Vēl 2013. gadā Eiropas Komisija pasūtīja 360 000 eiro pētījumu par pirātisma ietekmi uz legālās mūzikas, grāmatu, filmu un spēļu pārdošanas apjomiem. Pētījums tā arī nekad netika reklamēts plašākai publikai, jo secinājumi nesakrita ar Eiropas plāniem.

Pētījums sākotnēji esot bijis pieejams tikai ļoti ierobežotai cilvēku grupai, jo pētījumā atzīts, ka pirātisms neietekmē grāmatu un cita satura pārdošanu. Videospēļu gadījumā pat var teikt, ka atsevišķos gadījumos pirātisms var sekmēt legālā satura pārdošanu.

Vienīgais izņēmums ir nesen kinoteātros nonākušas ļoti gaidītas filmas, to pārdošanas apjomus gan varot ietekmēt pirātisms. Tiek lēsts, ka katras 10 jauno filmu nelegālas lejupielādes var atņemt aptuveni 4 nopirktas kino biļetes. Vidēji pirātisms samazina kino apmeklējumu par 4.4%. Tad arī šie dati no pētījuma izmantoti divos Eiropas Komisijas ziņojumos 2016. gadā.

Eiropas Komisija nekad nav izmantojusi pētījuma datus par pirātisma nulles ietekmi uz grāmatām un mūziku, par datorspēlēm Eiropas Komisija, visticamāk, klusēs mūžīgi.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
27 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
DMG

Kopš Spotify parādīšanās es pat nez kāpēc, lai nodarbotos kāds ar mūzikas pirātismu. Pat maksa par mēnesi ir takš nieks. Mēs ikdienā izmetam krietni lielāku naudu par saldumiem, cigaretēm un alkoholu. Patiesībā arī spēles ir visiem pieejamas, lai pirātisms nebūtu īpaši saistošs. Kopš sāku lietot Linux, tāda ekstras kā “kreki” vairs nav pieejami. Taču atklāju priekš sevis, ka Steam spēles nemaz jau nav tik dārgas. Jā, svaigākās un jaunākās spēles maksā dārgi. Bet gadā vismaz 3 reizes ir lielās izpārdošanas, kad cenas nolaiž pat par 80%. Nu ja nespēj atļauties spēli pa 10 eiro, tad kā vispār vari izdzīvot? :D… Read more »

Skābene

Un vēl tas stulbums ar reģioniem, kad uz ekrāna parādās paziņojums,tavā reģionā pakalpojums nav pieejams! :)
Tad ir jākačā nelegāli, autors pats vainīgs, ka negrib pārdot legāli ,manā reģionā!:)

Māris Silinieks

Lattelecom pat pamanās tirgot Xboxus, kaut Latvijā Xbox Live GOLD abonements nemaz nav pieejams.

Kristaps Skutelis

Diskus taču vari nopirkt veikalā un spēlēt :)

digitalk

@Kristaps Skutelis «labs» jociņš multipleijera ziedu laikos.
kaut tu uz diskiem braukātu :P

Kristaps Skutelis

Esmu ļoti vecmodīgs, man nepatīk tīkla spēles. Spēlēju vienītī.

Gints

Es šo nezināju, izrādas, ka pat Fortnite vajag live gold. Supports ieteica ar dāvanu kartēm, bet arī ar to, ka tu nopērc live, mājās uz xbox nevar izmantot vairākus accountus. Beigās pievīlos, pārdevu un tagad komplektēšu datoru vietā, kur nav nekādu stulbu limitu.

Jānis Bukovskis

Goldu vajag jebkurai spēlei kuru gribi dzenāt online, ja Xbox ir uzstādīts kā home console tad golds būs pieejams visiem kontiem, kas atrodas uz xboxa, kā arī gameshare.
Man bez problēmām xboxi ar UK kontu iet jau no 2013. gada oktobra.

Kristaps K.

Ne visa mūzika ir pieejama Spotify, īpaši underground mākslinieki. Ir lietas, ko nekā savādāk, kā pirātiski nemaz nevar dabūt, īpaši vecāki mazāk zināmi ieraksti no aizgājušajām desmitgadēm.

Krotow

Spotify galvenokārt atrodams tikai internacionālais mainstrīms. Undergroundu un specifiskāku notikumu ierakstus tur ar uguni nesameklēsi. Arī Latvijas grupu ierakstu, īpaši pirms 1990-to gadu vidus izlaisto tur ir pamaz. Tiesa atrodamais ir pietiekami, lai kaut ko speciāli pumpēt nebūtu liela vajadzība. Daudz ko var arī atrast un noklausīties YouTube. Filmas – tiem, kuriem ir laiks tās skatīties. Kaut ko vēl vilkt un skatīties pašam šobrīd nav laika – ir darbs un interesantākas lietas pēc tam. No mainstrīma filmām pēdējos gados gandrīz nekā jēdzīga nav. To, kas interesēja, gājām skatīties uz kino. Būs jāpiekrīt, ka trailerus iemācījušies taisīt labākus par pašu filmu.… Read more »

DMG

Nesaprotu vispār iemeslu ņemties ar wine un krekiem. Taisnība, ka bieži nevar no treilera saprast vai spēle maz patīk, bet katrai puslīdz labai spēlei ir arī neskaitāmi youtube gameplay video. Ātrāk nav apskatīties, kā kāds to jau spēlē un tad saprast vai pašam maz interesē pamēģināt? Kā ņemties ar wine, krekiem un kaut ko tur lauzt.

Krotow

Reālā dzīve ir nedaudz citādāka un gadās neiespējamais – zem Linux jāpalaiž Windows softs, kas bez krekiem nestrādā. Un nopirkt nevar, jo autors jau sen pazudis zilās tālēs.

noname

“izņēmums ir nesen kinoteātros nonākušās ļoti gaidītas filmas”
laikam domāta kāda marvel draza

Gastons Gašpuitis

Ar tām filmām bieži vien ir tā, ka treileri ir izveidoti daudz reižu labāk kā pati filma, aizejot uz kino esi smagi vīlies, bet naudu atpakaļ jau neviens nedod.

Muah

No kādas miskastes šī ziņa izvilkta? Reports pieejams internetā jau labi sen – https://cdn.netzpolitik.org/wp-upload/2017/09/displacement_study.pdf
Jezga par šo bija 2017.gadā – https://gizmodo.com/the-eu-suppressed-a-300-page-study-that-found-piracy-do-1818629537

digitalk
Kristaps Skutelis

Atkārtošana zināšanu māte :)

t830x

Neaizmirstat uz pleca uzsēdināt papagaili un dzert rumu, velkot kārtejo filmu torrentā, citādi pirāta tēls nebūs īsts ;) jo ho hoo

KasparsB

Par spēlēm viennozīmīgi taisnība.. Pateicoties steam.. esmu izpircis visu jaunības grēkus :) Nu jau kolekcijā ir gan A+ spēles, gan dažādos veidos nonākušas spēles, ko nekad visticamāk nespēlēšu.. Mūzikai Spotify free un Youtube pietiek atliku likām.. Ar filmām ir bēdīgi.. Ok, ir Netflix.. tur savs unikāls saturs + arī vecākas filmas.. Shortcut arī mēģina konkurēt.. vinnē gan tikai uz satura latviski rēķina.. Te noteikti vieta būtu kādam lielākam servisam… Amazon Prime LV reģionā vispār NAV skatāms, izņemot tos 2us seriālus gadā + kāda veca filma :D Kas mums vēl paliek?!… Ivi.tv un Megogo… abi mēģināti.. beigās esmu vien palicis pie… Read more »

Centis Ābele

Priekš kam filmas torrentos kačāt, ja ir kaudzēm onlain lapas, kur HD kvalitātē uzreiz var skatīt. Tas vispār skaitās kā pirātisms, ja neko nekačāju, bet skatos aizligto Latvijas reģionam seriālu pa taisno onlainā?

točna Antiņš

Jā jā, visiem zināma tā online HD kvalitāte.

Gribu redzēt, kur online var redzēt kaut vienu 2 mēnešu vecu filmu HD kvalitātē…

digitalk

niks atbilst komentāram. pats vispār saprati savu “argumentu”?

Krotow

Vari nosaukt jebkādu 2 mēnešus vecu filmu, ko būtu vērts skatīties?

Ilmārs

Ir tāda multfilma – flinstoni. Šo reizēm paskatos pa pirātiskajiem interneta portāliem. Citādi esmu balts un pūkains, neesmu nevienu mp3 failu nozadzis.

digitalk

pareizi, vajag flakos ņemt! ;)

rusantro

Atsauce uz rakstu, kurā var atrast saiti ar pašu pētījumu https://gizmodo.com/the-eu-suppressed-a-300-page-study-that-found-piracy-do-1818629537

Uldons

Steam spēli vari nopirkt un pēc tam atdot kā džinsus, kas aizejot mājās no veikala, izrādās par mazu.
Pats esmu tādā veidā spēles pamēģinājis un neredzu iemeslu pieaugušam un pelnošam gamerim, kurš saliek kompi par minimums 1k, lietot torrentus un krakoties