Lai cīnītos pret viltus ziņu strauju izplatību, WhatsApp no šodienas ieviesis ierobežojumu, kas ļauj vienu ziņu pārsūtīt tikai piecas reizes. Iepriekš WhatsApp jau bija ieviesis ierobežojumu, bet tas bija 20 reizes, kas mums ikdienā nebija manāms.

Facebook un WhatsApp tiek uzskatīti par lielākajiem viltus ziņu kanāliem vēlēšanu laikā. Facebook spēlēja lielu lomu Donalda Trampa ievēlēšanā, kamēr WhatsApp esot radījis veselu viltus ziņu industriju pirms prezidenta vēlēšanām pērnā gada oktobrī Brazīlijā.

Pētījumā tiek uzskatīts, ka Brazīlijas vēlēšanu laikā puse no top 50 apspriestākajām fotogrāfijām WhatsApp, kas saistāmas ar kandidātiem, bijušas viltotas vai pilnībā izrautas no konteksta. Tiek arī ziņots, ka Indijā viltus informācija par it kā nolaupītu bērnu izvērtušies masu grautiņos, kuru laikā cietuši un pat tikuši nogalināti iedzīvotāji.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
6 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
geksis

Labi, ka to ieviesa pēc ziemassvētkiem un Jaunā gada, bet slikti, ka nākamajos būs jāmokās vēl vairāk nekā tagad.

And-so

Kāds sakars ar svētkiem? Apsveikumu spamošanai? Ja tā, tad būsim godīgi, vai Tev personīgi daudz nozīmē, tas spama apsveikums, kas ir bezpersonisks un pa lielam tikai izsaka – es atdzīstu Tavu eksistenci :D

geksis

Ir personas, kurām tiek rakstīts individuāls apsveikums, bet lielākajai daļai aiziet ctrl+c – ctrl+v

x

ja nu saņēmēji nopūšas “atkal jau tie kopīpeist nieki” un uz svētku laiku nospiež lai neziņo))

boox

Bet ctrl+c – ctrl+v taču turpinās strādāt. Ierobežota tiek forward iespēja. Neviena vārda par to, ka ierobežots kopēšanas un ielīmēšanas reižu skaits.

BaltaisTehvs

šis ap-svētku laika spams ir viens no iemesliem kāpēc šmacaps ir manā nelāgo aplikāciju listē .
Tiek lietots tikai īpašos gadījumos . defaultā – atslēgtas notifikācijas un maksimāli apgraizītas programmas tiesības .

starpcitu , liels bija mans pārsteigums , kad kostatēju , ka vacapā ir failu pārsūtīšanas limits … teiksim pavisam smieklīgs .

šņaga .