15. un 16.jūnijā, Priekuļu lidlaukā jau otro gadu notiks FAI (Starptautiskās aviācijas sporta federācijas) pasaules kausa posms sacīkšu droniem, pulcējot vairāk kā 50 dalībnieku no 10 valstīm. Šī salīdzinoši jaunā sportaveida atpazīstamība pēdējos gados ir strauji augusi, tai skaitā arī Latvija uzskatāma par dronu lielvalsti.

Par laimi ne tikai industriālo dronu ražošanas jomā, bet arī sacīkšu dronu jomā latvieši spēj cīnīties par pasaules meistariem.

Biedrības ‘’Drone Racing Latvia’’ dibinātājs Āris Muitinieks uzskata, ka pašmāju pilotiem ir visas iespējas izcīnīt godalgotas vietas: ‘’Ierindā būs visi spēcīgākie pašmāju piloti ar Tomasu Pētersonu un Kārli Grosu priekšgalā. Kārlis pērn pasaules čempionātā izcīnīja
3.vietu, savukārt Tomass regulāri ierindojas augstās vietās ārvalstu sacensībās. Noteikti favorītu pulkā jāmin somi. Tāpat arī Čehijas un Lietuvas pārstāvji uzskatāmi par favorītiem. Mūs sagaida divas ļoti spraigas un aizraujošas sacensību dienas netālu no Cēsim esošajā
Priekuļu lidlaukā, tā kā aicinu ikvienu interesentu ierasties un iepazīt tuvāk šo sportaveidu!’’

Sestdien no 12:30 tiks aizvadīti treniņlidojumi un kvalifikācija, savukārt svētdien no 13:30 fināllidojumi, lai jau ap 17:30 noskaidrotu šī pasaules kausa posma uzvarētāju.

Latvijas posmu pasaules kausa sacīkšu droniem rīko biedrība ‘’Drone Racing Latvia’’, Vides risinājumu institūts un Latvijas Sporta federāciju padome.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
4 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Egils Fomins

Man vienīgajam šo rāda?? :D :D Video unavailable
This video contains content from Monstercat, who has blocked it in your country on copyright grounds.

Kristaps Skutelis

Hm, savādi. Publikācijas brīdī vēl rādīja OK.

Maxal

tbh cik grūti šādu pasākumu veidotājiem ir publicēt materiālus dažas dienas agrāk?
Par brīvdienu pasākumiem, ja patiešām publikācijas mērķis ir veicinat apmeklējumu, ne tikai atzīmēt to-do listā – PR – yes, done, to darīt 3/4dien?

Kristaps Skutelis

Šoreiz diezgan pavēlu saņēmām šo ziņu, bet tā kā bija piedāvāta iespēja skatīties pasākumu tiešraidē, izlēmu publicēt.