Dzīvojot startapu laikmetā, ir iespējams iepazīties ar dažādiem gan noderīgiem, gan samērā dīvainiem rīkiem. Šoreiz pie manis atceļojis franču jaunuzņēmuma Noerden lolojums Life 2+ viedpulkstenis. Diez vai, rakstot apskatu, man palīdzētu bagete un vīna glāze, drīzāk atteikšanās no stereotipiem, jo tieši šādu domu pauž jaunā kompānija, prezentējot savu viedo hibrīdpulksteni.

Noerden Life 2+ ir kā mēģinājums atrast starpžanru starp fitnesa aproci un pulksteni, tikai šoreiz pievienots elegants dizains, kas nekaunoties ļauj pulksteni nēsāt arī pie Smart Casual apģērba. Ko tas nozīmē? To, ka šoreiz ap roku liekams vecais labais pulkstenis ar mehāniskajiem rādītājiem, dažu labu gudro funkciju un salīdzinoši elegantu izskatu. Ak jā, nevaru nepieminēt arī simpātisko ap 100 eiro cenu.

Svarīgākie parametri

 • Nerūsējoša tērauda korpuss
 • Safīra stikls
 • Soļu skaitītājs
 • Vibro motors
 • Miega monitorings
 • Bluetooth savienojums
 • Aptuveni sešu mēnešu darbība
 • Ūdensizturība
 • Cena ap 100 Euro

Franču elegances paraugstunda

Pirmkārt jāteic, ka firma, līdzīgi kā jaunās Nokia mārketings, izspēlē sentimenta kārti – īsts pulkstenis ar īstiem mehāniskajiem rādītājiem. Tas liek domāt, ka šāda ierīce pie sirds varētu iet ne tikai jaunajai paaudzei. Otrkārt jāuzteic frančiem raksturīgā elegance. Fitnesa aproču un viedpulksteņu lielākais mīnuss joprojām ir to dizains, kas sava masīvuma vai neonspilgto krāsu dēļ ir tālu no eleganta. Šis nav tas stāsts. Noerden Life 2+ korpuss veidots no nerūsējošā tērauda, labajā sānā atrodas fizisks taustiņš, bet pulksteņa rādītājus sedz safīra aizsargstikls. Pēdējā materiāla izvēle uzskatāma par apsveicamu, tomēr stikliņa izliekums rada pārāk lielus atspīdumus, apgrūtinot iespēju saskatīt pareizu laiku, un ir īsts pirkstu nospiedumu magnēts. Par vēl kādu mīnusu var uzskatīt faktu, ka rādītāji nav saņēmuši fosfora pārklājumu, kas nozīmē, ka tumsā saskatīt pareizu laiku nevarēsi, diemžēl, lielo atspīdumu dēļ dienā reizēm arī.

Pulksteņa siksniņas ir maināmas. Izvēle iespējama starp plānām silikona, ādas vai metāla siksniņām. Testa ierīci saņēmu ar metāla, kas izgatavota prasmīgi, aizverama ar magnētu un ir taustei ļoti tīkama. Aktīvāk kustoties siksniņa pati pieņem rokas apkārtmēru, diemžēl, reizēm tas rezultējas ar to, ka pie aktīvākām kustībām ciparnīca nošļūk nevēlamā pozīcijā. Tas arī atsedz šī starpžanra ēnas pusi. Pieļauju, ka skrienot tomēr pulkstenis nebūs ērtākā izvēle. Tomēr ejot uz darbu, tikšanos vai teātri Noerden Life 2+ būs stilīgs aksesuārs.

Pulksteņa lietošana – maģijas piešprice

Kā jau katrai sevi cienošai mūsdienu ierīcei, arī šīs darbība tiek kontrolēta ar aplikāciju. Pirms uzsākt lietot pulksteni telefonā jāielādē Noerden Life aplikācija, jāpiereģistrējas un jāgaida maģija. Reģistrācija notiek ātri un tipiski eiropiešu projektētāju tendencēm – vienkārši. Kad tas izdarīts un izveidots Bluetooth savienojums ar ierīci, tiek sinhronizēts laiks. Un tad sākas maģija – pulksteņa rādītāji paši sāk griezties līdz vajadzīgajai pozīcijai. Zinu, ka šādi strādā arī citi hibrīdpulksteņi, tomēr sajūta ir tiešām maģiska, it kā būtu nokļuvis laika mašīnā. Šeit gan jāpiebilst, ka aplikācijā ir speciāla sadaļa “viedā laika kalibrācija”, kas ļauj šo triku atkārtot, ja pulksteņa rādītāji nesakrīt ar reālo laiku. Un tas ir visai dīvaini, it kā ražotājs jau būtu paredzējis, ka tā notiks. Uz paciņas firma sola automātisku sinhronizāciju ar laiku. Ikdienā es saskāros ar vismaz trim reizēm, kad ceijeru rādījums atšķīrās. Šo faktu man protams atsvēra maģiskais kalibrēšanas brīdis, kad rādītāji paši pagriezās, bet, diemžēl, tas arī nozīmē, ka pulksteņa galvenā funkcija – laika rādīšana – neparedzamos mirkļos var būt neuzticama.

Aplikācija ir samērā vienkārša. Te arī parādās pulksteņa viedā piešprice. Ierīce skaita soļus, patērētās kalorijas un, ja atstāsiet to uz rokas guļot, mēra arī miegu. Tiesa gan pietiekoši daudz sensoru ierīcei nav, lai to nosauktu par pilnvērtīgu fitnesa aproci – pulsu ar to neizmērīsiet, miega monitoringā netiek uzrādīta REM (Rapid Eye Movement) fāze.

Savienojumi un baterija

Zilzoba savienojums ir gana uzticams, lai izmantotu piedāvātās papildiespējas. Pulkstenis vibrē katru reizi saņemot paziņojumus. Reizēm paziņojumi ir tik uzmācīgi, ka pulkstenis mēdz vibrēt saņemot ziņu, to apskatot un to aizverot. Te gan jāatbild katram pašam vai ziņošana par “notifikeišeniem” ierīcē bez ekrāna vispār ir noderīga. Divas reizes piespiežot pulksteņa vienīgo taustiņu aktivizēsiet funkciju “Find My Phone”, kas nozīmē, ka telefonā tiks atskaņota spalga melodija, lai atrastu savu tālruni. Noderīgi vai nē, vērtējiet paši. Vēl kāda specifiska funkcija ir “Kameras pults”, kas ļauj pulksteņa taustiņu izmantot kā fotoslēdzi. Tajos retajos mirkļos, kad jānofotogrāfē pašam sevi, tālruni novietojot kaut kur attālāk, šī iespēja pat varētu būt noderīga, tikai jārēķinās, ka izmantota tiek Noerden Life aplikācija, ne telefona oriģinālā, tātad ne visas fīčas būs pieejamas.

Viena no pulksteņa priekšrocībām ir tā baterija. Komplektācijā nav iekļauts lādētājs, jo pulkstenim tāds nemaz nav vajadzīgs. Firma apgalvo, ka ar jau instalēto CR2032 tipa bateriju tas darbosies aptuveni pusgadu (Noerden CITY2 modelis darbosies pat gadu ilgi). Un šī ir dažus eiro vērta baterija, tāpēc nebūs jāsit uzkrājumu cūciņa, kad ierīce izlādēsies. Tā kā tests notika krietni īsāku laiku, par šī apgalvojuma patiesumu nevaru spriest. Komplektācijā iekļauts pamatīgs metāla rīks korpusa atvēršanai.

Nobeigumā

Noerden Life 2+ ir interesants pārsteigums, kas ierindojas starpžanrā starp fitnesa aprocēm un viedpulksteņiem. Konkrētais pulkstenis mani nopērk ar savu dizainu. Dizains  liekams vienā plauktā ar tādām franču vērtībām kā šansonu, bujabēzi vai labu franču vīnu. Turklāt tā cena nav uzlēkusi kosmosā.

Diemžēl starpžanriem vienmēr pastāv kāds trūkums, tie stāv pa vidu divām dažādām kategorijām un īsti neiederas nevienā no tām. Proti – pulksteņa viedās funkcijas pārsvarā dublējas ar telefonā esošajām; dizaina un sensoru trūkuma dēļ par pilnvērtīgu fitnesa ierīci to uzskatīt nevar; smārtvoču kategorijā pulksteni neatradīsiet, jo tam vienkārši nav ekrāna. Ir neliela sajūta, ka pietrūkst tikai šim pulkstenim raksturīga rozīnīte. Jāteic, ka trūkumi šķiet nebūtiski, jo mani gluži apbur pulksteņa dizains un mehānisko rādītāju sentiments. Maģija tiešām strādā.

