web analytics

BITE šogad palielinās tīkla jaudu par 53%

Jaunākie raksti

Seagate Storage Expansion Card for Xbox Series X|S apskats

Pagājušajā rudenī mēs apskatījām Seagate Game Drive for PS4, kas ļauj ērti un vienkārši paplašināt mūsu spēļu konsoles atmiņu...

Zinātnieki Islandes lavas laukos testē dronus un roverus, ko vēlāk cer izmantot Marsa izpētē

Arizonas Universitātes zinātnieku komanda Islandes lavas laukos izmēģina jauna koncepta dronus un roverus, ko vēlāk varētu izmantot arī Marsa...

“BMW” šī gada laikā plāno dubultot elektroauto pārdošanas apjomus

"BMW" apstiprinājis plānus jau šogad dubultot savu pārdoto elektroauto skaitu, salīdzinot ar pagājušā gada rādītājiem. Vācu autoražotājs, tāpāt kā...

Ričarda Brensona “Virgin Orbit” pirmo reizi sasniedz kosmosu un veiksmīgi izvieto orbītā satelītus

Ričarda Brensona (Richard Branson) uzņēmuma "Virgin Galactic" vienam no projektiem kompānijai "Virgin Orbit" izdevies pirmo reizi nokļūt līdz kosmosam...

Drīzumā komerciāli pieejami būs pirmie gandrīz pilnībā automatizētie droni

Federālā aviācijas pārvalde (Federal Aviation Administration - FAA) apstiprinājusi pirmos plašākai lietošanai domātos dronus, kuru lidināšanai nav nepieciešama tieša...Lai varētu arī turpmāk nodrošināt klientiem pozitīvu mobilo sakaru lietošanas pieredzi, kopējā BITES tīkla jaudu šogad tiks palielināta par 53%, ieguldot šī mērķa īstenošanā 4,5 miljonus eiro, informē BITES tehniskais direktors Gints Butens.

Lai palielinātu tīkla jaudu, BITE šogad plāno uzbūvēt aptuveni 50 jaunas bāzes stacijas, tostarp vairākas 5G bāzes stacijas, kā arī aprīkot ar 4G+ tehnoloģiju 100 bāzes stacijas. Tāpat operators paredzējis turpināt tehnoloģiskā aprīkojuma modernizēšanu, tā ne vien uzlabojot tīkla darbības efektivitāti, bet arī paaugstinot energoefektivitāti.

“Mobilā interneta patēriņš palielinās gadu no gada, taču pēdējos gados tas izteikti pieaug tieši uz video satura patēriņa rēķina – tiešsaistes video saturs BITES tīklā veido vairāk nekā 60%. Trešo daļu jeb 27% mobilā interneta tiek patērēti, izmantojot dažādus interneta pārlūkus, bet 2,6% – spēlējot mobilās spēles. Tāpēc, ja pērn vairāk strādājām pie tīkla paplašināšanas, šogad fokusēsimies uz tā jaudas palielināšanu, turklāt ne vien Rīgā, bet arī reģionos,” norāda G.Butens.

Viņš atklāj, ka šā gada pirmajos mēnešos BITE ir uzbūvējusi 5 jaunas 4G bāzes stacijas un aprīkojusi ar 4G+ tehnoloģiju 50 bāzes stacijas, kas ļāva palielināt tīkla jauda par vairāk nekā 10%. Lielākā daļa bāzes staciju, kas aprīkotas ar 4G+ tehnoloģiju, kas ļauj ievērojami palielināt tīkla kapacitāti, atrodas Rīgā un Rīgas rajonā (15), kā arī Vidzemē (12) un Kurzemē (10).

Primāri tīkla jauda tiek palielināta pilsētās, kur mobilā interneta lietotāju skaits, attiecīgi – arī viņu patērētā mobilā interneta apjoms, ir vislielākais: Ogrē, Daugavpilī, Jelgavā, Rīgā, Liepājā, Valmierā un Ventspilī. Jāpiebilst, ka šajās pilsētās patērētā mobilā interneta apjoms veido 46% kopējā datu patēriņa BITES tīklā.

Taču ar šo jaudīgo tehnoloģiju šogad aprīkotas bāzes stacijas arī Aglonā, Cēsīs, Dursupē, Elejā, Ērgļos, Jēkabpilī, Koknesē, Lapmežciemā, Mazsalacā, Rēveļos, Rēzeknē, Smiltenē, Tukumā, Vēveros, Višķos u.c.

Līdz gada beigām ar 4G+ tehnoloģiju tiks aprīkotas bāzes stacijas arī Aglonā, Brocēnos, Dundagā, Engurē, Grobiņā, Ikšķilē, Jaunpilī, Kandavā, Kusā, Ķekavā, Līvbērzē, Mērsragā, Pāvilostā, Priekulē, Skrundā Stendē, Tīrainē, Vaiņodē u.c.

BITE ir straujāk augošais mobilo sakaru operators Latvijā. Lai nodrošinātu patērētājiem mūsdienīgus, inovatīvus, viņu vajadzībām atbilstošus mobilo sakaru pakalpojumus, uzņēmums tīkla infrastruktūras un pakalpojumu attīstībā ik gadu investē aptuveni 10% apgrozījuma. Šogad, līdzīgi kā pērn, tīkla infrastruktūras attīstībā plānots investēt aptuveni 10 miljonus eiro.

Šobrīd BITEI visā Latvijā ir 810 bāzes stacijas. Tās visas ir aprīkotas ar 4G tehnoloģiju, kas ļauj nodrošināt jaudīgā 4G interneta pieejamību jau 99% valsts iedzīvotāju. Vairāk nekā 300 bāzes stacijas ir aprīkotas ar 4G+ tehnoloģiju, bet 10 bāzes stacijas – ar progresīvo 4.5G tehnoloģiju.

9 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
9 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Skābene

Atkal bite sev spodrina uzplečus un sola leiputriju. 2017.gada pirmajā pusē solīja arī savu televīziju! :D Kur ir?

Jānis Lāčaunieks

Sola jau palielināt ‘jaudu’, nevis ‘kapacitāti’. Ja tā, tad vienkārši pagrabā būs labāka zona ^^

Skābene

Es jau vairāk par to, ka “solīt sola, ..bet ne deva” :)

Kristaps Skutelis

Tieši tāpēc mēs šādu saturu publicējam, lai pēc laika ir ko pārlasīt un paskatīties vai solījumi tiek pildīti.

wils

Ir pieredze, ka vietā, kur Bite pārklājuma kartē lepni ziņo par 4G, ir problēmas noķert zonu ārpus telpas lai izveiktu zvanu (pārbaudīts uz 4 dažādu ražotāju viedtālruņiem).

Skābene

Man tas pats ir bijis ar Tele2 un tagad ir arī ar LMT. Vienkārši nepaveicās! :)

Es

Nav zonas pat zvaniem, pa tepu jāmeklē kur zona!

Tramvajs ble

Rīt rakstīs, ka pacels cenas visiem tarifu plāniem. Žēl, ka bite ir appiseju kantoris. Televīziju sola jau 2 gadus.

geksis

Spriežot pēc bites statistikas Latvijas iedzīvotāji visu laiku mēģina pārvākties dzīvot uz vietām, kur bites internets nav pieejams, bet bīte, būdama riebīga, ņem un tajās vietās uzceļ bāzes stacijas, neļaujot cilvēkiem atpūsties no bites jaudīgā interneta.
https://kursors.lv/2018/01/05/bites-4g-tikls-parklaj-jau-75-latvijas-teritorijas/

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: