Reklāma

USB 4 piedāvās Thunderbolt ātrumus un pieejamāku ar jauno tehnoloģiju aprīkoto ierīču cenu

Jaunākie raksti

Modificēta Nissan Ariya versija nākamgad mēros ceļu no Ziemeļpola uz Dienvidpolu

Modificēta pilnpiedziņas Nissan Ariya versija nākamgad dosies vērienīgā ekspedīcijā - britu piedzīvojumu meklētājs Kriss Remzijs ar šo elektrisko krosoveru...

Tesla prezentē pētījumu par baterijām, kas teorētiski varētu izturēt 100 gadus

Bateriju ilgmūžība elektroauto kontekstā joprojām ir relatīvi diskutabls jautājums, taču Tesla pētnieku grupa, sadarbībā ar Dalhauzī Universitāti, iepazīstinājuši ar...

Atzīmējot “R” divīzijas 20 gadu jubileju, tapis jaudīgākais Golf sērijveida modelis vēsturē

Vācu autoražotāja Volkswagen sporta divīzija "R" svin 20 gadu jubileju, tāpēc Volkswagen vadība nolēmusi to atzīmēt, radot visu laiku...

Mazda laidusi klajā jaunu Mazda CX-60 krosoveru – lielāko un jaudīgāko savā saimē

Japānas ražotājs Mazda paplašinājis modeļu klāstu ar savu lielāko SUV – jauno CX-60. Tas ir lielformāta ģimenes krosovers ar...

BMW M3 un M4 saņem īpašās M divīzijas 50 gadu jubilejas versijas

Vācu autoražotāja BMW "M" sporta divīzija šogad svin apaļo 50 gadu jubileju, tāpēc ražotājs diviem saviem populārākajiem sporta modeļiem...

Pavisam nesen jau USB (USB Implementors Forums jeb USB-IF) izmainīja savu numerāciju un nosaukumus, tagad pienākusi kārta izziņot jauno USB 4 standartu. Šobrīd USB 3.2 piedāvā datu pārraides ātrumus līdz 20 Gbps, bet jaunais USB 4 sacentīsies ar vismaz divas reizes ātrāko Thunderbolt.

USB 4 grasās piedāvāt datu pārraides ātrumus līdz 40 Gbps, kas ir trīs gadus vecā Thunderbolt jau šobrīd nodrošinātie pārraides ātrumi. Bet jāņem vērā, ka Thunderbolt izmantošana ierīcēs nozīmē tikai to, ka Thunderbolt izmantošanas maksa (sertifikācija) tiek pieskaitīta klāt ierīces cenai.

USB 4 izmantos divus 20 Gbps kanālus, piedāvātie teorētiskiem USB 4 datu pārraides ātrumi būs pietiekami monitora darbināšanai un ārējās videokartes pievienošanai datoram. USB 4 vēl arvien būs atpakaļsaderīgs ar USB 3.2 un USB 2.0. Par USB 4 izmantošanu nebūs jāmaksā licences maksa Intel, tāpēc šis standarts varētu būt pieprasītāks par Thunderbolt 3.

Solījumi ir viena lieta, bet te būtu jāatzīmē, ka USB 4 standarta nosacījumi gaidāmi ne ātrāk par gada vidu. Attiecīgi ražošanā USB 4 nonāks pēc aptuveni gada.

Avotsusb-if

7 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
7 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow
08.03.2019 11:44

Interesanti. Pašlaik daudz kur pat USB 2.0 ātrums joprojām netiek pilnībā izmentots pievienoto ierīču lēnuma dēļ. Taču iespēja paātrināt datu pārsūtīšanu ir apsveicama.

Abpusējais USB-C spraudnis arī ir laba lieta. Pagaidām tam redzu tikai plusus. Vienīgi vvz kā tam ir ar noturību pret mitrumu un netīrumiem. Līdz šim paša telefoniem ar to (tpu tpu tpu) problēmu nav bijis.

KKTK
08.03.2019 22:21
Reply to  Krotow

Tarp citu – USB C tomēr nedaudz fiziski kustās uz sāniem, jo viss apaļš un nav profilēts kā mini un micro USB. Tās sānu kustības vai tik nerada bezkontaktu ar laiku.

Krotow
09.03.2019 01:26
Reply to  KKTK

Vvz. Līdz šim neviens no zināmajiem lietotājiem nav sūdzējies, ieskaitot draugus, kuri pirms gada pamanījās Samsung Note 8 izpeldināt Vidusjūrā un lieto joprojām. Pašam ar nekontaktu arī problēmas nav bijušas.

Vienīgi iedomājos ka mazākām ierīcēm, kur nevajag lielu datu pārraides ātrumu, vecais USB 2.0 ar MicroUSB spraudni der labāk, jo tam ligzda aizņem mazāk vietas.

09.03.2019 21:42
Reply to  Krotow

Es tā lasot daudzus komentārus, jau vairāk kā gadu, kad aizvērās boot.lv. tavus komentārus redzu pietiekami un diezgan zinošus. Pat vairāk kā redaktoriem. Fanats vai darbs? Ja ir arī reali lietderīgas idejas tad varam parunāt privāti.

Krotow
10.03.2019 23:48

Paldies. Man rakstīšana drīzāk it kā atpūta no ikdienas :)

Usinss
08.03.2019 15:16

Jūs laikam apmaldījāties tulkojumā. Intel atvēra Thunderbolt standartu un neņems patenta maksu un nosauca to par USB 4, bet USB-IF nosauca to par USB4 bez atstarpes….

Krotow
09.03.2019 02:04
Reply to  Usinss

Ieinteresēji. Palasīju par USB4 un Thunderbolt. Intel uztaisījis mucu un opensourcējis Thunderbolt 3, ko USB_IF taisās laist laukā ar USB4 nosaukumu, izmantojot to pašu USB-C spraudni. Cik sapratu, jaunais standarts ir savietojams arī ar visiem iepriekšējiem USB standartiem, tā kā pārejas kabeļi uz esošajām iekārtām nebūs baismīgi dārgi :) Dziļā doma – vienkāršības labad top mērogojams savienojums, kur pie vienas ligzdas var piespraust visu, sākot ar peli un beidzot ar monitoru. Ierīces barošana līdz 100W jaudai caur to pašu kabeli robežās arī būs. Intel domājot USB4 arī būvēt iekšā pa tiešo nākotnes procesoros (kāds vēl atceras 486 procesorus un VESA?).… Read more »

Reklāma