Patika

 • Elegants dizains
 • Baterijas darbības laiks
 • Izmantotie materiāli un korpusa uzbūve
 • Mehāniskie rādītāji
 • Cena

Nepatika

 • Safīra stikla atspīdumi
 • Oleofobiskā pārklājuma trūkums
 • Nav pulsometrs
 • Reizēm laiks netiek korekti atainots

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma

29
Leave a Reply

avatar
12 Comment threads
17 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
KristiansassaJurģis SpulenieksInetaFans Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Elvis Meisters
Viesis
Elvis Meisters

Sūc, lai neteiktu vairāk. 1cm kluci uz rokas nēsāt kurš ir ne šis, ne tas. Būtu vismaz 2x plānāks, tad varētu padomāt.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Pats tu sūc :) Pulksteņa biezums pavisam noteikti nav šīs ierīces mīnuss.

Elvis Meisters
Viesis
Elvis Meisters

Nu nez, diezcik labi šie neizskatās uz rokām + kā ziemā šādu zem jakas ir nēsāt? Es pats tādu gribētu, tikai tiešām ja vismaz 2x plānāks.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Cilvēki taču nēsā visādus mega milzīgos Gārminus un neesmu dzirdējis, ka tie sūdzētos par pulksteņa biezumu. OK, šis ir cits stils un var vairāk piekasīties, bet tomēr.

Elvis Meisters
Viesis
Elvis Meisters

Es arī gārministus nesaprotu :D Ok, šis vnk laikam nav manā stilā. Pa 100eur jau itkā nav slikts dīls, tikai neredzu mērķauditoriju.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Mērķauditorija jau diezgan vienkārša. Cilvēki, kas grib klasiska paskata pulksteni, bet reizē arī iespēju uzskaitīt savas kustības. Jo kā jau rakstā Jurģis rakstīja, parasti jāizvēlas starp glīšu analogu pulksteni un jāskaita kustības citos veidos (piemēram, telefonā), vai pokemoniska paskata aproci/sporta pulksteni. Līdzīgā virzienā burā Withings, ko Nokia ta nopērk, ta pārdod prom.

Elvis Meisters
Viesis
Elvis Meisters

Bet šis jau nav klasiska paskata. šim no klasikas ir tikai adatiņas kas rāda laiku un viss. Klasiskie pulksteņi nav ar silikona siksnām un pāri pa 1cm biezi.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Testa eksemplāram Life 2+ ir metāla siksniņa (silikons pārējiem modeļiem). Un tie klasiskie pulksteņi (ko vispār nozīmē “klasiskie pulksteņi”?) mēdz būt visādi. Es gan nevienā brīdī negribu teikt, ka šis konkrētais aparāts ir kaut kāds plānuma kalngals.

K
Viesis
K

Precīzi, arī man izskatās pa biezu, ja ņem vērā vēl to ka nav sensoru. Nekas īpašs uz ko būtu vērts atskatīties.

Jurģis Spulenieks
Viesis
Jurģis Spulenieks

Gluži otrādi, nav tik biezs, lai būtu ne komfortabli zem jakas. Izmēģināja abi dzimumi un atzina par optimālu, visiem piemērotu, tā arī ir būtiskākā priekšrocība.

Jurģis Spulenieks
Viesis
Jurģis Spulenieks

Šis noteikti ir vidējais aritmētiskais starp mehānisku pulksteni un super biezu smartvoču

KKTK
Viesis
KKTK

Jēzīņ, kas par kluci (būtu pulss tad būtu saprotams, bet tagad) :o Tad Withings (arī franču) labāks. Gan dizains, gan funkcijas.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Kas jums ar to izmēru visiem? Vairs nav pie rokas šis Noerden verķis, bet vizuāli pēc bildēm izskatās līdzīgs Garmin vivoactive 3, ko izmantoju ikdienā un ko es nevaru nosaukt par baigi biezu un lielu pulksteni. Drīzāk dažkārt šķiet pārāk viegls. OK, Gārminam vismaz ir pulsa mērītājs tajā korpusā ielikts. Es gan vairāk par to, ka ne visiem varētu patikt pārāk plāni un viegli rokaspulksteņi.

