Western Digital, visticamāk, izdosies pirmajam tirgū izlaist 20 TB cieto disku. WD Ultrastar DC HD650 ar 20 TB ietilpību pie pircējiem nonāks aptuveni četrus gadu pēc tam, kad HGST (HGST ir WD meitasuzņēmums) izlaida 10 TB cieto disku.

WD Ultrastar DC HD650 izmantos hēliju un SMR (Shingled Magnetic Recording) tehnoloģiju, lai sasniegtu 20 TB ietilpību. Pagaidām zinām, ka Ultrastar DC HD650 izmantošanai būs jāpiemēro programmatūra, tāpēc šos cietos diskus nevarēs uzreiz nomainīt pret sistēmās jau strādājošiem cietajiem diskiem.

Šobrīd ir visai maz zināms par Ultrastar DC HD650 – cietajam diskam būs deviņas magnētiskās plates ar 2.22 TB ietilpību. WD piedāvās Ultrastar DC HD650 piecu gadu garantiju un SATA vai SAS savienojumu.

Seagate vēl 2017. gadā paziņoja, ka 20 TB HAMR (Heat Assisted Magnetic Recording) cietie diski būs pieejami līdz šī gada beigām, bet pēdējā laikā Seagate ir par šo solījumu klusējis. 40 TB cietie diski pie mums varētu nonākt ne ātrāk par 2023. gadu.

5
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
JānisdigitalkReinis Rozitis Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Reinis Rozitis
Member
Reinis Rozitis

> HGST ir WD meitasuzņēmums

Vairs jau nē.. WD nopirka HGST no Hitachi un brends (diemžēl) ir beidzis eksistēt, šobrīd viss ir tikai WD.

Kā arī SMR diski ir diezgan specifisks pasākums (vismaz pagaidām), faktiski der kaut kādam backup vai “write once” (vienreiz ieraksti un tad nekad nedzēs/neparrāksti) scenārijam.

digitalk
Member
digitalk

tad jau būsim precīzāki — HGST nekad nav bijusi meitaskompānija, jo tika nopirkta saknē un ražošana un brenda nosaukums tika saglabāts tikai uz pārejas periodu tāpēc, ka tādi bija Japānas valdības uzstādītie antimonopola noteikumi.

Reinis Rozitis
Member
Reinis Rozitis

Jā, tieši tā, bet bija slinkums niansēs (tur tā epopeja 10 gadu garumā). Vienkārši fakts, ka HGST vairs neeksistē. Pēdējā pirkumā pirms gada pasūtījām hgst diskus un pēcāk atnāca vēstule no distributora, ka viss rebrandots jau uz WD.

digitalk
Member
digitalk

kas labi, WD nav gluži nolaidis renstelē IBM/Hitachi tehnoloģiskās iestrādnes un saglabātā Ultrastar sērija joprojām ir nedaudz, bet uzticamāka par citiem WD izstrādājumiem. kas slikti, WD ir pārnesis arī savas kaites unificējot ražošanu.

Jānis
Guest
Jānis

Tas gan ir iespaidīgs apjoms priekš HDD… …nekad nebiju iedomājis HDD vairāk par 5TB vai 10 TB ;)