Web Analytics
More
  Reklāma

  Kā izvēlēties pulsometru skriešanai 2019. gada sezonai?

  Raksts pārpublicēts sadarbībā ar labāko pulsometru veikalu Latvijā - Pulsometrs.lv. Šie zēni un meitenes skrien no rīta līdz vakaram un tādējādi visu zina par skriešanu un tās palīgrīkiem!

  Jaunākie raksti

  2019. sezona ir gandrīz vai sākusies, līdz pirmajam Stirnubukam vairs tikai mazliet vairāk par mēnesi, uzreiz pēc tam jau arī pirmais SkrienLatvija posms un Tet Rīgas Maratons ar nav aiz kalniem..

  Pulsometrs ir neatņemama skriešanas treniņu sastāvdaļa, tapēc, ja Tu skrien vai plāno skriet – šis raksts ir tieši priekš Tevis!

  Visticamāk, ka Tu sevi redzi vienā no šīm kategorijām:

  • vēl neskrienu, bet plānoju sākt;
  • skriešana ir mans hobijs, esmu skriešanas entuziasts;
  • skriešana ir mana dzīve!

  Kur sāksim? Sāksim no sākuma!

  Pirms mēs iesakam Tev pulsometru, mēs gribam zināt par Tevi vairāk. Vai Tu plāno tikai skriet, vai arī nodarbojies ar vairākām aktivitātēm? Vai kopā ar pulsometru Tu vēlies tikt arī pie skriešanas treniņplāna? Kāda ir Tava pieredze ar skriešanu, kāda ir Tava pieredze ar ierīcēm? Vai Tu jau izmanto kādu aplikāciju vai treniņplānu? Vai esi bijis sporta laboratorijā noteikt savas pulsa zonas? Vai skrienot klausīsies mūziku? Vai nēsāsi pulsometru ikdienā kā ikdienas pulksteni?

  Un tad vēl, protams, jautājums par gaumi – kas Tev patīk, kas Tev piestāv?

  Tapēc, visefektīvākais veids, kā nopirkt īsto ierīci tieši sev – nāc ciemos uz mūsu veikalu, Barons kvartāls, Cēsu iela 31, k2.

  Bet, tā kā Tu tagad esi pie ekrāna, nevis pie mums ciemos, pieņemsim, ka Tu esi vai nu iesācējs, vai entuziasts vai profesionālis. Un ieteiksim dažus aktuālus modeļus.

  Pulsometrs skriešanas iesācējam

  Ja Tu esi iesācējs, Tu visticamāk arī neesi gatavs ieguldīt ne piecus ne astoņus simtus euro ierīcēs no augšējā plaukta. Tā vietā, mēs Tev piemeklēsim pulsometru, kas nodrošina pamatvajadzības.

  Variants nr1 – pulsa jostiņa, kas savienojama ar aplikāciju.

  Ja Tu izmanto kādu aplikāciju, kā piemēram, Strava, Endomondo vai citu, tad Tu vari pievienot bluetooth pulsa jostiņu un visi Tavi skriešanas dati būs vienā vietā. Tas ir forši, tas ir labs risinājums. Sāc mērīt pulsu šādi, sāc sevi iepazīt un rezultāti sekos..

  Šādiem mērķiem varam Tev ieteikt Wahoo TICKR vai Polar H10. Abas ir ļoti kvalitatīvas, lieliskas pulsa jostiņas, kas pildīs savu uzdevumu.

  Plusi un mīnusi pulsa jostiņām.

  + salīdzinoši lēts risinājums;
  + precīzi dati;

  – ne visām aplikācijām pulsa jostiņas pievienošana ir bezmaksas iespēja;
  – nav ērti monitorēt pulsu aktivitātes laikā;
  -jāstiepj līdzi telefons.

  Variants nr2 – lielisks racionāls pulsometrs, kas Tevi neizputinās

  Pulsometram/pulkstenim ir nepieciešamas 3 funkcijas, bet, protams, mūsdienās to ir daudz vairāk. Šīs trīs lietas ir – pulsa mērīšana, GPS un savienojamība ar aplikāciju/mājaslapu. GPS ļaus mums skrienot redzēt noskrieto distanci un ātrumu. Laika gaitā varam novērot attiecību starp ātrumu un pulsu – formai uzlabojoties, pie tā paša ātruma, pulsam vajadzētu samazināties. Savienojamība ar aplikāciju/mājas lapu ir nepieciešama, lai mēs varam pārskatīt visus savus treniņa datus un treniņu vēsturi un statistiku. Kā saka uzņēmēji – what gets measured, gets managed – tas pats attieksies arī uz Taviem personīgajiem datiem.

