Ja tev šobrīd ir vismaz 35 gadi, tad noteikti vismaz zināsi, kas tas tāds Sony Walkman ir. Sony ar Walkman nodrošināja mūs ar kasešu, CD, MiniDisk un citiem mūzikas atskaņotājiem jau pamatīgu laiku pirms stafeti pārņēma Apple iPod.

Sony Walkman TPS-L2 bija pirmais ikoniskais kasešu atskaņotājs, tas svēra 397 gramus, bet pircēji atskaņotāju uzreiz iemīlēja. Sākotnēji gan vairāki ražotāji (Sony, Philips u.c.) sacentās par mobilas skaņu ieraksta ierīces izveidi, jo kasetes sāka savu uzvaras gājienu mūzikas tirgū tikai septiņdesmitajos gados. Pirms tam kasetes tipa ierīcēs nebija iespējams ierakstīt kvalitatīvu skaņu.

Walkman MiniDisc atskaņotājs

Pēcāk nāca CD atskaņotāji, kurus pēc pāris gadu mocībām ražotāji papildināja ar pret-izkratīšanās aizsardzību. Iedomājies – CD atskaņotāju varēja veselas 10 sekundes kratīt, pirms tas sāka pārlekt. Walkman MiniDisc bija pēdējie ļoti populārie Walkman sērijas atskaņotāji, manam brālim pat tāds bija. MiniDisc problēma gan atkal bija ieraksta veikšanas ātrumā un, protams, MiniDisc atskaņotāja un pašu MiniDisc disku cenā. Toties MiniDisc atskaņotāju atkal varēja ielikt kabatā, kas bija lielākā CD atskaņotāju problēma.

Walkman Bean

Bet tad atnāca iPod, kas visu šo jautrību nokāva saknē, kaut arī Sony ap 2005. gadu mēģināja spirināties pret Apple iPod ar Walkman Bean. Walkman zīmols vēl kādu mirkli agonēja pāris Sony ražotos telefonos, no tiem populārākie bija Sony W800i un W810i.

Sony W800i

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma

7
Leave a Reply

avatar
4 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
KrotowArtis ĀbolsKKTKAndrisRuksis Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Ruksis
Viesis
Ruksis

Tad tamdēļ oranž@s austiņas kā pirmajiem walkman palikušas nežēlīgi dārgas :(

Krotow
Viesis
Krotow

1970-80-to gadu bērniem kasešu Walkman lielākoties bija nesasniedzams sapnis līdz pat PSRS sabrukšanai. Un pēc tam jau parādījās arī CD un vēl interesantākas lietas.

Andris
Viesis
Andris

Nenormali dārgi bija visi šie Walkman =)

Krotow
Viesis
Krotow

Tas nekas. Arī uz 1990-jos veikalos parādījušamies jaunumiem “mērķa auditorija” varēja tikai skatīties, jo verķa cena bija tuvu vai pārsniedza vidējo mēnešalgu.

KKTK
Viesis
KKTK

Jā – iPod vēl kaut ko spirinās līdz pat šai dienai, bet SONY WMZ1 ir topā – spriežot pēc šī raksta: https://www.audiophileon.com/news/hd-music-player-top-10