Lūk arī atbilde visiem tik ļoti aizņemtajiem, bet informāciju kārajiem podraižu pieprasītājiem – DELFI kopā ar Tilde kopā uztaisījuši digitālu ziņu priekšā nolasītāju. Manuprāt, Kursoram arī vajadzētu savu mākslīgā intelekta priekšlasījumu veicēju. Kā sauksim? Jaunumu Jēzups? Tehnoloģiju Teodors?

Ziņu portāls DELFI kopā ar Tilde uzsācis sadarbību mākslīgā intelekta tehnoloģijās balstīta virtuāla diktora izveidē. Ziņu Laura ir mākslīgā intelekta tehnoloģijas pirmais prototips, kas jau nodrošinās iespēju noklausīties un noskatīties virtuāla diktora lasītas ziņas.

Ziņu Lauras lasījuma pamatā ņemta leģendārās Latvijas Radio diktores Sandras Glāzupas balss, jo tieši viņas runas ieraksti Tildei palīdzēja izveidot labāku latviešu valodas balss sintezatoru. DELFI tuvākajā nākotnē papildinās satura patērēšanas iespēju klāstu ar Ziņu Lauras ierunātām ziņām.

“Jau tagad Latvijas iedzīvotāji daudz laika pavada DELFI. Mēs vēlamies lasītājiem nodrošināt iespēju mūsu produktu patērēt ērti, droši un atbildīgi, piemēram, atrodoties pie automašīnas stūres, sportojot, baudot atpūtu vai dodoties ikdienas gaitās. Audioziņas ir nākotne, un mēs vēlamies veidot reālu rīku, kas mainīs satura lietošanas paradumus,” atzīst DELFI valdes priekšsēdētājs Konstantīns Kuzikovs.

“Sadarbībā ar DELFI tapušais virtuālais diktors ir pirmais šāda veida risinājums Eiropā. Man ir milzīgs prieks, ka Tildes pētniekiem izdevies padarīt mākslīgo intelektu latvisku, lai tas tuvotos cilvēka spējai runāt un saprast latviešu valodu. Ja līdz šim latviešu valoda tehnoloģiju vidē bija iedzinēja lomā, tad tagad mēs veidojam risinājumu, kāda vēl nav nevienai citai Eiropas valodai,” norāda Tilde valdes priekšsēdētājs Andrejs Vasiļjevs.

Reklāma

6
Leave a Reply

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Kristaps Skuteliskr://2psjanisgeksisKrotow Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Sanita
Viesis
Sanita

Atrada brāķētajiem seksa robotiem pielietojumu. Malači.

Krotow
Viesis
Krotow

O, atkal jauna O…Ananova :D

geksis
Viesis
geksis

Nabaga Laura. Nāksies mocīties, lasot pašus “pareizākos” (gramatikas ziņā) rakstus.

janis
Viesis
janis

#bringbacktildesvisvaris

kr://2ps
Viesis
kr://2ps

Interesanti, no kurienes ziņas, ka DELFI ir populārākais LV ziņu avots? Atkal kārtējais uzpūstais viņu burbulis. Piemēram, pats personīgi dodu priekšroku tādiem avotiem kā db.lv, irir.lv kā arī lsm.lv. Pārējos uzskatu lielā mērā par vienkārši dzelteno presi.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Tāda nu ir statistika. Delfi janvārī bija apmeklētājā tīmekļa vietne Latvijā: https://www.gemius.lv/interneta-mediji-zinas/gemius-publice-interneta-lapu-top-20-janvari-2019.html