Reklāma

Western Digital jau nākamajā gadā piedāvās 20 TB cieto disku

Jaunākie raksti

BISSELL CrossWave Cordless mazgājošā slotas tipa putekļu sūcēja apskats

Nu jau esmu kļuvis par oficiālo tīrības un spodrības ziņnesi, šajā pavasarī turpinām dažādu mājsoļa palīgu apskatus ar vienu...

Latvijā vadošais ielu mākslinieks KIWIE izlicis pārdošanā pasaules mērogā unikālus NFT

KIWIE ir viens no pazīstmākajiem ielu māksliniekiem Latvijā, kura vārds izskanējis tālu aiz mūsu valsts robežām. Viņa firmas zīme,...

Hakatonā pētīs, vai elektroauto var uzlādēt pie apgaismojuma staba, kā arī citas idejas

Lādēt elektroauto pie apgaismojuma staba un ieviest metrobusa līniju Teikas virzienā. Pie kā strādās hakatonā? No 15. līdz 17....

Eiropas Parlaments vēlas slēgt pirātiskās sporta pārraides 30 minūšu laikā

Eiropas Parlaments strādā pie lēmuma, kas varētu pieprasīt slēgt pirātiskās sporta pārraides vien pusstundas laikā. Lai to spētu īstenot...

Parādās ziņas, ka varētu kavēties jauno iPad un MacBook portatīvo datoru ražošana

Jau 2020. gads bija izaicinājumu pilns elektronikas ražošanā, jo radās problēmas ar dažādu detaļu izgatavošanu, piegādi un produktu salikšanu,...

Western Digital, visticamāk, izdosies pirmajam tirgū izlaist 20 TB cieto disku. WD Ultrastar DC HD650 ar 20 TB ietilpību pie pircējiem nonāks aptuveni četrus gadu pēc tam, kad HGST (HGST ir WD meitasuzņēmums) izlaida 10 TB cieto disku.

WD Ultrastar DC HD650 izmantos hēliju un SMR (Shingled Magnetic Recording) tehnoloģiju, lai sasniegtu 20 TB ietilpību. Pagaidām zinām, ka Ultrastar DC HD650 izmantošanai būs jāpiemēro programmatūra, tāpēc šos cietos diskus nevarēs uzreiz nomainīt pret sistēmās jau strādājošiem cietajiem diskiem.

Šobrīd ir visai maz zināms par Ultrastar DC HD650 – cietajam diskam būs deviņas magnētiskās plates ar 2.22 TB ietilpību. WD piedāvās Ultrastar DC HD650 piecu gadu garantiju un SATA vai SAS savienojumu.

Seagate vēl 2017. gadā paziņoja, ka 20 TB HAMR (Heat Assisted Magnetic Recording) cietie diski būs pieejami līdz šī gada beigām, bet pēdējā laikā Seagate ir par šo solījumu klusējis. 40 TB cietie diski pie mums varētu nonākt ne ātrāk par 2023. gadu.

Reklāma

5 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
5 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Reinis Rozitis

> HGST ir WD meitasuzņēmums

Vairs jau nē.. WD nopirka HGST no Hitachi un brends (diemžēl) ir beidzis eksistēt, šobrīd viss ir tikai WD.

Kā arī SMR diski ir diezgan specifisks pasākums (vismaz pagaidām), faktiski der kaut kādam backup vai “write once” (vienreiz ieraksti un tad nekad nedzēs/neparrāksti) scenārijam.

digitalk

tad jau būsim precīzāki — HGST nekad nav bijusi meitaskompānija, jo tika nopirkta saknē un ražošana un brenda nosaukums tika saglabāts tikai uz pārejas periodu tāpēc, ka tādi bija Japānas valdības uzstādītie antimonopola noteikumi.

Reinis Rozitis

Jā, tieši tā, bet bija slinkums niansēs (tur tā epopeja 10 gadu garumā). Vienkārši fakts, ka HGST vairs neeksistē. Pēdējā pirkumā pirms gada pasūtījām hgst diskus un pēcāk atnāca vēstule no distributora, ka viss rebrandots jau uz WD.

digitalk

kas labi, WD nav gluži nolaidis renstelē IBM/Hitachi tehnoloģiskās iestrādnes un saglabātā Ultrastar sērija joprojām ir nedaudz, bet uzticamāka par citiem WD izstrādājumiem. kas slikti, WD ir pārnesis arī savas kaites unificējot ražošanu.

Jānis

Tas gan ir iespaidīgs apjoms priekš HDD… …nekad nebiju iedomājis HDD vairāk par 5TB vai 10 TB ;)

Reklāma
Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: