Jau pēc nepilnas nedēļas, nākamajā trešdienā (7. augustā) Samsung oficiāli prezentēs savu jauno Galaxy Note10 viedtālruni un tīmekli sāk pārpildīt dažādas baumas un noplūdušas fotogrāfijas. Viena no tām ir visnotaļ satraucoša.

Izskatās, ka jaunajā Galaxy Note10 vairāk nebūs iebūvēta 3.5mm audio pieslēgvieta. Par to liecina vakar noplūdušais pārejas attēls, kā arī Mobile Fun rīcībā nonākušās gaidāmās ierīces video.

Paredzams, ka šī pāreja tiks iekļauta jauno Galaxy Note10 un Galaxy Note10 Plus ierīču kastītēs un noslēgs 3.5mm pieslēgvietas ēru. Apple jau tālajā 2016. gadā izlaida iPhone 7, kam vairs nebija šīs pieslēgvietas un labi atceros, ka daudzi cilvēki bija ar šādu pavērsienu pagalam neapmierināti. Lai turpinātu klausīties mūziku ar ierastajām austiņām nācās izmantot pārejas vai pirkt jaunas bezvadu austiņas. Apple šo soli skaidroja ar vēlmi iegūt papildus vietu telefona iekšpusē, lai varētu iebūvēt jaunas funkcijas un samazināt ierīču kopējos izmērus.

Lai arī Samsung ir izlaidis vismaz 8 ierīces bez 3.5mm audio pieslēgvietas, savos flagmaņos ražotājs konsekventi ir iebūvējis šo portu. Labi atceros, ka prezentācijās savulaik Samsung to ir uzsvēris kā lielu plusu salīdzinot ar saviem tiešajiem konkurentiem.

Vai tev vēl ir aktuāla 3.5mm pieslēgvieta?

Bezvadu austiņas pēdējos pāris gados ir kļuvušas labākas un arī lētākas, tāpēc es pats šādu pavērsienu vairs nevērtēju, kā izteikti sliktu. Tomēr vismaz dārgajiem flagmaņiem man tomēr gribētos joprojām iegūt plašākas iespējas. Galu galā, domāju, ka mums daudziem ir mājās vēl parastas vada austiņas, ko gribētu lietot ar savām modīgajām mobilajām ierīcēm. Un, nē, bez pārejām.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
14 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Andron MacBeton

Nu tad iesaku steidzami izstaigāt lombardus un sapirkt kādus 2-3 vecos samsungus, un atrast kādu kas var uzlikt alternatīvos OS.

JohnAdamms

Varbūt pie reizes kādu veco Nokia arī? Vai Sony Walkman?

Kaspars Baradach

nesen atradu skapī savu veco walkman A815. uzlādēju pamēģināt. joprojām teicami strādā, un skan perfekti. tālruņi pat klāt nestāv. atskaņojums pat ar sliktiem failiem ir baudāms. ekrāns un lietojums ir labi pārdomāts.

par samsungu, divejādas domas. labi ka tas 3.5 bija, bet…. note 8 un 9 lietoju ar komplektā iekļautiem akg. pilnīgi pietika ikdienai. un note10 komplektā viņas būs ar usb-c. tāpēc pa lielam nekas nemainīsies))

itanium

Nez, tā kā man ir vairākas labas 3.5mm austiņas, tad šo praksi vērtēju visai negatīvi.
Ja runājam par pārējām, tad, piemēram, Mi 9, ar pārēju skan ievērojami sliktāk nekā iepriekšejais LG G4 – klausīties, protams, var.
aptX HD BT adapteris nemaksā maz un tā būtu vēl viena papildus ierīce, ko vajadzētu lādēt un staipīt līdzi.

JohnAdamms

Kur tagad ir visi ābola heiteri?

Jānis Bukovskis

Meh? Totāli neuztrauc 🙃

DMG

Manā skatījumā ar austiņām tāpat nav tas pats, kas ar labām mūzikas tumbiņām. Un vadi tikai ierobežo pārvietošanos. Tāpēc visas austiņas man ir bluetooth pieslēgumu. Tā kā šāds pavērsiens nekādi mani nepārsteidz. Bet cik cilvēku tik vēlmju un visiem neizpatikt nekad. Agrāk vai vēlāk pieradīs un tas neliksies nekas īpašs.

Maxal

3.5mm ir aktuāli – iekdienas ausis bose qc20.
no in ear ar labu noise canceling un wireless… maz un 200+
Pašlaik faktiski tikai Sony WF-1000xm3

Māris Silinieks

Slikta ziņa tiem, kuri lieto labas austiņas un klausās mūziku tikai no FLAC failiem. Tādas austiņas nemēdz būt bezvadu un pat pats vads, kas savieno austiņas ar ierīci, mēdz būt dārgāks par vidusmēra bezvadu austiņām. Bet mierinājums, ka telefons pagaidām īsti nav tā ierīce, kas spēj atskaņot tādu mūziku.

Skābene

2 gadu laikā savam Note labi ja vienu reizi esmu lietojis austiņas, tā kā manis pēc tas caurums var vispār nebūt! Visa mūzikas straumēšana man parasti notiek caur Music Cast un telefons pilda tikai tādu kā pults funkciju.

Krotow

Diez kas nav. Sāk izskatīties pēc ābolmurga kur bez specspraudņa pārveidotājiem nekas nekust. Un _labas_ austiņas kā likums nav bezvadu. Cerams, ka vismaz būs arī nopērkami ciešamas kvalitātes USB DAC pārveidotāji austiņām pa nekosmisku cenu.

Astro

Un kā var vienlaicīgi lādēt & lietot pāreju? Piem es šo slēdzu pie skaļruņiem, man vajag drāti! Par cik tās 4 Ah aķim 9 notei ir stingri par maz, tad reizē vēl jāpalādē…

KKTK

Tā kā ir labas vadu austiņas, tad diezgan saasināti uztveru 3.5 trūkumu telefonā (Sony). Pāreja tomēr nedaudz traucē… Bet citādi, liekas tas novedīs pie tā ka mūziku vairs neklausīšos telefonā, līdz ar to čau-ata Šprotify.

Rūdolfs Putniņš

Man kopumā nav baisā nostaļģija pēc minidžeka, bet šī tendence prieku nesniedz. Te būs mazais un lielais iemesls, kāpēc: Mazais – izmantojot USB-C DAC/AMP moduli tiek veikta papildus noslodze uz tā jau telefona vienīgo fizisko komunikācijas pieslēgumu. USB-C ir izturīgāks par micro-USB, bet labāk būtu to papildus neļurināt, jo noļurinot to ierīce kļūst par atsvaru, kamēr nav veikta izjaukšana un pārlodēšana. Lielais – kad Apple aizvāca caurumiņu, tad tika ar putām uz lūpām stāstīts, ka tas ir nepieciešams lielākam akumulatoram un šķidrum/putekļ-aizsardzībai. Kā pretargumentu Samsung izlaida telefonus ar analogu IP reitingu un ne sliktāku aķi, tai pat laikā piedāvājot 3.5mm… Read more »