More
  Reklāma

  Krievija grasās martā izmēģināt atslēgšanos no globālā tīmekļa

  Jaunākie raksti

  Tiek ziņots, ka Krievija plāno tuvākajā laikā izmēģināt pilnīgu atslēgšanos no globālā interneta. Šis tests tikšot veikts kaut kad martā vai aprīlī. Krievija apgalvo, ka šāda darbība var būt nepieciešama kiberkara gadījumā.

  Protams, izraut štepseli nebūs liela māksla. Māksla būs noturēt kaut cik stabilu valsts ekonomiku un procesus, kas tieši paļaujas uz globālo tīmekli, piemēram, banku darbību.

  Vienlaikus tiek norādīts, ka Krievija gatavojas ne tikai izmēģināt iespējas norobežoties no iespējamiem uzbrukumiem, bet arī izmēģināt iespējas liegt valsts iedzīvotājiem piekļuvi informācijai no civilizētās pasaules daļas.

  Ko Krievijas iedzīvotāji varēs izmantot? Krievija izstrādājusi Runet – no globālā tīmekļa neatkarīgu interneta (ja to tā konkrētajā gadījumā drīkst dēvēt) sistēmu. Runet piedāvās ierobežotas e-pasta iespējas, informācijas saņemšanu no vietējiem resursiem u.tml.

  Līdzīga sistēma kopš 2018. gada janvāra darbojas Irānā. Lai piekļūtu tīmekļa saturam vai izvietotu saturu, nākas oficiāli reģistrēties. Idejas līmenī neatpaliek arī Ziemeļkorejas Kwangmyong valsts iekšējais tīmeklis, kas darbojas kopš aptuveni 2000. gada. Un 2011. gadā no globālā tīmekļa uz visai ilgu laiku tika atslēgti 85 miljoni Ēģiptes iedzīvotāju, lai nomāktu protestus pret Mubaraka režīmu. Tajā pašā gadā arī Sīrijā tika noslēgta piekļuve internetam, kad notika protesti pret pastāvošo režīmu.

  2 komentāri

  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  2 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  01.03.2019 10:53

  comment image

  02.03.2019 15:51

  Kopš Kremlis stūrē uz impērijas atjaunošanu PSRS izskatā, tas nepārsteidz. Viņuprāt varētu iztikt vispār bez interneta. Katram pa kartona desai un vodkas pudelei un būs labi. Aifončika gaudas var ignorēt.

  Reklāma