  Polar M430 ir ļoti pieprasīts vairāku iemeslu dēļ – tas ir ērts, tam ir GPS, tas mēra pulsu, tas ir ūdensizturīgs, ikdienas notifikācijas, miega mērīšana, lieliska aplikācija un mājas lapa un tā cena ir salīdzinoši draudzīga.

  Izmantojot Polar, Tev būs pieejama arī Polar Flow skriešanas terniņplāni. Lieiska ideja cilvēkam iesācējam!

  Par šo modeli mums ir pilns apskats blogā un daudzi īsi video youtube kanālā – apskati, varbūt šis ir tieši Tev.

  Jaunāks modelis no Polar ir Vantage M. Šim, salīdzinoši ar iepriekšējo, ir labāka baterija, kā arī būs pieejami padziļinātāki atjaunošanās dati. Arī dizains cits, kas nav mazsvarīgi!

  Polar Vantage M – lielisks pulsometrs no Polar

  Kā pirmais pulsometrs ļoti labs būs arī Garmin Forerunner 35 vai Polar M200Neviens no šiem nav jauns modelis, bet tie pilda pamafunkcijas – mēra pulsu, ātrumu un distanci. Šo divu modeļu salīdzinājums atrodams šeit.

  Kurš labāks – Polar M200 vai Garmin Forerunner 35? Lasi salīdzinājumu.

  Izmanto arī pulsa jostiņu

  Šobrīd gandrīz neviens modelis vairs nenāk komplektācijā ar pulsa jostiņu – un par šo faktu pulsometru čalis nemaz nav priecīgs. Patiesība ir tāda, ka lai arī ierīces pulsu mēra no rokas, to precizitāte joprojām nebūt nav tik augstā līmenī, lai mēs varētu aizmirst par jostiņām. Ja vēlies zināt precīzus datus – iegādājies arī pulsa jostiņu un savieno to ar pulksteni!

  Pulsometrs skriešanas entuziastam

  Ja Tu regulāri skrien, cerams piedalies arī sacensībās, visticamāk, ka Tev jau ir kāda pieredze ar pulsometriem, bet, iespējams, laiks nomainīt esošo ierīci, ja tā ir nokalpojusi.

  Lūk, kas šobrīd aktuāls:

  Polar Vantage M – lielisks, ērts pulsometrs ar ļoti izturīgu bateriju (30h ar GPS). Šis pulsometrs piemērots arī daudziem citiem sporta veidiem, pat peldēšanai.

  Garmin Instinct – šis būs aktuālāks cilvēkiem, kas skrien šķēršļu skrējienus, brauc ar krosa močiem, vai vienkārši patīk šāds dizains. Pavisam jauns un interesants modelis.

  Jaunums no Garmin – ļoti interesants, stilīgs dizains

  Pulsometri ar mūziku – ja Tu skrienot vēlies klausīties mūziku, izvēlies Garmin Forerunner 645 Music vai Garmin Vivoactive 3 Music. Šajos Tu vari iekopēt savus .mp3 failus vai ielādēt Spotify plejlisti. Savieno ar bezvadu austiņām un skrien – klausies mūziku, klausies audiogrāmatu, klausies Aplīša sarunas!

  Garmin Forerunner 645 Music ir lieliska izvēle, ja sportojot vēlies klausīties mūziku

  No augstāka plaukta – Garmin Fenix 5 Plus arī atbalsta mūzikas funkcijas un šajos ir kartes, kas ir ļoti noderīgi, ja vēlies pasportot ceļojumu laikā!

  Garmin Fenix 5 Plus – mūzika, kartes un daudz, daudz vairāk…

  Ja skriešana ir Tava dzīve

  Ja Tu skrien patiešām nopietni, tad visticamāk, Tu skatīsies uz uzticamu augstākā plaukta ierīci, kas ir ērta, izturīga un perfekti pilda savas funkcijas.

  Garmin Forerunner 935 – šis nav pavisam jauns modelis, bet cilvēkiem, kuriem pirmajā vietā ir funkcionalitāte un “pulkstenis, kā rotas lieta” nav tik ļoti būtisks faktors – šis ir pārbaudīts, iecienīts, ļoti viegls un ērts un ļoti labi funkcionējošs pulsometrs.

  Garmin Forerunner 935 – īstu sportistu izvēle

  Polar Vantage V – jaunākais un labākais no Polar. Polar koncentrējas, lai iegūtie dati būtu patiešām noderīgi un, jo vairāk Tu sporto, jo interesantāk Tev būs sekot līdzī treniņu slodzes un atjaunošanās datiem. Kā arī, Vantage V mēra skriešanas jaudu, kas cilvēkiem, kas skrien augstā līmenī, varētu būt papildus ieguvums.

  Polar top modelis Vantage V – mēra arī skriešanas jaudu!

  Suunto 9 – top modelis no Suunto būs īpaši piemērots cilvēkiem, kuri veic ļoti garas distances. Tas spēj izturēt līdz pat 120h GPS režīmā, kā arī tā izcilais dizains daudzus neatstāj vienaldzīgus.

  Suunto 9 dizains – īpaši piemērots ļoti garu distanču veicējiem

  Noslēgumā..

  Pulsometru ir daudz un dažādu, tapēc mums ir iespēja piemeklēt vispiemērotāko tieši tavām vajadzībām. Ja pēc šī raksta Tev vēl netika skaidrs, kurš ir Tev viespiemērotākais – nāc ciemos, gaidīsim Tevi Barons kvartāls, Cēsu ielā 31, k2!

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  6 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Tramvajs ble
  15.03.2019 21:40

  Pulsometrs reāli noder tikai tiem, kam problēmas ar sirsniņu. Viss pārējais ir iekalts Jums galvā ka vajadzīgs. Savs ķermenis ir jāizjūt ne jāskatās cipari uz rokas. Pulsometrs nepateiks, kurā dienā vari atdot sevi uz 100% un kurā uz 80%.

  Kursors.lv
  16.03.2019 09:27
  Reply to  Tramvajs ble

  Nav viss arī tik melnbalti. Ir noteiktas lietas, kur šādi verķi var nākt talkā.

  16.03.2019 14:10
  Reply to  Tramvajs ble

  Nav taisnība! Tieši pateicoties pulsometram es iemācījos skriet un pat gūt prieku no tā. Līdz šim mana skriešana beidzās ar 3 min pārcenšanos un riebumu pret šo pasākumu, jo likās, ka ātrāk = labāk. Kad sieva uzdāvināja pirmo pulsometru un čoms, kas nodarbojas ar skriešanu, paskaidroja par pulsa zonām, es iemācījos skriet pēc pulsa, atradu savu komforta zonu un turējos noteiktajā 130-160 zonā. Par lielu pārsteigumu uzreiz pamanīju, ka turoties šajā pulsa zonā es varu skriet daudz un ilgi. Un šis pasākums kļuva patīkams, jo darīju to pareizi. Jā, skriet lēnām nav viegli, bet tā vislabāk uztrenēt sirdi, saites un muskuļus.

  Skābene
  20.03.2019 14:38

  Vai tiešām vajag pulsometru, lai atrastu savu ritmu!? :)
  Specifiskām treniņa programmām jā, bet vienkāršai skriešanai pulsometrs neko nedod.

  Kursors.lv
  20.03.2019 14:59
  Reply to  Skābene

  Em, jā. Es skrienot bez pulsometra neprotu izskaitīt pulsu un negribu ar to nodarboties. Labāk, lai ierīce uz rokas novibrē attiecīgi iestatītajās pulsa zonās. Plus, es gribu redzēt noskrieto attālumu uzreiz.

  Ziedonis Tabuns
  16.08.2019 14:29

  Jautājums par režīmu sleep monitor piem Huawei GT pulkstenim kā arī citiem. Tas ir par miega cikliem, cik tie ir atbilstoši izejot no pulsometra datiem? No Huawei GT var tikai apskatīt uz telefona ekrāna. Bet vai ir kādi viedpulksteņi kuru datus varētu arī datorā xls vai citā formātā dabūt analīzei?

  Reklāma