Huawei tomēr nespēj sēdēt mierīgi un baudīt darba augļus. Jau atkal tiek ziņots, ka Huawei, iespējams, sadarbojies ar Ziemeļkoreju, piegādājot komunistiem mobilo sakaru tīkla tehnoloģijas. Visticamāk, Huawei tehnoloģijas tiks vai jau tiek izmantotas komerciāla mobilo sakaru tīkla izveidei Ziemeļkorejā.

Vairākas Ziemeļkorejai piegādātas tehnoloģijas esot ar ASV izcelsmi, bet ASV ir eksporta liegums ar Ziemeļkoreju. Tiek uzskatīts, ka Huawei sakaru tīklu tehnoloģijas piegādājis slepeni, jo uzņēmums zinājis, ka pārkāpj sankcijas pret Ziemeļkoreju.

Tāpat nevar izslēgt, ka Ziemeļkorejas valdība ar piegādātajām mobilo sakaru tehnoloģijām izspiego valsts iedzīvotājus. Līdzīgas apsūdzības Huawei virzienā par iespējamu datu zagšanu ar tīkla tehnikas palīdzību izskanējušas arī no ASV puses.

ASV valdībai ziņojums par šīm iespējamām Huawei šmucēm nepaliks nepamanīts. Iepriekš ZTE saņēma pamatīgu spērienu no ASV par sadarbību ar Irānu.

Papildināts ar Huawei komentāru (23.07.2019): Huawei oficiāli norāda, ka uzņēmumam nav biznesa saistību Korejas Tautas Demokrātiskajā Republikā. Huawei pilnībā ievēro visus tās valsts piemērotos likumus un noteikumus, kurā uzņēmums darbojas. Tas attiecas arī uz visiem ANO, ASV un ES eksporta kontroles un sankciju likumiem.

Reklāma

10
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
Reinis RozitiskheKristaps SkutelisFedjaKrotow Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
LAN
Viesis
LAN

Ko tad Huawei vairs zaudēt? Pareizi dara.

digitalk
Member
digitalk

vairāk izskatās pēc ASV parastās apmelošanas prakses.

Reinis Rozitis
Member
Reinis Rozitis

Var jau protams apgalvot, ka ASV ir kaut ko piepušķojusi, no otras puses paskatoties piemēram aktuālu lietu https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=1567114 var apjaust cik tālu (tehniskā jomā) iet dažādas totalitārisma valstis.

Krotow
Viesis
Krotow

Par iespēju dabūt “dāvanu” specifisku CA sertifikātu izskatā no pašu valdības runāja jau gadiem ilgi. Nu ir arī precedents. Cerams, ka tos sertifikātus “lielajos” pārlūkos tiešām nobloķēs.

Reinis Rozitis
Member
Reinis Rozitis

Nu tas ir vēsturisks pasākums (~2008, tad vēl bija ko zaudēt), ne šobrīd pēc aktuālās epopejas.
Tāpēc arī pārstāvji var teikt, ka (patlaban) nekādu biznesa saistību nav.

Engadgetaa var palasīt vairāk https://www.engadget.com/2019/07/22/huawei-helped-build-north-korea-cellphone-network/

Fedja
Viesis
Fedja

Mani vairāk satrauc Cisco Systems Inc, kas ļauj noklausīties eiropas augstāko amatpersonu sarunas.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Avots?

khe
Viesis
khe

ihtamnetu.ru

Reinis Rozitis
Member
Reinis Rozitis

Jāstraucas ir par visiem gadījumiem, kur lielas (visaptverošas) kompānijas, kas sevi no vienas puses nostāda, kā lietotājiem draudzīgas (nodrošināt datu privātumu / neaizskaramību utt), no otras – tirgus un naudas dēļ pakļaujas jebkurai konkrētās varas iegribai pārkāpjot iepriekš sludinātos postulātus.

Kims
Viesis
Kims

Man ir Mercedes limuzīns, Apple telefons un es dzeru Cocacola, mans piekāš sankcijas!
Ja Amerikāņi to izmantolai piežmiegtu fričus, vai kādu citu, man dziļi vienalga!