More
  Reklāma

  ASUS TUF Gaming M5 peles un K5 tastatūras apskats

  Jaunākie raksti

  Apskatam saņemti vairāki ASUS drīzāk vidējās klases spēlēm paredzētie aksesuāri un sāksim ar pieņemamas cenas datorpeli ASUS TUF Gaming M5 un izgaismotu tastatūru ASUS TUF Gaming K5. “M” apzīmē peli (mouse), kamēr “K” ir tastatūra (keyboard).

  ASUS TUF (The Ultimate Force) datora aksesuāru sērijā TUF Gaming M5 ir pirmā pele, kaut arī dārgākajā ROG sērijā peles pieejamas plašā klāstā. To pašu var sacīt par TUF Gaming K5 tastatūru.

  Mani pirmie iespaidi par ASUS TUF Gaming M5 un K5 ir ļoti pozitīvi – aptuveni 45 eiro par kvalitatīvu datorpeli nebūt nav daudz. ASUS TUF Gaming K5 tastatūra lika nedaudz vairāk aizdomāties, jo tās cena ir virs 80 eiro, bet par šo naudu nesaņemam mehānisko tastatūru. Arī uzreiz pateikšu, ka neesmu sajūsmā par ASUS TUF Gaming K5 tastatūras izmēriem, jo tai nav iespējams noņemt plaukstu atbalsta daļu.

  Tehniskā specifikācija

  ASUS TUF Gaming M5

  • Sensors: PixArt PAW3327
  • Slēdzīši: Omron D2FC-F-7K (50 miljoni piespiediena reižu)
  • Rullītis: Kailh brown (11 mm augsts)
  • Izmēri: 111 mm x 61 mm x 42 mm
  • Svars: 82 g
  • Papildpogas: divas kreisajā pusē, viena DPI pieregulēšanai
  • Vads: 1.8 m, gumijots
  • Programmatūra: ASUS ROG Armoury II
  • Cena: sākot no 42 eiro interneta veikalos

  ASUS TUF Gaming K5

  • Slēdzīši: Tactile TUF Gaming Mech-Brane
  • Izmēri: 460 mm x 218 mm x 40 mm
  • Svars: 1050 g
  • Papildpogas: četras (3 pogas skaņas regulēšanai, viena izgaismojuma)
  • Vads: 1.2 m, gumijots
  • Papildus: tastatūra ir šļakstu droša
  • Programmatūra: ASUS ROG Armoury II
  • Cena: ap 80 eiro interneta veikalos

  Izskats un uzbūve

  ASUS jūtami centies, lai jaunos TUF Gaming sērijas datoru aksesuārus padarītu pievilcīgus, jo tiem nākas konkurēt ar gana spēcīgiem citu ražotāju zīmoliem. TUF Gaming M5 pelei var just, ka izmantoti labi materiāli, bet atzīšos, ka par 80 eiro vērtās TUF Gaming K5 tastatūras uzbūvi neesmu 100% sajūsmā. Gan pelei, gan tastatūrai izmantots gumijots USB vads, kas arī varētu būt viena no lielākajām uzreiz redzamajām atšķirībām no ASUS ROG datoru aksesuāru sērijas.

  TUF Gaming M5 pele un TUF Gaming K5 tastatūra iesaiņota pieticīgos iepakojumos, kas arī ir patīkama atšķirība no ASUS ROG sērijas. ROG sērijā tiešām dažkārt šķiet, ka iepakojums veido pusi no aksesuāra cenas.

  TUF Gaming M5 pele ir drīzāk viegla, salīdzinājām iespaidus ar Kristapu, un abi atzinām, ka datorpele tiešām varēja būt smagāka un arī lielāka. TUF Gaming M5 pele saņēmusi gana labus un izturīgus slēdzīšus galvenajām divām peles pogām, kā arī PixArt PAW3327 optisko sensoru ar 6200 DPI. TUF Gaming M5 pele aprīkota ar ASUS Aura Sync RGB izgaismojumu, bet tas parādās tikai TUF logotipā. Diemžēl logotips tiek slēpts zem plaukstas, tātad to ikdienā neredzēsi. Uzreiz pateikšu, ka man TUF Gaming M5 peles logotips šķita pārāk agresīvi izgaismots, pat uz zemāko iespējamo izgaismojuma līmeni pele pustumsā ļoti traucē skatīties filmas datorā.

  TUF Gaming M5 peles forma ir ļoti līdzīga tuvu konkurentu Cooler Master CM310 un Corsair Harpoon RGB datorpeļu formām – visām minētajām pelēm aiz rullīša, starp galvenajām pogām ir pamatīgs iešķēlums. Šāda iešķēluma nepieciešamību neizprotu, tas man šķiet dīvains arī tāpēc, ka TUF Gaming M5 peles aizmugures daļa ir smagāka par priekšpusi, TUF Gaming M5 pele, manuprāt, ir nedaudz neizsvarota. Manuprāt, arī peles vads ir pārāk stīvs, tas noteikti nav tik patīkams, kad vadu salīdzina ar ASUS ROG sērijas perfekti nostrādātajiem peļu un tastatūru USB vadiem.

  TUF Gaming K5 tastatūra man ir nedaudz lielāka mīkla, jo tā pirmkārt nav mehāniskā tastatūra. ASUS savas TUF Gaming K5 tastatūras taustiņus nodēvējis par Mech-Brane, kas laikam apvieno mehānisko taustiņu (Mech) un membrānas taustiņu (memBrane) īpašības. Faktiski Mech-Brane taustiņi nedaudz attēlo, iespējams, sarkanos mehāniskos taustiņus, bet tomēr ir jūtams, ka TUF Gaming K5 tastatūra nav īsti mehāniska. Uzreiz piebildīšu, ka ap 80 eiro atrodamas vairākas augstvērtīgas mehāniskās tastatūras no konkurentu piedāvājuma, piemēram, Kingston HyperX Alloy FPS (Cherry MX Blue slēdzīši), ASUS Cerberus RGB (Cherry MX Brown), Gigabyte Force M85 (pieejama ar nezināmas izcelsmes sarkaniem vai ziliem slēdzīšiem).

  Tastatūra veidota no nedaudz vājākiem materiāliem. TUF Gaming K5 uzbūvē izmantota pelēka plastmasa, tā nedaudz šķobās un ļogās. Tāpat izvēlētais materiāls ātri savāc putekļus un pirkstu nospiedumus, to ir gandrīz neiespējami notīrīt no sīkajiem puteklīšiem.

  Manuprāt, TUF Gaming K5 tastatūras taustiņi darbojas nevainojami, bet tie vēl arvien ir membrānas tipa taustiņi. Rakstīt ir visai patīkami, bet atzīšos, ka aptuveni ap šo vietu apskatā tomēr atļāvos pārslēgties uz savu budžeta klases 87 pogu mehānisko tastatūru ar zilajiem slēdzīšiem. Kā jau minēju, man arī TUF Gaming K5 šķiet izmēros pārāk liela, uz galda tā aizņem veselu kvadrātmetru.

  TUF Gaming K5 tastatūrai arī ir ASUS Aura Sync RGB izgaismojums, kas gan nav pašas augstākās raudzes produkts. Izgaismojuma krāsa ir nedaudz citādākas, nedaudz blāvākas. Zaļā krāsa ir pienaina, it kā baltās krāsas spainī būtu iepilējusi zeļonka, arī sarkanā krāsa ir drīzāk rozīga. Izgaismotas ir pogas un jau atkal – logotips, kas ir ļoti spilgts.

  TUF Gaming K5 vads ir ļoti resns, tas nāk ārā no tastatūras aizmugures daļas, vadu nekādi nevarēsi diriģēt, tas gulsies tur, kur tam liksies ērtāk. Vads no tastatūras izlien ārā gandrīz pilnus 3 centimetrus, kas uz mana ierobežotās platības galda padarīja TUF Gaming K5 tastatūru gandrīz nelietojamu. TUF Gaming K5 tastatūra ar vada izvirzījumu ir gandrīz 24.5 cm dziļa, mana ikdienas tastatūra ir 13 cm dziļa, tai vadu var tastatūras apakšdaļā novirzīt pa labi vai pa kreisi, vai arī izlaist ārā aizmugurē. Iepriekš par tastatūru izmēriem neesmu sūdzējies, bet TUF Gaming K5 tastatūra ir jūtami lielāka.

  Programmatūra

  ASUS TUF Gaming M5 būtu dēvējama par “plug and play”, bet īsti bez ASUS izstrādātās
  Armoury II programmatūras uzstādīšanas datorā nebūs iespējams iztikt. Ja datorā neuzstādīsi ASUS paredzēto programmatūru, pele visu laiku dedzinās savas RGB diodes maksimālā spilgtumā, arī pogu darbību nevarēsi pielāgot. Tas pats attiecas uz TUF Gaming K5 tastatūru – tā degs visās iespējamās krāsās. Tastatūrai gan ir savas iebūvētās pogas gaismiņu izslēgšanai. Patīkami, ka šoreiz Armoury II programmatūra tiek reklamēta ja ne uz peles un tastatūras iepakojuma, tad vismaz ASUS par to ieminas produktu mājaslapās.

  Armoury II programmatūra paver gana plašas peles pielāgošanas iespējas. Iespējams, Armoury II programmatūra ir nedaudz haotiska, kad to salīdzina ar Logitech Gaming System programmatūru vai vismaz teorijā (iepazinos YouTube ar smalkajām niansēm, ko piedāvā) Corsair Utility Engine 2 un Razer Synapse.

  Programmatūra ļauj izvēlēties divus DPI iestatījumus no 100 līdz pat 6200. Tos spēles laikā var pārslēgt ar pie peles rullīša izvietoto mazo podziņu. Konkurentu programmatūras ļauj iestatīt vismaz četrus izšķirtspējas parametrus. Tāpat konkurenti piedāvā arī atšķirīgas DPI vērtības norādīt X un Y asij, kas vismaz pagaidām nav iekļauts ASUS programmatūrā.

  Armoury II programmatūra piedāvā izveidot trīs dažādus datorpeles profilus, kamēr citi ražotāji savām pelēm piedāvā neierobežotu profilu daudzumu. Patīkami, ka Armoury II programmatūra ir beidzot atjaunināta, tā spēj saistīt savu darbību ar konkrētu spēli automātiski, gluži kā tas ir konkurentiem. Pagaidām iespējams Armoury II programmatūru saistīt ar trīs datorā uzstādītām spēlēm. Pogu funkciju skaits ir ierobežots – dažas Windows iespējas, standarta peļu pogu iespējas, multimediju apkalpošana un makrosi.

  Patīkami, ka TUF Gaming M5 pelei ir iebūvēta atmiņa, varēsi saglabāt kopumā trīs dažādus profilus, kas pārslēdzami ar pogu kombinācijām. Līdzīgi darbosies arī TUF Gaming K5 tastatūra, jo arī tai ir iebūvēta atmiņa. Tātad varēsi pēc pirmreizējās iestatīšanas abas ierīces pievienot citiem datoriem, bet nevajadzēs atkārtoti uzstādīt Armoury II programmatūru.

  Ja mēģināsi izmantot tik bieži piesaukto ASUS Aura Sync, tad rēķinies, ka izgaismojumu efektu skaits būs niecīgs (ar konkrētajiem diviem ASUS aksesuāriem tiek piedāvātas 3 izgaismojuma sinhronizācijas iespējas), kā arī Aura Sync izmantošana atslēdz arī vairākas citas programmatūras papildiespējas. Piemēram, nav iespējams uzskaitīt peles klikšķus, nedarbojas makrosi un arī tiek pilnībā atslēgtas jebkādas citas RGB LED gaismiņu vizuālās pielāgošanas iespējas.

  Kopumā – programmatūra ir beidzot sakārtota. Tā vēl arvien, salīdzinot ar konkurentiem, ir ar visai piezemētu iespēju klāstu. Izlaistas pāris būtiskas nianses, ko Logitech un citi piedāvā jau gadiem. Diemžēl ASUS nav pacenties pat norādīt uz iepakojuma programmatūras nosaukumu, kas ir ļoti dīvains solis. ASUS Aura Sync izmantošanas ierobežojumi ir diezgan nepatīkami.

  Nobeigumā

  ASUS TUF Gaming M5 pele un TUF Gaming K5 tastatūra ir gana interesants TUF sērijas pirmais mēģinājums iespiesties datorspēļu aksesuāru tirgū. “Uz papīra” mums tiek piedāvāts gana plašs iespēju spektrs – RGB LED gaismiņas, dažādi veiktspējas pielāgojumi, makrosi u.tml.

  Dzīve ievieš savas nianses – ja TUF Gaming M5 pele šķita varbūt nedaudz par vieglu un kādu centimetru par īsu, tomēr savas cenas cienīgu, tad TUF Gaming K5 tastatūrai ir, kur augt. Manuprāt, TUF Gaming K5 tastatūra ir izmēros pārāk liela, izmantotie materiāli ir drīzāk viduvēji. Un tad vēl tastatūras cena, kurā konkurentiem izdodas iemānīt ne tikai LED gaismiņas, bet pat Cherry mehāniskos slēdzīšus. TUF Gaming K5 tastatūra ir laba membrānas tastatūra, bet tā īsti nespēs pircēju acīs konkurēt ar mehānisko tastatūru.

  TUF Gaming M5 pele gan varētu atrast savu pircējā visā spēļu aksesuāru tirgus jūklī, piedāvājot PixArt PAW3327 optisko sensoru un izturīgus slēdzīšus. Lielāku plaukstu īpašniekiem noteikti ieteiktu izmēģināt TUF Gaming M5 peli pirms iegādes.

  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma