web analytics

Ubiquiti AmpliFi maršrutētājs izmantojams kā mājas VPN servisa nodrošinātājs

Jaunākie raksti

Sadzīves tehnikai ieviests jauns energoefektivitātes marķējums

No šodienas stāsies spēkā izmaiņas Eiropas Savienības (ES) energoefektivitātes marķējumā vairākās sadzīves iekārtu kategorijās, kuru produktiem jau kopš 2020....

Jaunais “Hyundai IONIQ 5” elektroauto pirmajās dienās izpelnījies lielu klientu uzmanību

"Hyundai" pagājušajā nedēļā prezentēja savu jauno elektroauto "IONIQ 5", kas ir pirmais "IONIQ" apakšzīmola auto un pirmā mašīna, kas...

AMD 3. martā izziņos Radeon RX 6700 XT

Radeon RX 6700 XT pastāvēšana ir visai slikti glabāts noslēpums, bet par videokartes tehniskajām niansēm šobrīd zināms maz. AMD...

Sony izziņo jaunas PlayStation 5 paredzētas virtuālās realitātes brilles

Jaunākā Sony PlayStation 5 spēļu konsole ir pieejama sākot no pagājušā gada novembra, un pēc tās ir ļoti liels...

Microsoft pilnveidojusi Azure Speech pakalpojumu, pievienojot latviešu valodu

Turpinot attīstīt mākslīgā intelekta iespējas runas un valodas apstrādē, kompānija Microsoft pilnveidojusi Azure Speech pakalpojumu, pievienojot tam virkni Eiropas...

Ik pa laikam lasāms, ka kārtējais bezmaksas VPN serviss pārdevis tavus tīmekļa izmantošanas paraduma datus trešajām personām. Ar maksas VPN servisiem ir nedaudz labāk, bet arī tiem 100% uzticēties būtu muļķīgi.

Tad kāda iespējas pastāv, ja nevēlies izmantot savus mobilo datu gigabaitus, bet kafejnīcas Wi-Fi pieslēgums nešķiet gana drošs?

Latvijas inženieru radītā bezvadu interneta sistēmas Ubiquiti AmpliFi mājas un maza ofisa maršrutētāji saņēmuši iespēju darboties kā VPN servisa nodrošinātāji. Attiecīgi VPN serviss būs tikpat drošs (vai nedrošs) kā mājas vai ofisa tīkls. Izklausās jau fantastiski!

Nepieciešams vien atjaunināt Ubiquiti AmpliFi maršrutētāja programmatūru, kā arī viedtālrunī uzstādīt AmpliFi Teleport lietotni. Tad no maršrutētāja pamata lietotnes saņems vienu reizi ievadāmu kodu, kas sasaistīs viedtālruni ar VPN servisu. Pirmo reizi iestatīt un uzsākt Ubiquiti AmpliFi maršrutētāja VPN servisa lietošanu vari, arī neatrodoties blakus maršrutētājam.

7 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
7 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Alex

Arī Mikrotiks pa 30 naudiņām taisa smuku mājas vpn :)

ksedols

Piekrītu, ka taisa, arī pats lietoju. Tomēr tas noteikti nav plug n play. Tomēr nepieciešamas vismaz datortīklu pamatzināšanas, lai atšķirtu VPN implementācijas veidus un spētu iebakstīt autentifikācijas datus pareizajos laukos.

Pieņemu, ka šis Ubiquiti risinājums ir daudz vienkāršāks standarta galalietotājam :)

-=-

Mmm, kā saprast tekstā mineto “Tad kāda iespējas pastāv, ja nevēlies izmantot savus mobilo datu gigabaitus…”? Ar vpn risinājumiem neesmu uz Tu, tādēļ īsti nesaprotu, kāds vpn sakars ar mana mobilo datu apjomu, varētu lūdzu to precizēt? Vpn taču ir tikai šifrēta datu truba, vai es ko nesaprotu?
Paldies jau iepriekš!

Artis 🍏

Tu izmato svešu, varbūt nedrošu Wi-Fi, bet VPN datus šifrē.

-=-

Ok, paldies par precizejumu, kaut kā ne tā sapratu / iztulkoju tekstu. Tagad sapratu kā tas tika domāts.

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: