Apple vadītājs Tims Kuks piektdien pusdienu laikā ASV prezidentam Donaldam Trampam izteicis atzinumu, ka izvērstais tirdzniecības karš pret Ķīnu bremzē pašmāju ekonomiku. Sagaidāms, ka Trampa tirdzniecības karš no 1. septembra cels vairāku Apple ierīču cenas par 10%, jo tās tiek ražotas Ķīnā.

Vienlaikus Kuks atzina, ka Apple būs problēmas konkurēt ar Samsung, jo pēdējais savas ierīces ražo Vjetnamā, Indonēzijā un Indijā. Tikai maza daļa Samsung ierīču nāk no Ķīnas. Samsung arī nav Ķīnā bāzēts uzņēmums – Samsung mītnes zeme ir Koreja.

Septembra tarifi preces, kas tiek ražotas Ķīnā, sadārdzinās par 10%. Pagaidām drošībā ir Apple lielākie ienākumu radītāji MacBook klēpjdatori, iPad planšetdatoru un iPhone modeļi, bet minētie Apple produkti, visticamāk, kļūs dārgāki decembra vidū, kad stāsies spēkā tā dēvēto Trampa tarifu nākamā kārta.

Pagājušajā gadā ASV noslēdza tirdzniecības līgumu ar Koreju, kas nosaka, ka elektronikas ierīces ievedamas ASV bez muitas tarifu piemērošanas. Samsung ražotnes izvietotas Vjetnamā, Indonēzijā, Brazīlijā un citviet, bet Ķīnā no trim viedtālruņu ražotnēm šobrīd slēgtas divas.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
6 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Zigurds

Ir dzirdēts teiciens: “Kas citam bedri rok, tas pats tajā iekrīt”…

wils

Un kad Apple pieteica sankcijas Ķīnai?

digitalk

nu nez, ilgtermiņā Trampa ekonomiskais karš no ASV viedokļa izskatās pareizs. un nospļauties par vienas megakorporācijas, kura turklāt cītīgi šmaucas ar nodokļiem, čīkstēšanu — nevis “bremzē pašmāju ekonomiku”, bet bremzē āboļšmugulētājus.

Skābene

Vēsturiski ASV no Ķīnas vienmēr ir importējusi vismaz 4x vairāk kā exportējusi uz Ķīnu.
ASV exports uz ķīnu ir vismaz 2x mazāks kā uz ES, Kanādu un Meksiku.
Izolējoties no Meksikas un un daļēji arī no ES, atbalstot Brexit, ASV var pazaudēt vēl nopietnākus eksporta tirgus par Ķīnu. Tā kā Trampa politika ilgtermiņā nav visai prātīga.

wils

Pēc Ķīnas, Tramps ķeršoties klāt EU – https://www.afr.com/world/europe/donald-trump-suggests-europe-could-be-his-next-trade-war-target-20190819-p52ief

Un parādi korporāciju, kas nešmaucas ar nodokļiem?

Krotow

Diez kā Trampa amata pēcnācēji tiks galā ar viņa mantojumu? Ar publisku atvainošanos tur nepietiks.