More
  Reklāma

  NASA Apollo programmas dators pārprogrammēts Bitcoin rakšanai

  Jaunākie raksti

  NASA Apollo projekta ietvaros tika izmantots dators, lai nogādātu cilvēkus uz Mēness. Apollo Guidance Computer svēra tikai aptuveni 31 kilogramu, kaut arī tobrīd datori aizņēma veselas istabas.

  Datortehnoloģiju vēsturnieki un citi zaimotāji izlēmuši, ka Apollo Guidance Computer jāpiešķir mūsdienu pielietojums, tāpēc tas pielāgots Bitcoin kriptovalūtas rakšanai. Izmantots gan tiek Apollo Guidance Computer, kas nācis no privātas kolekcijas, nevis tieši uz Mēness pabijušais dators.

  Jau sen ir zināms, ka šodienas viedtālruņi ir gandrīz nesalīdzināmi ātrāki par kaut vai divtūkstošo gadu sākuma galddatoriem (jā, vēl atceros tos laikus, kad ar 2 MB videokartes atmiņu nevarēja spēlēt pirmo Colin McRae Rally, bet ar 4 MB visas durvis bija plaši atvērtas), bet Apollo Guidance Computer ir vēl lēnāks dators.

  Aprēķini liecina, ka Apollo Guidance Computer spēs izrakt (izrēķināt) vienu Bitcoin laika sprīdī, kas miljards reižu pārsniedz laiku kopš Lielā sprādziena un Visuma pastāvēšanas sākuma.

  1 komentārs

  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  1 komentārs
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Kristaps K.
  10.07.2019 15:27

  Rakšanas ātrums ir viens hešs aptuveni 10 sekundēs (salīdzinājumam – visa tīkla jauda šobrīd pārsniedz 70 terahešus sekundē). :)

  Reklāma