Riska kapitāla uzņēmuma Village Global rīkotajā intervijā Microsoft dibinātājs un ilggadējais vadītājs Bils Geitss atzina, ka viņš visvairāk nožēlo to, ka esot Microsoft vadībā nav spējis ieņemt Android vietu un kļūt par alternatīvu Apple veidotajai iOS mobilajai platformai.

Bils Geitss uzskata, ka mobilās platformas darbojas pēc “uzvarētājs paņem visu” principa un nav iespējamas daudzas veiksmīgas šādas platformas. Visu nosaka lietotāju skaits un pret Apple veidoto iOS pretī stāties var tikai otra alternatīva. Bils Geitss uzņemas pilnu atbildību par to, ka nespēja noreaģēt uz izmaiņām mobilo ierīču tirgū un tas ļāva Google radīt šo alternatīvu Apple piedāvājumam un tādējādi vinnēt aptuveni 400 miljardu ASV dolāru tirgu. Microsoft ir līderis ar Windows un Office, un tik skaisti būtu, ja līderpozīcija būtu arī mobilajā jomā. Bet nu..

Reklāma

Tiesa, Bils Geitss jau 2006. gadā paziņoja, ka Microsoft vadības grožus nodos cita vadītāja rokā un viņa sekotājs Stīvs Balmers atklāti izsmēja 2007. gadā izlaisto Apple iPhone sakot, ka tas ir pasaulē dārgākais telefons un kurš gan tādu pirks. Plus, tam taču nav fiziskas tastatūras. Bet cilvēki pirka iPhone un Apple ir spējusi pārdot veselus 2 miljardus šo telefonu.

Trīs gadus vēlāk, 2010. gadā Microsoft gan ar Windows Phone stājās uz kara takas ar Apple un Google, tomēr abi konkurenti jau bija aizskrējuši tālu priekšā un Microsoft nespēja tos vairs noķert. Mēs visi bijām liecinieki tam kā Windows Phone vairākus gadus agonijā raustījās līdz beidzot projekts tika slēgts.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
27 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Zigurds

RIP Windows phone!

Diso

Vienkārši patērētāji izdarīja savu izvēli.
Nekas kruts tas Windows phone tāpat nebija.

Poasis

Windows phone bija labāks par androidu, kuru iegāza nemākulīgs mārketings un nespēja palielināt aplikāciju skaitu veikalā. Pati sistēma kā tāda bija ērta un viegli lietojama bez jebkādiem lagiem atšķirībā no androida.

KKTK

Man arī pāris rūdīti datoriķi reiz teica, ka ir ļoti apmierināti ar Windows Phone. Esot ērti un ātri darboties ar to ROMu. Nepaspēju pamēģināt, bet interesanti, vai Andrītis kaut ko no tā ir aizguvis vai nē.

M,!

Varbut nebija pietiekami aplikaciju ar ko aizdirst telewonu;)

Krotow

Vienīgais, kas Windows Phone bija labs – dzelži uz kā tā kroplība darbojās tam laikam, kamēr tas bija aktuāli.

digitalk

Stīvs Balmers savu enerģiju iztērē uzstājoties konferencēs, kāda tur vēl cīņa androīdiem ;)

digitalk

fake enthusiasm neko vairāk par smīnu neizsauc. ja nav ar ko lielīties, tad ņem uz pūļa psihozi? naaah…

Krotow

Viņam par šovmeni derētu strādāt – būtu mazāks apsmiekls.

unman

Kļūda bija Balmers. Viņa “vadībā” Microsoft nokavēja uz mobilo vilcienu.

rolandos

Man personīgi patika Nokia 625 ar windows os. Baterija turēja 4-5 dienas. Un bija fīčas, kas nav android telefoniem, piemēram youtube mūzikas klausīšanās ar bloķētu ekrānu, (nevaru uz sitienu visu atcerēties) noteikti nebūtu atgriezies pie androida, ja tas projekts būtu turpināts.

Jānis Bukovskis

Iespējams agrāk nevarēja, es jau divus gadus tā klausos youtubī ar modotu aplikāciju.

LAN

Caur youtube premium un ASV proksi arī tā var izdarīt caur oficiālo lietotni.

shpats

ASV proksi toč nevajag – vajag tikai YouTube Premium.. Vismaz tagad (pēc kāda laika, kopš iepriekšējais komentārs uzrakstīts)..

Uldis M.

Manuprāt, Flīžu GUI bija pārāk specifisks lai patiktu lietotāju masām. Bija fani, bet bija ļoti daudz tādu kam tas vienkārši riebās. Manuprāt, Windows phone OS tomēr nedaudz labāk būtu veicies ja tas izmantotu lietotājiem neitrālāku un pierastāku ikonu režģi. Lielie konkurenti ir pierādījuši, ka tas lieliski strādā jau patsmit gadus.
Lūk sliktais piemērs – pirmie Windows Phone OS darbinātie viedtālruņi, kuros no tā jau mazā ekrāna, ceturtā daļa vienkārši netiek izmantota, jeb tiek izmantota pāris sīkumu rādīšanai.comment image

eerks

Tās flīzes taču varēja arī samazināt cik vien gribēja. Tas jau nu gan nebija šķērslis lietošanai.

Khe

Tu jau te ieliki win 8. Bija man lumia 830 ar win 10. Tas tiešām bija glīts.

Khe

Un win 10 flīzes varēja uzlikt ar caurspīdīguma efektu

Raivis Terinks

WinPhone bija labākie un ērtāki telefoni kas man bijuši. Vienkāršība un spēja ātri darboties, pie tam Nokia, vēlāk Microsoft Lumia telefoniem bija ļoti labas foto kameras. Žēl ka Microsoft visu tā sačakarēja… Tagad mums atliek izvēle tikai starp diviem ļaunumiem – Anrdo un Ābolu.. :(

Krotow

Microsoft bija tāds pats slēptais monopols ar pakaļdurvīm NSA vajadzībām. Android attīstība pavilka līdz Linux lietošanas attīstību masām, kas ir win-win pēc būtības. Nepatīk Google, taisi savu OS uz Linux bāzes. Tikai tagad, kad ūdens smeļas mutē, Microsoft kluva šķietami balts un pūkains.

Skaks

Tūlīt būs 3. izvēle, ko atklās Huawei :)

Krotow

Un vieglas smiltis. Paldies, Bil, par atklātību.

Mārtiņš

Stīvs Balmers bija, teiksim tā, īpatnējs, pārāk impulsīvs vadītājs, un likās, ka viņa lēmumi ir reaktīvi, jau kad vilciens aizgājis un konkurenti ir sasnieguši kritisko punktu, aiz kura tos panākt nav iespējams. Šķita, ka viņam īsti nav skaidra virziena un vīzijas sajūtas. Satya Nadella vadības stils man patīk – viņa uzraudzībā Microsoft ir kļuvis daudz atvērtāks, sadarbojas ar citiem, tai skaitā arī atvērtā koda autoriem (Windows uz Raspberry Pi, PowerShell, SQL Server, .NET Core uz Linux, Linux subsystem uz Windows utt. utml.). Ļoti iespējams, ka tieši viņa vadībā notiks kāds “lūzuma punkts” un Microsoft kļūs par pionieriem kādas principiāli jaunas… Read more »