Sūtījumu pārvadātājs “DPD Latvija” pirmo reizi Latvijā uzsācis sūtījumu piegādes ar mazizmēra elektromobili “Paxster”. Ar mērķi veicināt videi draudzīgas piegādes tiek testēta jaunā bezemisiju transportlīdzekļa efektivitāte un atbilstība kurjerpiegāžu vajadzībām.

Šobrīd “Paxster” tiek izmantots sūtījumu piegādēm Rīgas centra rajonā un Skanstes apkaimē ar aptuveni 60 pieturvietām dienā. Mazizmēra transportlīdzeklis ir īpaši piemērots sīkpaku piegādēm rajonos ar ciešu pieturvietu pārklājumu. “Paxster” ir aprīkots ar elektromotoru, un viena elektromobiļa uzlādes reize dod iespēju mērot līdz 120 km garu ceļu.

“Viens no mūsu šābrīža mērķiem ir mazināt piegāžu ietekmi uz vidi, īstenojot DPD grupas iniciatīvu “Smart Urban Logistics”. Strādājam pie tā, lai mazinātu oglekļa dioksīda emisijas, ieviestu gudrākus piegādes risinājumus un veicinātu dažādas inovācijas, tostarp alternatīvās degvielas transportlīdzekļu izmantošanu,” uzsver “DPD Latvija” valdes priekšsēdētājs Jānis Grants. “Attiecīgi ar lielu interesi pārbaudīsim “Paxster” elektromobiļa priekšrocības pilsētvidē un atbilstību piegāžu vajadzībām. Paralēli šobrīd testējam arī “Volkswagen” elektrofurgonu, tāpat Rīgas ielās piegādes veic mūsu pirmie kurjeri-kājāmgājēji,” atzīmē J.Grants.

“Paxster” elektromobilis sver 500 kg un spēj pārvadāt līdz 200 kg smagu kravu. Transportlīdzeklis spēj uzņemt ātrumu līdz 45 km/h, un tā vadīšanai ir nepieciešamas mopēda tiesības. Lai gan šāda tipa elektromobilis sūtījumu piegādēs Latvijā ir jaunums, DPD grupas ietvaros šo risinājumu ikdienā izmanto Apvienotajā Karalistē, Polijā, Francijā un Norvēģijā.

Reklāma

5
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Martins Primanis (@mp_ice)Edgars K (@EdgKu)xKrotow Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Krotow
Viesis
Krotow

Vaļēja vadītāja kabīne mūsu rudeņos un ziemās lietus un sniega šļurā? Nu nu…

Edgars K (@EdgKu)
Viesis
Edgars K (@EdgKu)

Labāk nekā ar velosipēdu :) Runāju ar kurjeru, šis bija diezgan apmierināts. Viņiem ērti, ka ar šo var braukt pa trotuāriem, piebrauc pie pašām durvīm, nav jāstāv uz brauktuves.

x
Viesis
x

braukšana pa ietvēm tikpat likumīga kā ar lielo busu.
cita lieta, ka pilsētas mums būvētas braukšanai, ne pilsētniekiem un to vajadzībām – kas arī ir iemesls joslas vidū vai uz ietves stāvošiem auto.

Edgars K (@EdgKu)
Viesis
Edgars K (@EdgKu)

Nu viņi brauc, strīdās ar policiju un apsargiem, acīmredzot pārliecina, ka viņiem ir taisnība. Juridiski šis laikam skaitās mocis vai mopēds.

Martins Primanis (@mp_ice)
Viesis
Martins Primanis (@mp_ice)

Varēs lēto darbaspēku dabūt – visi jaunieši ar mopēda tiesībām varēs piestrādāt :D