Google pēdējos pāris gadus cenšas pārliecināt, ka Android operētājsistēma ir droša, Android ik mēnesi saņem drošības ielāpus. Vienmēr gan paliek jautājums par Android ierīces ražotāja vēlmi un spēju ielāpus nogādāt līdz lietotājiem.

Atklāta Android ievainojamība, kas ļauj ar speciāli sagatavotu PNG datni iegūt augsta līmeņa pieejas operētājsistēmai. PNG datnes tiekot izplatītas ar dažādu čata lietotņu vai e-pasta starpniecību. Vienlaikus atrasta arī Bluetooth ievainojamība Android operētājsistēmā. Google šobrīd apgalvo, ka neviens uzbrukums ar atrastajām Android ievainojamībām neesot veikts.

Google grasās sakopt šo šmuci līdz ar februāra drošības ielāpu saņemšanu. Te gan jāatgādina, ka ikmēneša drošības ielāpi tiek paredzēti Android operētājsistēmām sākot no Android 7 Nougat. Faktiski ielāpu saņems visai šaurs esošo viedtālruņu loks – Google Pixel sērija, Nokia viedtālruņi, pāris mēnešu laikā ielāpi nonāks pie Sony Xperia, Samsung Galaxy svaigākajiem modeļiem, OnePlus, iespējams, arī Xiaomi aktuālajiem modeļiem.

8 komentāri

  1. Pilnīgi pofig kaut kā! Kā lietoju Android, tā lietošu un nekādu diskomfortu no teorētiska apdraudējuma nejūtu!
    Visu var uzlauzt, ja tikai ir gribēšana!

  2. Jāpiekrīt Skābenei! Aktīvi lietoju Android no pašām pirmajām versijām ar vairākiem kontiem un neesmu jutis nekādu apdraudējumu/iejaukšanos. Visam svarīgajam ir 2FA un Google bez jebkādas laušanas ik dienu skaita manus soļus no mājām līdz veikalam vai vēl kaut kur. Kas gan vēl paliek, ko tur zagt? Attēlu kaudze? Word dokumenti mākonī? Kam viņus vajag?!

  3. Autors jau izsenis zināms kā pārliecināts fanboy. Bet man pajāt. Man ir Android One, tūlīt būs februāra patch. Nevaru iedomāties, ka man, reālajā dzīvē, traucētu sintētiska ievainojamība.

  4. android problēma nav tajā, ka to var uzlauzt. drīzāk tajā, ka interesantu prototipu sāka izmantot produkcijas režīmā.

Ir ko teikt?