Precision Navigation Systems, jaunuzņēmums no Igaunijas, ieguva TechChill 2019 jaunuzņēmumu sacensību Fifty Founders Battle galveno balvu. Laimīgā komanda devās mājup ar 10 000 eiro finansējumu no TechChill Foundation, ko ieguldīt jaunuzņēmuma izaugsmē, kā arī iespēju piedalīties Silicon Vikings Startup pasaules kausa finālā Sanfrancisko. ZITICITY no Lietuvas saņēma Latvijas Biznesa Enģeļu Tīkla (LatBAN) investīciju 50 000 eiro, bet Adyen un The Next Web pasniedza savam favorītam – Kipwise no Igaunijas – ielūgumus uz Founders Day un The Next Web konferenci Amsterdamā.

“Pieņemot lēmumu par uzvarētāju, žūrijai bija grūta izvēle starp divām komandām – Precision Navigation Systems un ZITICITY. Galveno balvu un uzvaru konkursā ieguva jaunuzņēmums no Igaunijas, pateicoties viņu plašajai vīzijai un redzējumam par globālu tehnoloģiju izmantošanu,” dalās Andris.K.Bērziņš, nevalstiskās organizācijas TechChill līdzdibinātājs un “Change Ventures” vadošais partneris.

Fifty Founders Battle uzvarētājs, Precision Navigation Systems, ieguva TechChill Foundation sarūpēto naudas balvu 10 000 eiro apmērā – tradīciju, kas turpināta jau otro gadu pēc kārtas. Jaunuzņēmums izstrādā programmatūras un aparatūras risinājumus precīzai GPS pozicionēšanai un navigācijai. ZITICITY ieguva LatBAN balvu, 50 000 eiro investīciju no LatBAN 22 locekļu sindikāta. Vieglās saistības ietver sindikāta un komadas pārrunas saskanīga investīciju lēmuma pieņemšanai.

Uzvarētājs ieguva arī iespēju doties uz Sanfrancisko, kur 17. maijā reģionljo sacīkšu uzvarētāji no visas pasaules cīnīsies par viena miljona dolāru vērtu investīciju balvu. Visiem Eiropas reģionālajiem Startup pasaules kausa finālistiem ir iespēja prezentēt savas idejas arī Eiropas finālā Prāgā, kur galvenā balva sasniedz 500 000 eiro. Turpretī TechChill partneri The Next Web un Adyen ielūdza savu favorītu – Kipiwise – uz Founders Day un TNW 2019 konferenci. Founders day pulcē Tech5 dibinātājus, absolventus, starptautiskos medijus un investorus. Konference norisināsies 8. maijā Amsterdamā. Amazon Web Services nodrošināja visiem pusfinālistiem pieeju AWS kredītiem (500$), bet Seedstars papildināja Fifty Founders Battle uzvarētāju balvu fonu ar biļetēm uz Seedstars Global Summit, kas norisināsies 5. aprīlī Lozannā, Šveicē.

Fināla žūrijā bija vairāki reģionālie industrijas smagsvari un jaunuzņēmumu ekosistēmas pārstāvji. Šogad to skaitā bija Marili Merendi no Karma Ventures, Andris K. Bērziņš no Change Ventures, Donatas Keras no Practica Capital, Indrikis Liepa no Cobalt, Chris Brown no 500 Startups, Alex Karevoll no TechStars, Raph Crouan no Startupbootcamp IoT, Guntars Nemiro no Funderbeam Syndicate, Ansis Spridzāns no Funderbeam Syndicate un Sebastian Toupy no The Next Web.

TechChill tradīcija – Fifty Founder Battle sacensības, kurās piedalās reģiona daudzsološākie jaunuzņēmumi – tika aizsāktas pirms  8 gadiem, līdz ar pašu pirmo TechChill konferenci. Iepriekšējo gadu uzvarētāji ir guvuši ievērojamus panākumus un turpina savu attīstību jau citā līmenī. To starpā ir Edurio, SprayPrinter, Nordigen, Anatomy Next un Infogr.am. Šogad TechChill mainīja sacensību stratēģiju, un jaunuzņēmumus iedalīja piecās vertikālēs pēc to darbības jomas – finanšu tehnoloģijas (fintech), programmatūra kā pakalpojums (SaaS), aparatūras un lietu internets, sociālie jaunuzņēmumi (impact) un zinātnes tehnoloģijas (deep-tech). Katrai vertikālei bija īpaši atlasīta pusfināla žūrija.

Pirmajā pusfinālā piecdesmit jaunuzņēmumi, desmit no katras vertikāles, prezentēja savas idejas uz LMT Founder Stage skatuves. Septiņi finālisti, kurus izvēlējās žūrija, pārstāvēja piecas valstis. No finanšu tehnoloģijas vertikāles – Hive Identity no Ukrainas un Jeff App no Latvijas, programmatūra kā pakalpojums vertikāle – Zitcity no Lietuvas un Kipwise no Igaunijas, zinātņu tehnoloģijas vertikāle – Precision Navigation Systems no Igaunijas, no sociālo jaunuzņēmumu vertikāles – Neuroflux no Somijas, bet no aparatūras un lietu interneta vertikāles – PowerUp Fuel Cells OÜ no Igaunijas.

  • Hive Identity ļauj lietotājiem kontrolēt un aizsargāt savu identitāti un personīgo informāciju pret attīstītām krāpšanas tehnikām biznesa pasaulē;
  • Jeff App ir čatbots, kas ļauj lietotājiem atrast labākos finanšu pakalpojumus mazumtirdzniecības jomā;
  • Ziticity ir vienlaikus jaudīga un vienkārša loģistikas platforma, kas ļauj piegādāt sūtījumus stundas laikā;
  • Kipwise bots palīdz apkopot un viegli pārskatīt komandas lēmumus, kas veikti Slack profesionālajā tērzētavā;
  • Precision Navigation Systems izstrādā programmatūras un aparatūras risinājumus precīzai GPS pozicionēšanai un navigācijai;
  • Neuroflex kombinē, vizualizē un analizē notekūdeņu sūkņu staciju datus, samazinot manuālas uzturēšanas nepieciešamību;
  • PowerUp Fuel Cells OÜ attīsta nākamās paaudzes ūdeņraža elektriskos ģeneratorus.

Šogad Fifty Founders Battle sacensībām kopumā pieteicās 194 komandas. 2018.gadā tika pārstāvētas 11 valstis, bet šogad jau 35. Lielākā daļa pieteikumu tika saņemti no jaunuzņēmumiem, kas bāzēti Baltijas un Ziemeļvalstu reģionā, taču šis reģions nav vienīgais, jo organizatori ir priecīgi, ka sacensībām pieteicās arī jaunuzņēmumi no tik tālām valstīm kā Tanzānija, Libāna, Gana un Argentīna.

TechChill organizatori ar prieku ziņo, ka nākamā TechChill konference norisināsies 2020. gada 20. un 21. februārī.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments