Pēdējā aptuveni pusotra gada laikā viedtālruņu ražotāji pārmetušie uz kameru optisko palielinājumu solījumiem. Jā, arī iepriekš bija pāris viedtālruņu kameras ar attēla palielinājuma iespēju, bet nopietns kariņš sācies salīdzinoši nesen. Šobrīd rekordists ir Huawei P30 Pro modelis ar pieckāršu optisko palielinājumu un 10x hibrīdo palielinājumu. Nedaudz aiz Huawei iepaliek Samsung Galaxy S10 sērija.

OnePlus ar savu jaunāko un nenoliedzami dārgāko veikumu OnePlus 7 Pro apsolījis trīskāršu optisko palielinājumu, bet jau atklāts, ka nekāds 3x optiskais zooms OnePlus 7 Pro vis nav. Faktiski tieši optiskais palielinājums OnePlus 7 Pro ir tuvāks 2.2x, nevis 3x. Atlikušo palielinājumu OnePlus 7 Pro iegūst digitāli uz attēla izšķirtspējas rēķina.

No 13 megapikseļu attēla OnePlus 7 Pro beigās iegūst trīskāršu attēla palielinājumu, bet vienlaikus attēla izšķirtspēja tiek samazināta līdz 8 megapikseļiem. Šo attēla palielinājumu varētu mēģināt dēvēt par hibrīdo palielinājumu, bet nekādā gadījumā ne par optisko palielinājumu. Attēla izšķirtspējas nosēdināšana ir īpaši kaitinoša, ja ņem vērā, ka OnePlus 7 Pro pie kamerām izvietots uzraksts “48MP”.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments