Ekrāna iegrauzums un dažādas pieejas pašiņu kameras slēpšanai ir pēdējā gada lielākais modes kliedziens viedtālruņu industrijā. Mums tiek piedāvāti dažādi risinājumi, ko aizsāka Apple ar iPhone X. Kopš tā laika Android ražotāji piedāvājuši aptuveni 10 dažādas formas un paslēpšanas filozofijas pašiņu kameras.

Samsung jaunākais veikums ir Infinity-O ekrāni (caurums ekrānā), OnePlus piedāvā ūdens piles formas izgrauzumu, Xiaomi izdevies paslēpt kameru aiz slaidera sistēmas, Oppo ir no viedtālruņa korpusa izšaujama pašiņu kamera haizivs spuras formā. Mehāniski kustināmi ekrāni un izbīdāmas kameras diemžēl padara viedtālruņus mazāk izturīgus, arī ūdens noturība tiek zaudēta. Kameras noslēpšanas ideju izvēle ir milzīga, un tas viss tiek darīts, lai būtu iespējams viedtālrunī uzstādīt maksimāli lielas platības ekrānu.

Tīmeklī pamanīts, ka Huawei patentējis jaunu ideju pašiņu kameras un sensoru paslēpšanai virs ekrāna, kas nozīmē tikai to, ka ekrānā nekādi izgrauzumi nav jāveido. Huawei izvēlējis noapaļot viedtālruņa daļu virs ekrāna, tur izvietot pašiņu kameru un nepieciešamos sensorus. Šāda pieeja arī padarītu viedtālruņu formas interesantākas. Tikai jāuzmanās, lai ultramodernais telefons pēkšņi nesāk izskatīties pēc veca planšetdatora.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
5 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Jurģis Spulenieks

Grūti šo nosaukt par dizaina triumfu, Sony jaunajos tālruņos izmanto līdzīgu principu – sāni un apakša maksimāli tuvu korpusa perimetra, bet atstāta piere kamerai,sensoriem un skaļrunim.

geksis

un ar ko šis risinājums atšķiras no “parastajām” versijām, kurās nav nekādu izgrauzumu?

Skābene

Manis pēc var aizvākt to selfiju kameru vispār prom.
Ja baigi vajag, var telefona aizmugurē pielīmēt atstarojošu virsmu un bildēt ar aizmugures kameru. Ja baigi iespringst, tad aizmugurē var uzlikt vēl vienu selfiju ekrānu

Prusljix

Ne jau selfijiem tā kamera domāta, bet gan videozvaniem, kas mūsdienu modernajā pasaulē sāk palikt aizvien populārāk.

Tasesmues

Ja iegrauzumus liek lai varētu mazākā korpusā ielikt lielāku ekrānu, tad palielinot ekrāna malu, kur paliek “prikols”?
Pagaidām labākais risinājums ir vivo ar izbīdāmo kameru.