Iespējams, šie ir Eiropas Komisijas visvērtīgāk iztērētie 360 tūkstoši eiro – tieši tik vērtā pētījumā atklāts, ka mūzikas, filmu, TV satura, grāmatu un videospēļu pirātismam ir niecīga ietekme uz satura pārdošanas apjomiem Eiropas Savienībā.

Vēl 2014. gadā Nīderlandes pētniecības uzņēmums Ecorys saņēma 360 tūkstošus eiro, lai veiktu izpēti par satura nelegālās lejuplādēšanas ietekmi uz pārdošanas rezultātiem. Pētījums Eiropas Komisijai tika iesniegts 2015. gadā, bet to publiskoja tikai šobrīd. Interesanti, ka Eiropas Komisija šo dokumentu nemaz nevēlējās publiskot. Vācijas Pirātu partija piespieda to publiskot, jo tika atrasts 2013. gadā izziņots publisks iepirkums.

Dokumentā atklāts, ka pirātisms tikai atsevišķās jomās nedaudz ietekmē legālā satura pārdošanas apjomus, bet kopumā nelegāli iegūtais saturs nekādi neietekmē pārdošanas apjomus – kurš vēlas zagt mūziku, tas to arī paveiks. Mūzikas iegādi vai straumēšanu tāpat pirāts neapsvērs. Aprēķināts, ka lielākais zaudētājs ir kino, bet tāpat kino industrija zaudē tikai aptuveni 5% no peļņas.

Seriālu pirātismu pārsvarā saista ar to nepieejamību vairākos reģionos – paši satura radītāji nav papūlējušies, lai seriāli būtu skatāmi legāli.

Videospēlēm secināts, ka pirātisms var pat palīdzēt pārdošanas apjomiem, proti, spēlētāji, kas saturu iegūst nelegāli, aizraujas ar spēli un tad ir gatavi par to samaksāt, lai piekļūtu tiešsaistes iespējam, kas nelegālā versijā nav pieejamas.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
8 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
GGrs

Heh, redz redz, visi bļauj par fake news, bet arī ES faktus, un pētījumus, kas nesaskan ar kaut kādu lielo domu grib slēpt. Nekas, kino industrija pasūtīs dārgāku pētījumu un būs viss slikti. Āfrikas badacietējus un bēgļus norakstīs uz piratebay

Kaspars Bebris

Sen zināma patiesība.

x

gan jau rītdienas laikā vietējie “autortiesību pārstāvji” visu “atspēkos”, atsaucoties uz pašu pieredzi un autoritatīvākiem pētījumiem)

Guntars K

Nepiekritīšu. Atkarībnieku ir daudz, bet ne tādā masā, lai tagad 5% peļņu palielinātu uz 50%. Labi ja palielinātos par 1%, bet sekmētu to, ka pārāk maz spēlē. Tagad pat ir novērojumi, ka nopērk spēles pēc tam, kad ir spēlēta nelegālā versija. No softa pilnīgi neko nezaudē. Ja nav iespēja ilgtermiņā apgūt un saprast iespējas un vai cena atbilst piedāvājumam, tad softs nav interesants pirkšanai vēlāk.

Krotow

Vismaz viens pareizs augstākās varas secinājums. Ir 200% taisnība gan par satura nepieejamību gan kā pirātismu kā mediju un IT produktu reklāmas līdzekli – lai cik tas dīvaini liktos. Īpaši tas attiecas uz IT.Tie, kuriem programmas ir nepieciešamas darbam, tās ar laiku tāpat nopirks. Oficiālajam atbalstam un iespējai ieteikt uzlabojumus izstrādātājiem tomēr ir nozīme. Tie, kuri kaut ko nokačā vienīgi lai apskatītos, kā manta darbojas, tāpat nopumpēto nepirks. Populāro OS, grafikas programmu un programmatūras izstrādes sistēmu radītājiem šai sakarā ieteicams sadarboties ar izglītības iestādēm visā pasaulē (speciālas lētākas licences, bezmaksas programmatūra studentiem mācību laikā utt.). Piratēt “širpotrebu” (Photoshop) sarkano acu… Read more »

Kaspars Bebris

par steam pievienojos.. pats esmu “izpircis grēkus” :) un legāla programmatūra man ir pat mājas datorā, sākot ar windows/office, total commander utt.. pārējais jau pa lielam atrodams freeware.

Trimtors

Lai kā arī būtu, 5% procentu peļņas zudums kinoindustrijai varētu būt pietiekami liels cipars, lai ceptos.

Skābene

Alkatība un nekas vairāk!
Kad jāklausās runas cik popzvaigzne smagi strādā un ka viņa ir pelnījusi visus 105 miljonus EUR, nevis nožēlojamus 100 miljonus euro, neviļus sejā iezogas smīns! :)