriem ir svarīgi ātri un droši nosūtīt lielus datu apjomus, kā arī dot iespēju mobilajiem operatoriem nodrošināt 5G internetu. Investīcijas optiskā interneta attīstībā Tet ļāva šovasar klientiem dubultot interneta ātrumu, un tas tāds tiks nodrošināts arī turpmāk.

Reklāma

26 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
26 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Klāvs

Puse valsts vēl lieto DSL internetu.. Atklājēji.. Smiekli nāk par tām viņu reklāmām, kur viņi slavē savu optisko internetu, kas pieejams lielākoties Purčika daudzstāvenēs 😃

Artūrs

Tet ir vispār malači, lai tā puse Latvijas lieto DSL, es nesaprotu kur ir problēma? Lielākajās Latvijas pilsētās daudzviet ir optika.

Klāvs

Neredzu nevienu iemeslu, lai viņus slavētu. Kur ir problēma? Puse Latvijas ar DSL internetu ir problēma. Viņiem ir daudz, ko darīt, lai viņus varētu slavēt. Labi, ka ir pieejams stabils 4G internets, kas cilvēkiem dod sakarīgus internetu ātrumus, lai nebūtu jāgaida 2min internetbankas atvēršanai.

banans

Laikam tikai izredzētajiem/pietuvinātajām personām privātmājā ir optika. Jo nezinu pilnīgi nevienu ārpus rindu māju standarta kuram būtu optika. Visi privātenē sēž uz dīzeļa(vai 4G) un nīkuļo… Jo pašam nofinansēt pasākumu pelēkajam latvietim ir nereāli. (tet nepiedāvā pilnīgi nekādas līzfinansēšanas iespējas, jo viņu atbilde, JOPROJĀM ir – gribi? velc pa savu naudu!) Būtu piedāvajuši kādas iespējas… teiksim līgums uz 5 vai 10 gadiem… ar kādu papildus dešuku pie ikmeneša reiķina vai ko tamlīdzīgu…. Gan jau ir arī kādas eiropas fondu naudas kur attīstības plānu ietvaros varētu dabūt līzfinansējumus…. Bet labāk jau sēdēt uz dīvāna, kasīt pakaļu jo tāpat neko nedarot monopolists… Read more »

Kaspars Baradach

mani pilnībā apmierina esošais dsl. arī ātrumu jamie ir uzaudžējuši neprasot papildus maksas. sākumā, pirms nez cik gadiem, bija 2mb/s. tagad jau stabili 4.5mb/s ļoti labs pings, un neatceros kad bija kāds atslēgums. pilnīgi pietiek mājsaimniecībai gan viedtelevīzijai gan torentiem gan attālināti strādājot.

Einis

?

Tu bišk nejauc mērvienības? Tagadējais DSL mazpilsētās un nostūros ir 10 MBit/s. No kura 4MBit paņem televīzija.

Maks. ko pilsētā var dabūt ar DSL ir 20Mbit. Nevis 4,5Mb/s, kas būtu 45 Mbit/s.

Man personīgi ir 10Mbit, kurš nokrīt uz 6Mbit, lietojot TV. Un ar 6Mbit, jau HD video pat youtube neiet. Nerunājot par kaut kādiem straumēšanas variantiem, kas ir diezgan bēdīgi pie tāda ātruma.

Kaspars Baradach

nejaucu gan. man vnk paveicās ar lokāciju, un darbojas tā saucāmais VDSL. tīri un stabili 4.5 megabaiti/sek. bitos neskaitu nekad :D

cena gadiem ejot protams auga, bet viņa auga visiem abonentiem proporcionāli. pieslēgums ir tas pats kā slēdzot līgumu pirms daudzajiem gadiem.

Andron MacBeton

Kaspar, parādi savu adresi un tuvējo centrāles adresi.
Es te Liepājā gribēju lai pārslēdz uz VDSL 1 adresi kura ir 300m no Siļķu ielas centrāles. Man pateica – kabeļi pa švaku, sēdi uz ADSL!
Reāli problēma telekoma tehniķu “skrutkās”, kuras tajā mazajā posmā ir gandrīz 10. Bet telekoma oficiālā nostāja ir tāda – MUMS POHUJ!
Reāli tehniski tas VDSL ir iespējams. Vajag tikai izstaigāt tās savienojumu vietas (kārbas) un normāli salodēt vadiņus. Un veselam rajonam būs VDSL. Bet telekomam ir pajāt! Viņiem svarīgāk ir “bīdīt” “veikalu”, un Alisi.

Kristaps

NEPRASOT PAPILUS MAKSAS?!??? 2010 gadā par 10mbit mājas DSL maksāju 9.90LS/mēn (14€) Tagad pa 10mbit tets prasa 20€. KAS?!?? Ir mainījies manos vados, ka ir noticis cenas kāpums? ķip kļuvuši ekskluzīvāki jo par desmit gadiem vecaki?

Tik izdomā visādus s… kā rakstā lai būtu iemesls celt cenu.

Andron MacBeton

Tu esi pamuļķis.

Andron MacBeton

Reply thread not corresponding to original messidž. Error. Might be ID 10 T, me…
Domāta atbilde bija Jurijam Jurkelim.

Jurijs Jurkelis

Ja es varu pa 15eur tgd lietot 500mbit internetu gandrīz ārpus Siguldas, manuprāt tās uzslavas ir pelnītas :)

Jānis Bukovskis

Iemesls atkal klientiem pacelt cenas <3

Aigi

Forši, gaidu, kad līdz manam ciematam ievilks optiku. 2km tikai no maģistrāles. Vismaz 60 pieslēgumu garantēti.

optika

Pirms pāris gadiem viena no tet darbiniekiem, lai iegūtu sev optiku. Nācās iegūt parakstus no visiem privātmāju rajonā kur dzīvoja, ka izmantos viņu optiku – cik zinu izdevās.

Aigi

domāju, ka tā nebūtu problēma, noslēgt “soft” līgumus pirms darbiem, ja uztraucas, ka neviens nepirks viņu pakalpojumus.

banans

Neceri un vari negaidīt! Kamēr pats nemaksāsi.

Rīga, 500m pa tiešo, 600m pa zemi no centrāles kur tiek sadalīta optika uz tuvajām daudzstāvenēm. Uzsāku sarunas ar lattelecom, izsauca speciālistu, speciālists izvērtēja. Pēc nedēļas atsūtīja reiķinu, ka lai ievilktu optiku MAN ir jamaksā 1900€. Un paredzamais izpildes laiks 3-9mēn, jo jāsaskaņo tur tas un šitas līdz manai mājai…..
Prasīju vai nav kādas iespējas līzfinansēt jo 2 pakas par 600m optiku ir sālīti. Man teica ‘diemžel nē, nav tādu opciju!’
Tas bija pirms 4 gadi…
Ko tu monopolistam padarīsi?….

Zigmars Dzenis

Par cik tu varētu izrakt, uzprojektēt, saskaņot? Pieļauju, ka Tu segtu tikai daļu no visām patiesajām izmaksām.

Rudolfs

Nu vispār Rīgā lāpstu ierakt zemē vienmēr ir dārgi. Ne jau gluži tas vads tur 2k maksā, bet projekts, saskaņošana etc etc. Tur nav Tet vaina.

Andron MacBeton

Ak Aigi…
Bija tāds gadijums ar optikas vilkšanu no Liepājas uz Pāvilostu. Pa ceļam, 1km no šosejas (optikas vilkšanas grāvja) atrodas tāds SIA “Medzes Components”. Tiem paprasija kaukādas, toļi 4, toļi 14 štukas par “splice”. Tās bija tās standarta summas, latos.
Loģiski ka īpašnieks atteicās.
Viņi veljoprojām iztiek ar LTE uz Liepāju, bet vismaz nav jāizmet tūkstoši par 1 dienas kabeļa ierakšanas darbu. Un Mikrotik SXT LTE palīdz…

Zigmars Dzenis

Pieļauju, ka tā vēl nav pilna cena! Cik tu prasītu par 500 m tranšejas izrakšanu, pirms tam vēl vajag uzprojektēt, saskaņot utt.? Un, ja tur galā ir tikai viens lietotājs? Uzņēmums nav labdarības organizācija. Viņi skatās cik ilgā laikā tā investīcija viņiem atmaksāsies.

Andron MacBeton

Pirmāmkārtām: Saskaņošana ir apvidū kur ir jau citas “komunikācijas”, t.s. gāze un elektrība.
Otrāmkārtām, TeT nav nekāda organizācija, tā ir VALSTS akciju sabiedrība.
Trešāmkārtām, tu tiešām esi pilnīgs dzenis. Paprasi I.Līdakam, kas notiek ja dzenim nav pareiza paura uzbūve.

Kristaps Skutelis

Un Tu paprasi J. Fricvaldim, kas notiek, ja komentāros par daudz izrunājas.

Andron MacBeton

Izbanos no ēē-Latvānijas?

Andron MacBeton

Kur ir preses bilde ar nolietotajām lāpstām, ekskavatoru kausiem, un kabeļu arkliem?!?
Nomainīt “SFP moduļus” nav nekāda māksla.
Šitais jau līdzinās ar to saviesīgo atklāšanu Krievijā – tualetes, musorņiku konteineru novietnes, autobusu pieturas.

Kilobyte

Andron, droši, ka arī iekārta (iekārtas) ir jāmaina ar 100Gbit portu. Un abos galos.
Pieļauju, ka Telekomam pietiek ko darīt – visu nevar vienā dienā izdarīt – un viņi vērtē pēc lielākā efekta uz iedz. skaitu. Just a guess.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: