Volvo izziņojis jaunu elektrisko autobusu sēriju, kas būs pieejama divos izmēros, lielākajā no tiem varēs satilpt 150 pasažieri.

Volvo 7900 Electric Articulated (ar lokanu daļu pa vidu) ir jaunākais papildinājums Volvo autobusiem. Volvo piedāvā hibrīddzinēju autobusus un arī tā dēvētos plug-in hybrid autobusus.

Jaunie Volvo autobusi jau aptuveni gadu tiek izmēģināti Gēteborgā, bet šobrīd ielās redzamie autobusi uzskatāmi par prototipiem. Tikai pēc oktobra Zviedrijas pilsētās nonāks pirmie Volvo 7900 Electric Articulated autobusi ar garumu 18 vai 18.7 metri.

Autobusu ātrās uzlādes stacijas izvietotas to galapunktos, bet akumulatorus pilnībā uzlādē nakts laikā.

4
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
FedjaKKTKKrotowArčiņš Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Arčiņš
Guest
Arčiņš

Amsterdamā šoferi izbauda elektriskos autobusus. Sajutos kā pudele busiņa kravas telpā,kas žvangājas un ripo kur pagadās. :)

Krotow
Guest
Krotow

Pēc Amsterdamas cofeeshopa apmeklējuma arī Fedjas busiņa kravas telpa var izlikties par ko citu.

KKTK
Guest
KKTK

Piezīmēšu, ka Zviedrijā galapunktos autobusi, cik novērots, stāv ievērojami ilgāk, kā Latvijā. Un gandrīz visur ir iekārtotas speciālas stāvvietas prom no standarta pieturas, tā kā aizvilkt līdz tām kabeli būs vieglāk – nebūs jāpārbūvē pieturas.

Fedja
Guest
Fedja

Vāciešu koncepts ar ragainajiem kraviniekiem liekas loģikāks, kad auto brauc kā trolejbuss un vienlaicīgi lādē aķi, lai varētu turpināt ceļu tu, kur nav vadi. Nevajag speciālas stāvvietas un uzlādes punktus.