Sony runasvīrs intervijā atzinis, ka Sony Xperia viedtālruņi pēdējos gados cietuši no sliktas kvalitātes fotogrāfiju uzņemšanas, jo viedtālruņi tika veidoti tā, lai tie nekonkurētu ar Sony bezspoguļu kamerām. Zināma loģika šajā paziņojumā būtu rodama, ja vien neņemam vērā citus viedtālruņu ražotājus, kas jau vairākus gadus piedāvā ļoti augstas kvalitātes kameras.

Sony uzskatāms par ļoti būtisku posmu viedtālruņu fotogrāfiju uzņemšanā – daudzi viedtālruņu ražotāji izmanto Sony ražotas matricas un kameru moduļus, bet paši pielāgo programmatūru un objektīvus. Sony Xperia viedtālruņi varbūt arī tiek pie laba kameras moduļa, bet programmatūra pieklibo, atstājot Sony Xperia viedtālruņus apsmieklā.

Atzīšos, ka man bija slinkums precīzi skaitīt, bet šķiet, ka DxO Mark Mobile vērtējumā pirmais Sony Xperia viedtālrunis parādās kaut kur ap 36. vietu. Sony Xperia viedtālruņiem garām aizgājuši Pocophone F1, iPhone 7, Samsung Galaxy A8 (2018) un citi vecāki un lētāki viedtālruņi. Nemaz nerunājot par jaunajiem Huawei, Xiaomi, Apple, Samsung un citiem pēdējo gadu flagmaņiem.

Vai kaut kas mainīsies? Sony nesen izziņoja Xperia 1 viedtālruņa modeli un pāris citus viedtālruņus. Sagaidāms, ka ražotājs grasās atkarot Sony Xperia viedtālruņu labo slavu, par pamatu ņemot kameru darbību. Redzēsim, kā viņiem izdosies!

14 komentāri

  1. Sony man piebesīja vēl no tiem laikiem, kad visur bāza savas memory stick kartes par briesmīgi dārgu cenu, kamēr citi izmantoja lētākas un labākas alternatīvas. Vēlāk sony nācās atzīt sakāvi. Tagad jau atkal kārtējo reizi atzīst sakāvi sava stulbuma dēļ! :)

    • Dzelziski Soņikam vienmēr ir bijuši ļoti spējīgi sensori, bet OIS trūkuma un sūdīgā softa dēļ kameras viņiem praktiski vienmēr ir bijušas vājas.

  2. Kadreiz bija Sony Xperia Z3 . Visadi labs aparāts, nu bet kamera bija pilnigi garām. Pirms tam bija 850 Lumia kurai kamera 100 x labaka !

  3. Tiešām likās dīvaini, kādēļ Sony var ražot ļoti labas telefonu kameru matricas, taču tai pašā laikā viņu telefonu kamerām attēlu kvalitāte ir nu tāda. Vismaz kaut kāds skaidrojums, nu labi. Manuprāt Sony ar sačakarētām telefonu kamerām paši sev iešāvuši kājā.

Ir ko teikt?