OpenSignal veiktā pētījumā atzīts, ka Samsung viedierīču lietotāji var baudīt lielākus datu pārraides ātrumus, kad tos salīdzina ar Apple un Huawei ierīču izmantotājiem. Kanādā Samsung viedierīču lietotāji vidēji saņem 55 megabitus sekundē (lejupielāde), kamēr Huawei – 50 megabitus sekundē. Apple izmantotāji velkas nopakaļ ar 31 megabitu sekundē.

Vislielākie vidējie datu pārraides ātrumi mobilo sakaru tīklā ar augstas klases viedtālruņiem ir Korejā (70.4 megabiti sekundē), bet vismazākie Irākā (6.6 megabiti sekundē). Kanāda ieņem otro vietu ar 67.1 megabitu sekundē. Pētījums tika veikts 40 pasaules valstīs, bet Latvija nav šo valstu starpā.

OpenSignal norāda, ka Apple paļaujas uz dizainu, kamēr Samsung un Huawei savos viedtālruņos jau vairākus gadus uzstāda mobilo datu modemus, kas būtu saucami par gigabita modemiem.

Pētījums veikts no 117 846 554 241 datu savienojumiem, pētījumā ņemti vērā dati, kas saņemti no 23 352 908 viedtālruņu. Dati vākti no 1. aprīļa līdz 30. jūnijam.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
7 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Andriewz

Tiko pamēģināju ar iphone speedtest Tele2 Liepājā telpās, netālu no Baatas – download 164 mbps. Laikam jau pateicoties pārklājumam nejūtos apdalīts

Fedja

A man LMT download 43,4 un upload 36,8.
Laikam jāmaina uz Tele2. :)

Jānis Rozenšteins

Tele 2 Liepājā, Ķempes ielā, 5 stāvu mājas pirmajā stāvā – 214 mbps uz leju. Un izmantojot Huawei Mate 9, kas ir 2016 gada ražojums. LMT šeit pat zonas normāli nav.

wils

No 60 valstīm Huawei tikai vienā ir spējis paņemt pirmo pleķi (Turcijā ar ātrumu 23 Mbit/s). Un tas nekas, ka 48% valstu ātrumi bijuši gandrīz vienādi vismaz 2, vai pat visiem trim.
Paviršs vispārinājums no autora..

Kristaps Skutelis

Kāpēc paviršs vispārinājums? Ja rezultāti ir tādi, kādi tie ir, tad kāpēc to tā nevar pateikt? Obligāti vajag piebildi, ka nemaz tik daudz lēnāki tie Apple un Huawei telefoni nav? Kāpēc?

wils

Es par priekšpēdējo rindkopu. Pētījuma autori “low-tier” klasē salīdzina iPhone 6 (ja nemaldos 2014. gada rudens) ar Samsung A2 Core (kas izlaists š.g. aprīlī), J4 Core (2018.gada novembris) un Huawei Nova 2 – teorētiski visiem LTE Cat 4. vai ne?

Un “Apple has chosen to focus its handset designs on other capabilities such as facial recognition, camera innovation, long battery life, and extremely fast application processors and graphics using Apple’s in-house silicon designs” pasniegt kā “…OpenSignal norāda, ka Apple paļaujas uz dizainu”.. Bingo

geksis

slinkums lasīt visu pētījumu, bet man radās jautājums
“…Kanādā Samsung … vidēji … 55 megabitus sekundē… Huawei – 50… Apple…31”
“Vislielākie vidējie datu pārraides ātrumi … Kanāda ieņem otro vietu ar 67.1 megabitu sekundē.”

Kurš ražotājs nodrošina to, ka vidējais starp visiem ir daudz augstāks par trijiem izplatītākajiem?!!