Reklāma

Huawei, iespējams, piegādājis sakaru tehnoloģijas Ziemeļkorejai

Jaunākie raksti

Redmi 10C budžeta klases viedtālruņa apskats

Uzticamākie Kursora lasītāji gan jau būs pamanījuši, ka šogad diezgan lielu uzmanību pievēršam tieši budžeta klasei. Kādēļ tā, lasi...

iOS 16 Beta atklāj, ka iPhone atkal varēs redzēt baterijas uzlādi procentos

Otrdienas vakarpusē pēc Latvijas laika Apple izlaida nākamās iOS 16 Beta operētājsistēmas piekto versiju, kurā atgriezusies sen aizmirstā funkcionalitāte...

Google iesūdz tiesā Sonos par tās patentu zagšanu

Google un Sonos turpina jau divus gadus notiekošo savstarpējo cīņu par neatbilstošu patentu izmantošanu un viena otra uzņēmuma risinājumu...

“Snapchat” jaunais uzraudzības rīks ļauj vecākiem redzēt, ar ko viņu bērns sarakstās lietotnē

Domājot par jaunāko lietotāju drošību internetā, kā arī veicinātu uzticēšanos starp vecākiem un viņu bērniem, saziņas lietotne "Snapchat" nākusi...

Samsung iepazīstina ar jaunajiem produktiem (tiešraide)

Jau šodien Galaxy Unpacked pasākumā Samsung prezentēs ilgi gaidītos jaunos produktus un inovatīvos tehnoloģiju risinājumus. Izmanto iespēju - pievienojies...

Huawei tomēr nespēj sēdēt mierīgi un baudīt darba augļus. Jau atkal tiek ziņots, ka Huawei, iespējams, sadarbojies ar Ziemeļkoreju, piegādājot komunistiem mobilo sakaru tīkla tehnoloģijas. Visticamāk, Huawei tehnoloģijas tiks vai jau tiek izmantotas komerciāla mobilo sakaru tīkla izveidei Ziemeļkorejā.

Vairākas Ziemeļkorejai piegādātas tehnoloģijas esot ar ASV izcelsmi, bet ASV ir eksporta liegums ar Ziemeļkoreju. Tiek uzskatīts, ka Huawei sakaru tīklu tehnoloģijas piegādājis slepeni, jo uzņēmums zinājis, ka pārkāpj sankcijas pret Ziemeļkoreju.

Tāpat nevar izslēgt, ka Ziemeļkorejas valdība ar piegādātajām mobilo sakaru tehnoloģijām izspiego valsts iedzīvotājus. Līdzīgas apsūdzības Huawei virzienā par iespējamu datu zagšanu ar tīkla tehnikas palīdzību izskanējušas arī no ASV puses.

ASV valdībai ziņojums par šīm iespējamām Huawei šmucēm nepaliks nepamanīts. Iepriekš ZTE saņēma pamatīgu spērienu no ASV par sadarbību ar Irānu.

Papildināts ar Huawei komentāru (23.07.2019): Huawei oficiāli norāda, ka uzņēmumam nav biznesa saistību Korejas Tautas Demokrātiskajā Republikā. Huawei pilnībā ievēro visus tās valsts piemērotos likumus un noteikumus, kurā uzņēmums darbojas. Tas attiecas arī uz visiem ANO, ASV un ES eksporta kontroles un sankciju likumiem.

10 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
10 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
LAN
23.07.2019 11:43

Ko tad Huawei vairs zaudēt? Pareizi dara.

digitalk
23.07.2019 12:54
Reply to  LAN

vairāk izskatās pēc ASV parastās apmelošanas prakses.

Reinis Rozitis
23.07.2019 17:35
Reply to  digitalk

Var jau protams apgalvot, ka ASV ir kaut ko piepušķojusi, no otras puses paskatoties piemēram aktuālu lietu https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=1567114 var apjaust cik tālu (tehniskā jomā) iet dažādas totalitārisma valstis.

Krotow
23.07.2019 20:04
Reply to  Reinis Rozitis

Par iespēju dabūt “dāvanu” specifisku CA sertifikātu izskatā no pašu valdības runāja jau gadiem ilgi. Nu ir arī precedents. Cerams, ka tos sertifikātus “lielajos” pārlūkos tiešām nobloķēs.

Reinis Rozitis
23.07.2019 17:26
Reply to  LAN

Nu tas ir vēsturisks pasākums (~2008, tad vēl bija ko zaudēt), ne šobrīd pēc aktuālās epopejas.
Tāpēc arī pārstāvji var teikt, ka (patlaban) nekādu biznesa saistību nav.

Engadgetaa var palasīt vairāk https://www.engadget.com/2019/07/22/huawei-helped-build-north-korea-cellphone-network/

Fedja
24.07.2019 08:38
Reply to  Reinis Rozitis

Mani vairāk satrauc Cisco Systems Inc, kas ļauj noklausīties eiropas augstāko amatpersonu sarunas.

Kursors.lv
24.07.2019 08:54
Reply to  Fedja

Avots?

khe
24.07.2019 09:09

ihtamnetu.ru

Reinis Rozitis
24.07.2019 14:19
Reply to  Fedja

Jāstraucas ir par visiem gadījumiem, kur lielas (visaptverošas) kompānijas, kas sevi no vienas puses nostāda, kā lietotājiem draudzīgas (nodrošināt datu privātumu / neaizskaramību utt), no otras – tirgus un naudas dēļ pakļaujas jebkurai konkrētās varas iegribai pārkāpjot iepriekš sludinātos postulātus.

Kims
23.07.2019 15:00

Man ir Mercedes limuzīns, Apple telefons un es dzeru Cocacola, mans piekāš sankcijas!
Ja Amerikāņi to izmantolai piežmiegtu fričus, vai kādu citu, man dziļi vienalga!

Reklāma