Reklāma

Google nāksies brīdināt Android lietotājus par tīmekļa pārlūka izvēlēm

Jaunākie raksti

Hyundai Tucson (2021) apskats – drosmīgs solis, kas var neatmaksāties

Tas nu gan bija ātri. Vēl pavisam nesen mēs braucām ar aktuālu Hyundai Tucson, kas izskatījās pilnīgi citādāk. Iepriekšējais...

Volkswagen ID.4 saņem “Pasaules gada auto 2021” apbalvojumu

Godalgoto Pasaules gada auto 2021 titulu ieguvis Volkswagen jaunais, pilnībā elektriskais ID.4. Pirmais zīmola pilnībā elektriskais apvidus auto ticis...

Latvijā tapusi pirmā “TikTok māja”

Sociālais tīkls un lietotne TikTok šobrīd ir viena no pasaulē populārakajām lietotnēm, kurā cilvēki veido īsus video ar dažāda...

Prezentēts pirmais viedais automobilis, kas veidots ar Huawei Inside risinājumu

Ķīnas autoražotājs ARCFOX prezentējis pirmo viedo transportlīdzekli, kas radīts kopā ar uzņēmumu Huawei, izmantojot viedo automobiļu risinājumu Huawei Inside....

Polaroid Go būs pasaulē mazākā momentfoto kamera

Polaroid izziņojis Polaroid Go momentfoto kameru, kas būs mazākā šī ražotāja izveidotā momentfoto kamera. Momentfoto atkal ir iemantojis pircēju...

Eiropas Komisija piespiedusi Google Android platformā piedāvāt alternatīvas tīmekļa pārlūkiem, ne tikai uzspiest Chrome. Tāpat Eiropā Android piedāvās izvēlēties meklēšanas dzini, bet pagaidām nav zināms, vai jaunā iespēja tiks piedāvāta jau esošiem viedtālruņiem.

Google nebūt nav pirmais tehnoloģiju uzņēmums, kam nākas savā operētājsistēmā reklamēt citu izstrādātāju produkciju. Iepriekš Eiropas Komisijas lēma, ka Microsoft jāpiedāvā citi tīmekļa pārlūki Windows 7 un Windows 8 pirmreizējās iestatīšanas laikā.

Ideja pati par sevi ir skaita un cēla, bet tā, visticamāk, nemainīs tīmekļa pārlūku izmantošanas paradumus Android viedierīcēs. Chrome izmantotāji tāpat pieturēsies pie Chrome, kamēr Firefox fani nemaz neskatīsies Chrome virzienā. Ja visa tava tīmekļa pārlūkošanas vēsture un paroles glabājas vienā pārlūkā, neviens nespēs visā Android viedierīcēs iestatīšanas jūklī ar gandrīz nemanāmu vienu ekstra jautājumu pārvilināt tevi uz citu tīmekļa pārlūku.

Reklāma

11 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
11 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Usinss

Pag pag, un man rodas jautājums, kāpēc Apple ne macOS ne iOS šis nav jādara? Kāpēc viņi var iztikt ar savām noiklusējuma programmām? Tas pats ar Micro USB, komisija ir kaut kādi pajoļi ābolfanāti?

III

Hello, pajoļanroīdist! :D
Apple ražo paši savu tehniku, atšķirībā no Android, kur pati Google ražo varbūt 0,1% no visiem telefoniem, attiecīgi, pārējiem 99,9% uzspiež savas aplikācijas, veikalu un citus noteikumus.
Apple nevienam nekas nav jāuzspiež, jo viņiem pieder gan softs, gan dzelži – nepatīk – staigā! :D

Reinis Rozitis

Komisija vienkārši “kasē” .. sanāca ar MS, kapēc, lai nedarītu tāpat ar citiem, lieki miljoni/miljardi budžetā neskādē (būs atkal kāda valsts no defolta jāglābj, mazums). Bet nu tas pamatojums par monopolstāvokli arvien tālāk auzās, proti: – neviens it kā nespiež nevienu ražotāju izvēlēties tieši Android platformu (bija tak mums Symbians / Blackbery OS / ubuntu phone u.c.), galugalā redzam, ka katrs tagad izstrādās vēl savu (Google fuchsia lēnām baksta, Huawejs ar kaut ko utt) – ja katrs izstrādā savu, tad var atkal spiest, ka visam jābūt savietojamam (tā bija ar lādētājiem utt – nedrīkst būt vendor-locks) – tālāk jau var… Read more »

Krotow

Pilnīgs BS. Te nu tiešām izvēli nosaka lietotāju paradumi. Vai ierīces instalētāja netehniskiem radiniekiem paradumi :)

aigarsdz

Gaidu to dienu, kad lielās kompānijas sapratīs, ka var vienkārši piedraudēt aiziet no Eiropas tirgus un, līdz ar to, nolikt šos ākstus pie vietas.

Krotow

Un ko šie darīs kad viņiem pateiks: Labi, ejiet.

MONEY

Un tad mums būs tikai ķīniešu telefoni.

aigarsdz

Priecāsies par dzīvi. Bet nepateiks taču. Ko Eiropa darīs bez Android?

Kristaps Skutelis

Not gonna happen! Kāda jēga Google vai citiem lielajiem tech gigantiem aizvākties no Eiropas, kas ir pasaulē otra lielākā ekonomiskā savienība? Googlei principā pie vienas vietas šādi sodi, paskat, vakar pat nekas slikts nenotika ar Google akciju vērtību. Investoriem vairāk interesē virziens nevis šādi mazi starpgadījumi, kas uz kopējā biznesa fona ir absolūti nebūtiski.

aigarsdz

Nu nezinu, vai pat tādam uzņēmumam kā Google ir nebūtiski samaksāt sodos gandrīz visu ceturkšņa peļņu. Varbūt. Atkarīgs jau no tā, cik liela daļa šīs peļņas nāk no Eiropas.

Kristaps Skutelis

Es pat domāju, ka šādi sodi viņiem ir iekļauti paredzamo izdevumu budžetā.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: