Mobile World Congress ietvaros Sony ir izlaidis lērumu ar viedtālruņiem no kuriem visinteresantākais noteikti ir Xperia 1. Tas turpina XZ Premium aizsākto un ir aprīkots ar industrijā pirmo 4K izšķirtspējas OLED displeju ar 21:9 malu attiecību. Proti, tas ir ļoti šaurs un garš telefons. Bez tam, tas ir pirmais Sony viedtālrunis ar trīs kamerām aizmugurē. Izskatās, ka Sony ir uzķēruši visas aktuālās telefonu tendences un pat spējuši ar šo ierīci pārspļaut citus ražotājus.

Sony šo 6.5 collas lielu displeju sauc par CinemaWide tādējādi apliecinot savu savādo malu attiecību. Telefons no Bravia televizoriem ir aizņēmies X1 tipa attēla procesoru un displeja kalibrācijā izmantotas atziņas, ko Sony guvuši izstrādātjot profesionālos monitorus. No α kameru divīzijas ir paņemta fotografējamā cilvēka acu izsekošanas tehnoloģija. Ja cilvēks iziet no kadra un pēc tam tajā atgriežas, telefons vēlreiz viņu atpazīs un nofokusēsies. Savukārt no Sony CineAlta divīzijas paņemtās zināšanas ļāvušas radīt 24fps uzņemšanu, krāsu profilus un fotografēšanas procesa pārvaldību.

Xperia 1 aizmugurē visas trīs kameras izmanto 12 megapikseļu 1/2.6″ izmēra sensorus, bet atšķiras izmantotā optika. Galvenajai kamerai ir f/1.6 objektīvs ar Dual Pixel autofokusu un Optical SteadyShot (OIS + EIS) funkciju. Pārējas kameras atbild par pietuvināšanu (2 x telefoto objektīvs, 52mm) un ultra platu leņķi (16mm). Ierīces priekšpusē ir novietota 8 megapikseļu kamera selfijiem, ko var izmantot, lai jaunajā Game Enhancer režīmā ierakstītu videospēli no telefona ekrānu apvienojumā ar spēlētāja komentāriem, kas filmēti ar priekšējo kameru.

Jauno telefonu darbina Snapdragon 855 procesors ar 6 GB operatīvo atmiņu un ierīce būs pieejama ar 64 GB vai 128 GB iebūvēto atmiņu, ko var palielināt ar microSD atmiņas kartēm līdz 512 GB. Telefonam ir 3330 mAh akumulators ar Smart Stamina un Battery Care funkcijām, kas veidotas, lai paildzinātu ierīces mūžu. Ierīcei ir arī IP68 ūdensdrošība un Gorilla Glass aizsargstikls priekšā un aizmugurē. Pirkstu nospiedumu lasītājs ir novietots ierīces sānā, taču šoreiz tas nav iestrādāts ieslēgšanas/izslēgšanas pogā, kā tas ir ierasts Sony telefonos.

Pārdošanā jaunais telefons nonāks jau tuvākajā laikā, bet Sony pagaidām neinformē par tā cenu.

13 komentāri

  1. vai uz tik maza izmēra ekrāna var atšķirt fhd, 2k, 4k izšķirtspējas? varbūt ir noteikti pielietojumi šādai izšķirtspējai telefonā….

  2. Slikts telefons… Es Jau lietoju gadu ‘prototipa’ telefonu ar 8k ekranu un ir afigennaa.
    Negribas pat skatīties ārpus telefona! Tāpēc vienmēr skatos telefonā kamēr eju pari ceļam vai sliedēm!

  3. Tie kuri čista neskrien Līdzi trendam Jam man kk sudainu ābolu nevajag tāpēc ka viņš ir populārs un Samsung arī bet nu ko daudz katram ir sava gaume

Ir ko teikt?