Reklāma

Jaunie Oculus Quest un Oculus Rift S Latvijā jau pavisam drīz

Šo rakstu sagatavoja virtuālās realitātes un videospēļu speciālisti no GoStation.

Jaunākie raksti

“Adidas” jaunās austiņas varēs uzlādēt ar saules gaismu

Sporta apģērbu zīmols "Adidas" ir labi pazīstams tehnoloģiju pasaulē, jo jau iepriekš padižojies gan ar bezvadu austiņām, gan inovatīviem...

Mozilla pētījumā 18 no 25 veselības lietotnēm atzītas par nedrošām

Un nedrošas vēl ir maigi sacīts... Mozilla veiktā pētījumā atklāts, ka ļoti liels skaits veselības un reproduktīvās veselības lietotnes nopludina...

Jaunie AMD Ryzen 7000 procesori oficiāli gaidāmi jau augusta beigās

AMD beidzot oficiāli nospraudis Ryzen 7000 procesoru izziņošanu 29. augustā, kas ir ātrāka par baumoto AMD Ryzen 7000 procesoru...

Apple iPhone Photos lietotne ļauj atpazīt augus un ziedus

Savus viedtālruņus mēs varam izmantot mūsu ikdienā dažādos veidos, ne tikai skatoties sociālos tīklus. Piemēram, Apple iPhone piedāvā iespēju...

Pixel telefoniem oficiāli pieejama Android 13 versija

Varbūt nedaudz noklusēti, bet no 15. augusta Google Pixel viedtālruņiem pieejama jaunākā Android 13 operētājsistēmas versija, bet citu zīmolu...

Facebook nesen notikušajā F8 konferencē paziņoja, ka jaunās Oculus Quest un Oculus Rift S virtuālās realitātes ierīces (VR) pārdošanā nonāks 21. maijā (uz Latviju piegāde paredzēta sākot no 24 maija)!

Oculus Quest ir pirmā nopietnā VR spēļu sistēma, kas darbojas kā viss vienā VR un nodrošina vēl brīvākas kustības pateicoties bezvadu savienojumam. Tiem, kuriem ir dators ar Windows 10 un videokarti, kas ir piemērota videospēļu spēlēšanai, Rift S nodrošinās vislielāko piedāvājumu satura ziņā. Gan Oculus Rift S, gan Oculus Quest cena Latvijā, Lietuvā un Igaunijā ir sākot no 499.99 eiro.

Oculus Quest virtuālās realitātes brilles

VR ļauj pārvarēt realitātes robežas un izpētīt jaunas pasaules – pat kopā ar tiem cilvēkiem, kas atrodas otrā pasaules malā. Pirmais Oculus viss vienā risinājums, kompaktais Oculus Go, pavēra VR iespējas plašākai auditorijai, nekā jebkad agrāk. Tagad ar Oculus Quest brillēm un tā 6DOF iespējam nav nekādu barjeru lai pārvietoties pa virtuālās realitātes telpu, tik pat viegli kā reālajā dzīvē.

Virtuālās realitātes progresa atslēga ir Oculus Insight

Tagad iekļūšana VR ir tikpat vienkārša kā spēļu spēlēšana konsolē. Gan Quest, gan Rift S izmanto Oculus Insight, modernāko tehnoloģiju, kas ļauj izmantot inside-out tehnoloģiju un izsekot jūs telpā ar pašās brillēs iebūvētiem sensoriem. Tādējādi brilles pašas sastāda apkārt esošās telpas karti un ļauj jums pārvietoties vēl precīzāk un vieglāk gan virtuālās realitātes, gan fiziskās telpās. Spēles vietas iestatīšana ir gandrīz tikpat vienkārša kā briļļu pieslēgšana.

Spēle bez ierobežojumiem Oculus Quest virtuālās realitātes brillēs

Oculus Quest virtuālās realitātes brilles darbojas bez vadiem un nav nepieciešamības pēc datora (Quest darbojas ar Qualcomm Snapdragon 835 mikroprocesoru). Quest ir gatavs lietošanai jebkur un kad jūs vēlaties. Jums pat ir iespēja dalīties jautrībā ar draugiem, izmantojot koplietošanas funkciju (Quest beta versijā), kas ļauj jums translēt Oculus saturu uz jūsu viedierīci vai viedo televizoru.

Oculus piedāvājumā ir 50+ spēles sākot no šūteriem līdz sociālām spēlēm. Jūsu Quest nāk ar piecām jau iepriekš ielādētām, aizraujošām demonstrācijas spēlēm (Beat Saber, Creed, Journey of the Gods, Space Pirate Trainer, Sports Scramble). Brilles būs pārdošanā ar 64 GB un 128 GB iebūvēto atmiņu.

Oculus Rift S – pie datora slēdzamas virtuālās realitātes brilles

Ar Rift S jūs varat nekavējoties piekļūt jūsu Rift satura bibliotēkai. Jūsu Oculus Home ir jums pielāgojama sociāla telpa, kurā jūs un jūsu draugi var “patusēties” pirms kopīga VR piedzīvojuma uzsākšanas. Ar uzlaboto optiku un augstākas izšķirtspējas displeju Rift nekad vēl nav izskatījies tik labi.

Oculus Insight ietver caurskates (passthrough) režīmu gan Quest, gan Rift S brillēm, kas palīdz saglabāt drošību, parādot jums apkārt esošo fizisko vidi. Pateicoties caurskates plus (Passthrought+) režīmam ar stereo korekcijas funkciju, jūs varat izmantot Oculus ar jauktās realitātes tehnoloģijām.

Latvijā jaunās Oculus Quest un Oculus Rift S virtuālās realitātes brilles būs iespējams izbaudīt virtuālās realitātes telpā “GoStation”. Tāpat tiks piedāvāta iespēja brilles iznomāt.

Pagājušajā nedēļā (08.05) Oculus oficiālajā mājaslapā ierīču izsūtīšanas datums mainījies no 21.05 uz 29.05. Šonedēļ (13.05) sūtīšanas datums jau ir 30.05. Pagaidām nav zināms kā tas ietekmēs jauno ierīču piegādes uz Baltijas valstīm. Nekādas papildus informācijas Twitterī vai Facebook lapā no Oculus pagaidām nav.

Noderīgi: Facebook grupa viesiem VR briļļu lietotājiem Latvijā. Ja tev jau ir vai tu plāno nopirkt VR brilles – pievienojies.

2 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
2 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
KKTK
15.05.2019 14:38

A kurus dronus ar viņām var vadīt?

26.07.2019 14:39
Reply to  KKTK

Nav domats droņiem. domats spēlēm. internetā ir pietiekoši daudz rakstu, kuri skaidro- kurš vr ir domats kam.

Rift s ir domats datoram, var spelet: Pavlov (vr csgo) beat saber, jeb ari simulatora spēles, kā assetto corsa.
Oculus Quest- nevajag datoru. ir savā ziņā spēļu konsole ka xbox, jev playstation, tikai ar savu OS un ar svam vr spēlēm. Ir savs “dators” jau iebūvēts.

Pašam man vel nav savs vr. gribetu Rift s, bet es skatos un mekleju, un izmekleju kas butu vis labakais man.
Droņiem vr paskataties tadus kā utopia 360 jeb zeiss VR One.

Reklāma