Mobilo sakaru operators “Tele2”, turpinot sava 5G tīkla attīstību, līdz šī gada beigām uzstādīs un iedarbinās 5G mobilo sakaru bāzes stacijas arī Daugavpilī un Jelgavā. Šīs bāzes stacijas pievienosies jau šobrīd strādājošajai 5G bāzes stacijai Rīgā, Mūkusalas Biznesa Centra teritorijā.

Tele2 5G mobilā bāzes stacija Daugavpilī tiks uzstādīta Jātnieku ielā, bet Jelgavā 5G bāzes stacija atradīsies pie Dobeles šosejas. Šīs vietas izvēlētas, jo izbūvēta 5G tīklam atbilstoša infrastruktūra.

“5G bāzes stacija Mūkusalas Biznesa Centrā darbojas veiksmīgi un nepārtraukti notiek darbs pie tīkla darbības pilnveidošanas un attīstības. Šobrīd tehniski esam nonākuši jau tik tālu, ka esam gatavi 5G tīklu iedarbināt arī citās Latvijas pilsētās, kas palīdzēs veicināt šo reģionu attīstību nākotnē,” atzīst Tele2 tehniskā direktore Līga Krūmiņa.

Vienlaikus L.Krūmiņa atzīmē, ka jau pavisam drīz sagaidāms arī tas brīdis, kad Tele2 5G tīkls darbosies komercrežīmā bez jebkādiem ierobežojumiem. Šobrīd 5G tīklu ir iespējams izmēģināt, piesakoties “Tele2” interneta mājas lapā.

“Interese par 5G tīklu ir liela, jo tas var sniegt ļoti plašas iespējas. Taču šobrīd šī tehnoloģija visā pasaulē un arī pie mums Latvijā ir attīstības sākuma posmā, tādēļ interesenti pagaidām var izbaudīt tikai 5G mobilā interneta ātrumu, kas ir konkurētspējīgs optiskā interneta piedāvātajam ātrumam. Līdz brīdim, kad varēsim baudīt minimālu signāla aizturi jeb latentumu un ierīces, izmantojot 5G tīklu, varēs sazināties savā starpā, vēl ir tāls ceļš ejams un daudz darba jāpaveic visām iesaistītajām pusēm,” saka L.Krūmiņa.


Arī mēs pagājušajā nedēļā ar Huawei Mate 20 X (5G) telefonu vairākas reizes mēģinājām notestēt Tele2 5G internetu. Pirmajā reizē tas neizdevās, jo neviens mums nebija pateicis, ka jānomaina APN no internet.tele2.lv uz 5g.tele2.lv. Kad to izdarījām, ātrumi jau bija krietni lielāki, virs 600 Mbps lejuplādēm. Augšuplādēm ātrums gan ir mazs.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
16 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
edza

Uploads diezgan bēdīgs

ABC

Mērīts Tele2 5G, bet telefona screenshot redzams, ka zona LMT!?!?

Kristaps Skutelis

Testa telefonā var ielikt divas SIM kartes un ekrānšāviņi veikti brīdī, kad esmu jau prom no Tele2 bāzes stacijas un atpakaļ manā primārajā mob. sakaru tīklā.

Bet tie visi ātrie mērījumi ir veikti Tele2 5G bāzes stacijas tuvumā. Tieši pāri pārkingam iepretīm Tele2 birojam. Tumšā auto un ēnā, lai neviens neredz :)

Arvis Soldāns

Nu viss, tagad visi gulbji un zvirbuļi evakuēsies no Daugavpils un Jelgavas :D

Raimis

Te būtu visiem operātoriem jāmetās kopā, jo normālam pārklājumam lielākā pilsētā būs vajadzīgi vairāki simti tādu bāzes staciju. Par Rīgu vispār bail domāt. Nebrīnītos ja kaut cik jēdzīgs pārklājums būs tikai pēc gadiem 10.

Jānis

Šeit arī rodās sapratne par līdzšinējiem mega gliemeža atrumiem 4g tīklā. Lmt pirms neparādījās uber krutā 5g stacija viss ar ātrumiem laukos bija stīgā 20mb/s, 50mb/s. Tagat 5mb/s, 10mb/s max.. Reti kad 20 mb/s. Pa tele2 vispār ir vērts pakkusēt, ceļ 1001 bāzes staciju, bet zona manos laukos kā nav tā ar nebūs kopšs tāds tele 2 pastāv.

Astro

Iespējams, tele2 tavos laukos nebūs, bet citur gan ir, ko nekādi nevar teikt par lmt. Tas būs tikai Rīgā un tavos laukos… :-)

digitalk

nepieļauj domu, ka tavos laukos vienkārši ir palielinājies patēriņš, piemēram, cilvēki saslēguši viedtelevīzijas?

abc

Pat Rīgā, Torņkalnā Tele2 ātrums ir 2-3mbps…Turn nevajag pat laukus …

Sandis Kājiņš

Arī esmu novērijis, tiesa gan LMT interneta + LMT viedtelevīzijs darbības pasliktināšanos pēdējā mēneša laikā. Cerams pēc iespējas ātrāk liela daļa varēs pāriet uz 5G un atbrīvos 4G antenas noslodze.

Remarx

Atceries kāds 4G ātruma testos bija? Arī ar 5G būs tā pat. Atliks nabaga torni noslogot līdz tādam apmēram kad paša torņa aparatūra nometīs ātrumu lai nonodegtu tas no pārslodzes. Paši testi ir daudzsološi bet realitātē kad pie vienas stacijas ir 100tiem lietotāju ir diezgan bēdīgi.

rudzu rikas

Tiešām kādam to sūd* 5G vajag LV? :( Esmu kategoriski pret… riski veselībai nav izpētīti un visiem viss ir po naudas un gan jau kādu vēl iemeslu dēļ, kas publiski tiek noklusēts. 5G piekritēji saka, ka nekas jau traks nebūs, antenu jauda būs maza. Tikai noklusē to, ka lai būtu pilnvērtīgs pārklājums antenas vajadzēs likt ļoti blīvi, tuvu citu citai.

Ābols

Nekas netiek noklusēts. Aizmirsi uzvilkt folija cepurīti?

digitalk

blīvi saliktās antenas nodrošina vienmērīgu pārklājumu, t.i., katrā telpas punktā tevi max apstaros šī te mazā jauda. pēc analoģijas, ja masāžas adatu garums ir 0.1 mm, tad dur ar vienu vai 100, tik un tā 1 cm neiedursi.

oka

Man upload ar 4g ir 25-35 mbps

Hello

Tele2.lv mājaslapā ir norādīta pieteikšanās forma, ja kāds ar telefonu, kuram ir 5G, vēlas to patestēt. Vai tas tika izdarīts? Ja rezultāti nebija, kā iecerēts! Jo lasu, ka tas bijis slepenībā darīts. Pieļauju domu, ka ne visiem garāmgājējiem to ir pieejams notestēt.