Pirms 50 gadiem ar Saturn V raķetes palīdzību uz Mēness izkāpa pirmie cilvēki, laika posmā no 1969. līdz 1972. gadam uz Mēness pabija 12 cilvēki, bet pēc tam visas valstis pārtrauca cīņu par Zemes pavadoņa apmeklējumiem.

ASV, Ķīnā un Lielbritānijā veiktā aptaujā atklāts, ka mūsdienu bērni vairs nevēlas kļūt par astronautiem, šīs nodarbes vietā bērni labprātāk kļūtu par slavenībām. Vispopulārākā atbilde, ko sniedza aptuveni trešā daļa no ASV un Lielbritānijas respondentiem, bija vēlme kļūt par vlogeri, YouTube zvaigzni. Ķīnā debesu vilinājuma rādītājs ir 56%, būtiski pārsniedzot visus citus piedāvātos profesiju variantus.

Tikai katrs desmitais ASV bērns vēlas kļūt par astronautu, tādi paši rezultāti ir arī Lielbritānijā. Aptaujā piedalījās 3000 bērni.

Vienlaikus gan jānorāda, ka Ķīna ir pēdējā gada laikā uz Mēness nosēdinājusi pašgājēju zondi Chang’e 4, kā arī Ķīna plāno tuvāko desmit gadu laikā netālu no Mēness dienvidpola plāno izveidot zinātniskās izpētes staciju. Pirmās kosmiskās stacijas detaļas kosmosā Ķīna plāno palaist 2020. gada pirmajā pusē. Šī misija netiks saistīta ar Starptautisko kosmosa staciju. Ķīna kosmosa izpētē pašlaik iegulda vairāk līdzekļu nekā jebkura cita valsts pasaulē, izņemot ASV.

Reklāma

4
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
KrotowdigitalkNameAgnis Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Agnis
Viesis
Agnis

“bija vēlme kļūt par vlogeri, YouTube zvaigzni. Ķīnā šis rādītājs ir 56%”
Ķīnā 56% vēlas kļūt par astronautiem, nevis vlogeriem

Name
Viesis
Name

Tāpēc, ka kļūt par vlogeri ir reālāk, nekā kļūt par kosmonautu

digitalk
Member
digitalk

bērna vecumā parametru “reālāk” nevērtē.

Krotow
Viesis
Krotow

Ķīnas statistikas sakarā der atcerēties ka Ķīnā pieeja YouTube, Facebook un vēl virkne mums pazīstamo sociālo servisu ir bloķēta. Taču viņiem “tur” ir savi iekšējie “gūglismi” un kāmīšu un planktona gonors vēlmē tikt atpazīstamiem nav mazāks kā “rietumos”. Līdz pašnāvībām un vēl dīvainākiem rezultātiem. Taču par to statistika klusē.