Eiropas Komisija piespriedusi Google ar pamatīgu 1.49 miljardu eiro sodu par ļaunprātīgu praksi tiešsaistes reklāmās. Vēl 2017. un 2018. gadā Google saņēma pat būtiski lielākas soda naudas par savām darbībām ar reklāmām, neļaujot citiem konkurēt reklāmu tirgū.

Google AdSense reklāmu platforma jau gadiem aizņem 70% no Eiropas tiešsaistes reklāmu tirgus. Eiropas Komisija uzskata, ka 1.49 miljardu eiro sods ir pamatots, tas ir aprēķināts, ņemot vērā Google reklāmu ieņēmumus Eiropas Ekonomiskajā zonā.

Google izmantoja savu dominējoši stāvokli tirgū, lai ierobežotu konkurentu reklāmu izvietošanu mājaslapās, kurās izmantots tehnoloģiju giganta reklāmas pakalpojums AdSense. Eiropas Savienības konkurences komisāre Margrēte Vestagere norādīja, ka šādas darbības pārkāpj Eiropas pretmonopola noteikumus. Viņa arī uzsvēra, ka Google tādējādi liedza patērētājiem iespēju izvēlēties inovatīvus produktus un taisnīgas cenas.

Iepriekš Google saņēma 4.34 miljardu eiro naudassodu par Eiropas Savienības pretmonopola noteikumu pārkāpšanu. Sods saistīts ar praksi, ka kopš 2011. gada Google nelikumīgi ierobežoja Android viedierīču ražotājus un mobilo sakaru operatorus. 2.42 miljardu eiro sodu piemēroja 2017. gadā par Google meklētājprogrammas dominējošā stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Reklāma

2
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Krotownelabojams Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
nelabojams
Viesis
nelabojams

“Eiropas Komisija uzskata, ka 1.49 miljardu eiro sods ir pamatots, tas ir aprēķināts, ņemot vērā Google reklāmu ieņēmumus Eiropas Ekonomiskajā zonā.”
Latvijā būtu – līdz 200 minimālajām mēnešalgām… :D

Krotow
Viesis
Krotow

Pie kājas, kamēr Adblock vēl šo šņagu novāc.