Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija katru gadu mēra sakaru pakalpojumu kvalitāti un nupat ir publicēts pārskats par 2018. gadu. Pārskata pilno versiju var lejuplādēt šeit.

Analizējot 2018. gada mobilā interneta pakalpojuma kvalitātes mērījumus, vērojams, ka kvalitātes rādītāji joprojām turpina uzlaboties, un 4G tehnoloģijas pieejamība arvien paaugstinās. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, 2018. gadā vērojamas arvien pieaugošas pieslēguma ātruma vērtības, lielākajā daļā mērījumu iekļaujoties ātruma grupā virs 10 Mbiti/s. Vairāk nekā pusē no visiem 2018. gada mērījumiem lejupielādes ātruma vērtības pārsniedza 30Mbiti/s ātrumu, kā arī tādi kvalitātes parametri kā latentums, trīce un pakešu zuduma koeficients ir nodrošināti teicamā līmenī. Tādējādi, mobilā interneta kvalitātes rādītāji iezīmē turpmāku tehnoloģiju attīstību gan uzlabojot un izvēršot esošās 4G tehnoloģijas, gan nodrošinot atbilstošu platformu pakāpeniskai pārejai jaunākās 5G tehnoloģijas virzienā.

9
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
SkābeneNelabojamssvimartKristaps SkutelisAstro Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
KasparsB
Guest
KasparsB

ko teikt, malači Tele2.

a
Guest
a

Interneta pakalpojuma kvalitāte pasliktinās.
Ņemot vērā, ka nepieciešamība pēc ātrāka interneta pieaug ātrāk, kā vēlme tehniski to nodrošināt… piemēram, kad LMT ieviesa savu televīziju, interneta pieejamība strauji kritās.

Astro
Guest
Astro

Tāpēc nevajag lietot LMT. Es 15 gadus nosēdēju pie šī operatora, jo kādreiz viņiem bija labākie balss sakari. Tagad tā vairs nav un internets šiem galīgi nerullē. Ja nepieciešams mobils nets jebkurā vietā, tad tele2 ir vienmērīgāks un stabilāks.

Nelabojams
Guest
Nelabojams

Atbrauciet, nomēriet “Biti” pie manis… Skaitās, ka ir 4G. Kad strādā, tad 10 MB/s ir, kas mūsu nomalei būtu normāli; pret to man pretenziju nav. Bet savienojuma kvalitāte ir drausmīga. Var teikt, ka vakaros nets vispār nav lietojams. Un Alcatel rūteris… nezinu, kurās izpārdošanās vai pat izgāztuvēs viņi tos pērk. Citureiz jāpārstartē ik pa pusstundai, lai vispār kas strādātu. Savulaik Triatels bija lēns (4 MB/s jau bija svētki) un tikpat $ūdīgs, bet vismaz rūteris bija nevainojams – četros gados varbūt tikai pāris reižu uzkārās, pēdējos pāris gadus vispār varēja aizmirst, ka tāds ir. LMT, ne Tele2 mums reāli ir tikai… Read more »

Nelabojams
Guest
Nelabojams

P.s. Pārskats kā tāds bija ļoti interesants, paldies!

Skābene
Guest
Skābene

Rūteris tiešām drausmīgs! :)
pārmetu sim karti uz SXT LTE, ko biju pircis LMT signāla pastiprināšanai un karināšanai mastā, noliku skapītī uz plauktiņa un bēdu vairs nezinu, turklāt stipri pieauga izejošais ātrums.