Xiaomi iesniedzis Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijā patentu par viedtālruni, kam aizmugurē izvietots Saules enerģijas uzlādes panelis. Vai vismaz tā ir spriežams pēc pievienotā attēla.

Ja tiešām Xiaomi sadūšosies izvietot Saules enerģijas paneli viedtālruņa aizmugurē, tas varētu kļūt par sava veida apvērsumu viedtālruņu tirgū. Te gan jāņem vērā, ka Saules enerģijas savākšanai nepieciešams visai paliels paneļa laukums. Tiek aptuveni lēsts, ka pie mums 1 kW no Saules gaismas var iegūt ar 6.5 kvadrātmetru paneli (paneļu sistēmu). Saules paneļa uzstādīšanai uz mājas jumta ir vesela strīpa ar nosacījumiem – novietojums pret dienvidiem, novietojuma leņķis aptuveni 40 grādi pret horizontu, lai paneli neaizsedz koki vai citas ēkas utt.

Ja arī Xiaomi izdosies realizēt šo ideju, jāņem vērā, ka Saules panelis viedtālruņa aizmugurē nespēs to pilnībā uzlādēt gandrīz nekad. Skaistā, saulainā dienā varbūt iegūsi klāt pāris procentus, bet tas arī viss. Nevajag arī piemirst, ka Saules radītais karstums nenāk par labu viedtālruņa akumulatoram, jo nāksies šādi lādējamu viedtālruni turēt tiešos Saules staros.

5
Leave a Reply

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
KrotowJanis LiepinsUldis M.KKTKDMG Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
DMG
Guest
DMG

Nez kam kaut kas tāds varētu vispār interesēt? It īpaši pie uzlādes efektivitātes un nosacījumiem. Tikai, ja netīšām nokļūsti uz neapdzīvotas, bet saulainas salas :D

KKTK
Guest
KKTK

Beidzot!

Uldis M.
Member
Uldis M.

kas tieši beidzot? Samsung pirms 10 gadiem… https://www.gsmarena.com/samsung_s7550_blue_earth-2931.php

Janis Liepins
Guest
Janis Liepins

Man gan šķiet, ka Maska vadībā šobrīd saules paneļi būtiski evolucionē. Iespējams, ka būs labāki rezultāti

Krotow
Guest
Krotow

Vispār ideja nav peļama. Un nākotnē, parādoties efektīvākām saules baterijām, varētu pat būt izmantojama. Pagaidām, uzturoties nekurienes vidū, drošāk būs izmantot saliekamo saules paneli dažu kvadrātmetru platībā un akumulatoru. Šobrīd tādā veidā Āfrikā un Āzijā nomaļos ciemos ievieš elektrību.