2016. gadā Hārvardā tika radīts Root robots. Tas tika veidots kā praktisks rīks ar ko var bērniem mācīt programmēšanas iemaņas. Robots tika izstrādāts trīs gadus un vēlāk projekts tika atšķelts kā atsevišķs uzņēmums, lai to komercializētu. Veiksmīgās Kickstarter kampaņas rezultātā, kurā tika piesaistīts gandrīz 400 000 ASV dolāru finansējums, bija skaidrs, ka cilvēkiem ir interese par šāda veida produktu un tagad šo projektu ir iegādājies populārais robotu ražotājs iRobot.

iRobot turpinās attīstīt savu apmācību robotu produktu piedāvājumu, lai robotikas tehnoloģijas padarītu pieejamākas cilvēkiem. iRobot arī iepriekš ir atbalstījis dažādus izglītības projektus un aktīvi iesaistījies inženierzinātņu popularizēšanā.

Šobrīd Root robotu var iegādāties par 199 ASV dolāriem un komplektā ar to saņemsim arī īpašu programmēšanas apmācības programmu. Ar to var darboties pat mazi bērni, kas vēl neprot lasīt, jo programmēšana tiek mācīta ar grafisku bloku palīdzību. Pieaugot zināšanu apjomam, bērns var radīt jau krietni komplicētākas programmas un process ir līdzīgāks īstai programmēšanai. Rezultātā robots var kustēties pa noteiktu maršrutu, apbraukt šķēršļus, kā arī zīmēt un dzēst uzzīmēto.

Vai esi darbojies ar kādu līdzīgu programmējamu robotu? Pastāsti par savu pieredzi.

Reklāma

2
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
digitalkWUT Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
WUT
Viesis
WUT

Tas nemaz nav labs

digitalk
Member
digitalk

diezgan dīvaini, ka šis pasākums savācis naudu Kikstarterī. līdzīgus robotus programmēšanai bērniem esmu redzējis vēl vismaz divus un kaut kā nav dzirdēts, ka kāds būtu kļuvis par “dižpārdokli”.