Ik pa laikam lasāms, ka kārtējais bezmaksas VPN serviss pārdevis tavus tīmekļa izmantošanas paraduma datus trešajām personām. Ar maksas VPN servisiem ir nedaudz labāk, bet arī tiem 100% uzticēties būtu muļķīgi.

Tad kāda iespējas pastāv, ja nevēlies izmantot savus mobilo datu gigabaitus, bet kafejnīcas Wi-Fi pieslēgums nešķiet gana drošs?

Latvijas inženieru radītā bezvadu interneta sistēmas Ubiquiti AmpliFi mājas un maza ofisa maršrutētāji saņēmuši iespēju darboties kā VPN servisa nodrošinātāji. Attiecīgi VPN serviss būs tikpat drošs (vai nedrošs) kā mājas vai ofisa tīkls. Izklausās jau fantastiski!

Nepieciešams vien atjaunināt Ubiquiti AmpliFi maršrutētāja programmatūru, kā arī viedtālrunī uzstādīt AmpliFi Teleport lietotni. Tad no maršrutētāja pamata lietotnes saņems vienu reizi ievadāmu kodu, kas sasaistīs viedtālruni ar VPN servisu. Pirmo reizi iestatīt un uzsākt Ubiquiti AmpliFi maršrutētāja VPN servisa lietošanu vari, arī neatrodoties blakus maršrutētājam.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
7 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Alex

Arī Mikrotiks pa 30 naudiņām taisa smuku mājas vpn :)

ksedols

Piekrītu, ka taisa, arī pats lietoju. Tomēr tas noteikti nav plug n play. Tomēr nepieciešamas vismaz datortīklu pamatzināšanas, lai atšķirtu VPN implementācijas veidus un spētu iebakstīt autentifikācijas datus pareizajos laukos.

Pieņemu, ka šis Ubiquiti risinājums ir daudz vienkāršāks standarta galalietotājam :)

-=-

Mmm, kā saprast tekstā mineto “Tad kāda iespējas pastāv, ja nevēlies izmantot savus mobilo datu gigabaitus…”? Ar vpn risinājumiem neesmu uz Tu, tādēļ īsti nesaprotu, kāds vpn sakars ar mana mobilo datu apjomu, varētu lūdzu to precizēt? Vpn taču ir tikai šifrēta datu truba, vai es ko nesaprotu?
Paldies jau iepriekš!

Artis 🍏

Tu izmato svešu, varbūt nedrošu Wi-Fi, bet VPN datus šifrē.

-=-

Ok, paldies par precizejumu, kaut kā ne tā sapratu / iztulkoju tekstu. Tagad sapratu kā tas tika domāts.