Tiek ziņots, ka Krievija plāno tuvākajā laikā izmēģināt pilnīgu atslēgšanos no globālā interneta. Šis tests tikšot veikts kaut kad martā vai aprīlī. Krievija apgalvo, ka šāda darbība var būt nepieciešama kiberkara gadījumā.

Protams, izraut štepseli nebūs liela māksla. Māksla būs noturēt kaut cik stabilu valsts ekonomiku un procesus, kas tieši paļaujas uz globālo tīmekli, piemēram, banku darbību.

Vienlaikus tiek norādīts, ka Krievija gatavojas ne tikai izmēģināt iespējas norobežoties no iespējamiem uzbrukumiem, bet arī izmēģināt iespējas liegt valsts iedzīvotājiem piekļuvi informācijai no civilizētās pasaules daļas.

Ko Krievijas iedzīvotāji varēs izmantot? Krievija izstrādājusi Runet – no globālā tīmekļa neatkarīgu interneta (ja to tā konkrētajā gadījumā drīkst dēvēt) sistēmu. Runet piedāvās ierobežotas e-pasta iespējas, informācijas saņemšanu no vietējiem resursiem u.tml.

Līdzīga sistēma kopš 2018. gada janvāra darbojas Irānā. Lai piekļūtu tīmekļa saturam vai izvietotu saturu, nākas oficiāli reģistrēties. Idejas līmenī neatpaliek arī Ziemeļkorejas Kwangmyong valsts iekšējais tīmeklis, kas darbojas kopš aptuveni 2000. gada. Un 2011. gadā no globālā tīmekļa uz visai ilgu laiku tika atslēgti 85 miljoni Ēģiptes iedzīvotāju, lai nomāktu protestus pret Mubaraka režīmu. Tajā pašā gadā arī Sīrijā tika noslēgta piekļuve internetam, kad notika protesti pret pastāvošo režīmu.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
2 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments

comment image

Krotow

Kopš Kremlis stūrē uz impērijas atjaunošanu PSRS izskatā, tas nepārsteidz. Viņuprāt varētu iztikt vispār bez interneta. Katram pa kartona desai un vodkas pudelei un būs labi. Aifončika gaudas var ignorēt.