Xiaomi iesniedzis Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijā patentu par viedtālruni, kam aizmugurē izvietots Saules enerģijas uzlādes panelis. Vai vismaz tā ir spriežams pēc pievienotā attēla.

Ja tiešām Xiaomi sadūšosies izvietot Saules enerģijas paneli viedtālruņa aizmugurē, tas varētu kļūt par sava veida apvērsumu viedtālruņu tirgū. Te gan jāņem vērā, ka Saules enerģijas savākšanai nepieciešams visai paliels paneļa laukums. Tiek aptuveni lēsts, ka pie mums 1 kW no Saules gaismas var iegūt ar 6.5 kvadrātmetru paneli (paneļu sistēmu). Saules paneļa uzstādīšanai uz mājas jumta ir vesela strīpa ar nosacījumiem – novietojums pret dienvidiem, novietojuma leņķis aptuveni 40 grādi pret horizontu, lai paneli neaizsedz koki vai citas ēkas utt.

Ja arī Xiaomi izdosies realizēt šo ideju, jāņem vērā, ka Saules panelis viedtālruņa aizmugurē nespēs to pilnībā uzlādēt gandrīz nekad. Skaistā, saulainā dienā varbūt iegūsi klāt pāris procentus, bet tas arī viss. Nevajag arī piemirst, ka Saules radītais karstums nenāk par labu viedtālruņa akumulatoram, jo nāksies šādi lādējamu viedtālruni turēt tiešos Saules staros.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
5 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
DMG

Nez kam kaut kas tāds varētu vispār interesēt? It īpaši pie uzlādes efektivitātes un nosacījumiem. Tikai, ja netīšām nokļūsti uz neapdzīvotas, bet saulainas salas :D

KKTK

Beidzot!

Uldis M.

kas tieši beidzot? Samsung pirms 10 gadiem… https://www.gsmarena.com/samsung_s7550_blue_earth-2931.php

Janis Liepins

Man gan šķiet, ka Maska vadībā šobrīd saules paneļi būtiski evolucionē. Iespējams, ka būs labāki rezultāti

Krotow

Vispār ideja nav peļama. Un nākotnē, parādoties efektīvākām saules baterijām, varētu pat būt izmantojama. Pagaidām, uzturoties nekurienes vidū, drošāk būs izmantot saliekamo saules paneli dažu kvadrātmetru platībā un akumulatoru. Šobrīd tādā veidā Āfrikā un Āzijā nomaļos ciemos ievieš elektrību.