Lielbritānijā veikts pētījums atklājis, ka vairāki populāri fitnesa aksesuāri ir pārāk optimistiski, nosakot notērēto kaloriju daudzumu. Pieļauju, ka to pamanījis gandrīz katrs šāda vai līdzīga fitnesa aksesuāra (pulksteņa, fitnesa aproces un pat dažādu fitnesa lietotņu) lietotājs.

Tika pētīta Leftsfit, Letscom HR un Fitbit Charge 2 darbība, kas atsevišķos gadījumos pat par 50% (+50%) kļūdījās nodedzināto kaloriju aprēķinos. Te gan jānorāda, ka pētījums nav bijis apjomīgs, tajā piedalījās seši vīrieši un 6 sievietes. Pētījums tika veikts iešanai un skriešanai.

Letscom HR tikai par 2.6% pārvērtēja notērētās kalorijas iešanas laikā, Leftsfit pielika klāt 15.7%, kamēr pie mums pazīstamākais Fitbit atsevišķos mērījumos pielika klāt 53.5%. Skriešanā Fitbit uzrādīja labākos rezultātus (tikai +4.3%), Letscom HR un Letsfit attiecīgi novērtēja par 33.4% un 40.1% mazāk notērētās kalorijas.

Tā kā ikdienā pats lietoju Polar pulksteni, zinu, ka pati Polar lietotne un populārā Endomondo lietotne vienam un tam pašam treniņam [sauksim to šoreiz par treniņu] pat sarēķina ne vien dažādus kaloriju tēriņus, bet pat dažādus vidējos ātrumus.

Reklāma

14
Leave a Reply

avatar
5 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
KrotowJanis LiepinsKristaps SkutelisMuldisas Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
as
Viesis
as

Meklēju viedpulksteņa/aproces lietotāju ar pieredzi, kas to izmanto kopā ar endomondo app, vēlams ar GPS bez paša telefona klātbūtnes ejot, skrienot, peldot, slēpojot, braucot ar velo un vingrojot.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Kad es pagājušajā vasarā meklēju klasiskas formas (apaļu) sporta pulksteni, kas sadarbojas ar Endomondo un ir ar iebūvētu GPS, lai to izmantotu skriešanai un kas nemaksā kosmosu, izvēlējos Garmin Vivoactive 3: https://garmin.lv/lv/produkti/sportam/vivoseries/010-01769-02/

Vasarā mazliet paskraidīju, atzinu pulksteni par labu esam un ikdienā lietoju vēl šobrīd. Baterija tur nepilnu nedēļu (kad neskrienu), ir viegls, nerada liekas problēmas un izskatās labi. Par velo un vingrošanu gan neko nevaru nokomentēt, nepraktizēju.

Muldis
Viesis
Muldis

Jau divus gadus lietoju Polar ar GPS. Atbilst visiem iepriekšminētajiem kritērijiem. Kas interesē? Varu pastāstīt sīkāk.

as
Viesis
as

Kuru modeli?
Jā, Kristapa minētais nosacījums, lai nemaksā kosmosu arī ir svarīgs:) Gribas ko tuvāk 100, nevis 200 EUR.
Vēlams arī sirds ritma monitorings.

Didzis Lūsis
Viesis
Didzis Lūsis

Interesanti zināt kā tika veikti aprēķini!?!

KKTK
Viesis
KKTK

Tās mammītes vienkārši pa nakti rija kūkas un džeki dzēra garāžā lai, tā arī visi kopā uzbarojās :D

Muldis
Viesis
Muldis

Lietoju Polar M400. Cena tam ir zem 200 EUR atkarīgs vai perk ar sirds jostiņu vai nē. Sirdi tas nolasa ar jostiņu kas stiprinās uz krūtīm, līdz ar to daudz precīzāk nekā no locītavas. Šis konkrētais modelis vairāk ir sporta pulkstenis nevis tā saucamais smārt. Baterija tur kāds divas trīs nedēļas ikdienas režīmā, sportojot aktīvi kādu nedēļu. GPS režīmā tas spēj darboties kādas astoņas deviņas stundas no vietas. Uzlādējams ar visparastāko microUSB, kas ir baigais pluss, jo nav jāpērk speciāli lādēšanas vadi. Lielākais un iespējams vienīgais mīnuss šim modelim ir tas ka tam nav vibromodinātājs. Īsumā tas arī viss.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Jā, Polar M400 ir labs piemērs. Redzu, ka man apkārt dažiem pazīstamiem cilvēkiem ir un ir labas atsauksmes. Man nepatīk tas M400 dizains (tas gan ir dziļi individuāli), bet kā plusu uzskatu uzlādi ar microUSB. Manam Gārminam vajag speciālo viņu vadu. Ja nav līdzi, tad nav variantu uzlādēties. Nekad gan tā nav atgadījies, bet kādreiz tas noteikti notiks :) Vibro ļoti noder, lai kontrolētu pulsa zonas vai gūtu kaut kādu feedback par katru noskrieto kilometru.

Janis Liepins
Viesis
Janis Liepins

IMO Amazfit Pace ir atbilde uz: lēti, GPS, Heart monitor un vēl izskatās pēc kkā un nenodod datorgīku tevī

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Jā, ja meklē maksimāli lētu ierīci un der sūrā čaina, tad Amazfit Pace ir viens ļoti derīgs variants. Jānomedī uz testu beidzot kāds no tiem Amazfit’iem.

Janis Liepins
Viesis
Janis Liepins

Īstenībā izskatās pārsteidzoši labi. Tas ir Šaumī kkāds laulības/ ārlaulības bērns un pēdējā laikā šamie ļoti cenšas reabilitēt made in China.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Jā, un produktiem liek tik zemas cenas, ka kategoriju pēc kategorijas nomāc ar saviem produktiem.

Janis Liepins
Viesis
Janis Liepins

Nu ir jau arī tas tirgus plakans un vienmuļš – Tie die hard sportisti Garmin un Polar taisa reti gīkiskus aparātus. Fossil vēl kko, bet nikni dārgi. 100-200eur paliekt tikai vai nu gīku ierīces vai apdalīti hibrīdi.

Krotow
Viesis
Krotow

Nez kā noteica uzņemto kaloriju daudzumu. Cik saprotu, ar šī brīža zinātnes sasniegumiem pārtika pēc kaloriju satura noteikšanas cilvēku un dzīvnieku uzturā vairs nav izmantojama. Sanāk aptuvenības no abām pusēm.