Elvis Meisters
Viesis
Elvis Meisters

Nu teorētiski ir tas, ka ja esi maza izmēra cilvēks (midžets) tad šis izskatās diezgan makans uz rokām :D

KKTK
Viesis
KKTK

Tāpēc jau viņi nēsā tos lielos pulksteņus, un pērk lielas mašīnas :D :D :D

Yan Jet
Viesis
Yan Jet

+

Osvalds
Viesis
Osvalds

OK. Notestējāt un tālāk? Kur LV var nopirkt? Googel Mogels neko LV nepiedāvā.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Šis ir viens no tiem ļoti retajiem gadījumiem, kad ierīci esam notestējuši pirms tā vēl ir oficiāli nopērkama Latvijā. Ja interese par produktu būs pietiekami liela un izpildīsies virkne citu apstākļu, tā būs brīvāk nopērkama. Bez tam, pulksteni var mēģināt nopirkt ražotāja mājaslapā.

P.S. Ik pa laikam gribas atsvaidzināt saturu ar zīmoliem un produktiem, kuru nosaukumi nav dzirdēti ik uz soļa jau gadiem.

Linards Kalvāns
Viesis
Linards Kalvāns

Ļoti patīk šādi pulksteņi, vēl gan meklēju “savējo”, līdz šim favorīts bija skagen connected Kā galveno fīču redzu iespēju izslēgt telefona skaņu un saņemt (izvēlētos) paziņojumus uz pulksteni. Cik lielas ir kustomizacijas iespējas paziņojumiem? Un vai kaut kā informē par paziņojuma saturu, piemēram, ja zvana X, rādītāji pagriežas uz 11:40?

Jurģis Spulenieks
Viesis
Jurģis Spulenieks

To laikā posmu, ko pulkstenis pavadīja pie manis, šādu fīču neatradu. Pat tāda doma neienāca prātā, ka tāda varētu būt. Izklausās pat ļoti loģiski, ka pulkstenim ar kustināmiem rādītājiem tādai vajadzētu būt.

Yan Jet
Viesis
Yan Jet

cik atceros rimbuli vajadzēja vainu 2x nospiest, vainu paturēt nospiestu kādu brīdi. šāda fīča ir manīta pāris citiem ”klasiska” izskata viedpulksteņiem.

Jānis A
Viesis
Jānis A

Dizaina ziņā man pat ļoti patīk, bet personīgi man pietrūkst bišk funkcionalitātes, t.i. nemēra pulsu kas manuprāt ir ļoti svarīgi. Tīri soļu mērīšana (atskaitot skriešanu) pilnībā pietiek ar mob. ierīci.

Krotow
Viesis
Krotow

Kam māte, kam meita… Tiem, kam patīk sevi apkarināt ar “statusa atribūtiem”, šis var būt kārtējais ekshibicionisma objekts.

Fans
Viesis
Fans

Viens pret viens kā Lenovo watch9, izņemot ka cena par 80€ dārgāka. Kurš no kura dizainu nočiepa:)

Fans
Viesis
Fans

Viens pret viens kā Lenovo watch9, izņemot ka cena par 80€ dārgāka. Kurš no kura dizainu nočiepa:)

Ineta
Viesis
Ineta

Iegādājos NOERDEN Life 2. Patīk.
Tik nedaudz nesaprotu to pulksteņa laika uzstādīšanu. Pirmo reiz ieslēdzot pulksteni un savienojot ar telefonu, laiks noregulējās, bet tad netīšām ko izdarot, pulksteņa rādītāji sāka griezties un pulkstenis rādīja nepareizu laiku.
Kā pereizi noregulēt laiku ar viedā laika kalibrācijas palīdzību?

Jurģis Spulenieks
Viesis
Jurģis Spulenieks

Ja pareizi atceros tad jāiet aplikācijā un jāievada laiks manuāli.

assa
Viesis
assa

Ar kuru no populārākajām fitnes aplikācijām tā syncojas vai ir izmantojama tikai pati ar savu app? Endomondo?

Kristians
Viesis
Kristians

Stipri līdzīgs jau pasenāk iznākušajam Skagen The Hagen Connected pulkstenim, ko lietoju ikdienā.
Klasiska paskata, bet ar dažām labām fīčām, vienīgi šobrīd jau gribētos tās fīčas nedaudz advancētākas, ne tikai mūzikas kontroli un visai apšaubāmu soļu skaitītāju, 2019 tomēr.