Dators komponenšu saderība diemžēl nav ļoti vienkārša, kas pierādās atkal un atkal. Šobrīd aktuālākais jautājums veiktspējīgu datoru komplektēšanai ir X400 sērijas mātesplašu atbalsts Ryzen 3000 procesoru atnestajam PCIe Gen 4 savienojumam.

AMD jau bija paziņojis, ka mātesplates, kas iznākušas pirms X570 sērijas neatbalstīs PCIe Gen 4 savienojumu. AMD uzsvēris, ka vecākām mātesplatēm nav nekādas garantijas, ka tās spēs pilnvērtīgi sadarboties ar PCIe Gen 4, lai arī esot redzēti BIOS beta testu būvējumi ar PCIe Gen 4 savienojuma atbalstu. Vecāku mātesplatšu BIOS stabilajās versijās PCIe Gen atbalsts, visticamāk, būs noņemts. AMD uzskata, ka nevar būt starpstadija ar daļēju PCIe Gen 4 atbalstu.

ASUS tomēr nepiekrīt tam, ka pasaule ir tikai melna vai tikai balta, tāpēc izziņota ASUS ražoto mātesplašu saderība ar PCIe Gen 4.

Reklāma

2
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
digitalkKrotow Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Krotow
Viesis
Krotow

Nez vai pusgada laikā parādīsies mātes plates ar PCIe 4.0 atbalstu darbam – bez RGB diskomūzikas, kaucoša čipseta ventilatora un un par pieņemamu cenu? Pašlaik izskatās, ka nē.

digitalk
Member
digitalk

ja gribi bez čipseta ventilatora, tad iesaku pirkt jau tagad, piemeklējot no šī saraksta. jaunais X570 karst daudz vairāk un bez ventilatoriem nav redzēts.