Tiek ziņots, ka Polija aizturējusi Huawei darbinieku Ķīnas pilsoni, aizturēts arī viens Polijas pilsonis. Abi aizturēti par aizdomām spiegošanā.

Polijas televīzijas kanāls TVP ziņojis, ka valsts drošības iestādes veikušas kratīšanu Huawei Polijas ofisā un arī pie mobilo sakaru sniedzēja Orange Polska. Ķīnas ārlietu ministrija jau norādījusi, ka ir noraizējusies par notikumiem Polijā. Huawei pārstāvji uzsvēruši, ka uzņēmums darbojas attiecīgo valstu likumdošanas ietvaros, kur atrodas Huawei ofisi.

Polijas varasiestādes ziņo, ka abi aizdomās turētie tiek aizturēti uz trīs mēnešiem. Pagaidām plašāka informācija netiek sniegta.

Vēl pagājušā gada decembra sākumā Kanāda aizturēja Huawei valdes locekli un viņas meitu.

Komentē uzņēmums „Huawei” (14.01.2019)

Uzņēmums Huawei Polijā ir pieņēmis lēmumu atbrīvot no amata tā darbinieku Vanu Veidzjinu (Wang Weijing), kas aizvadītajā nedēļā ir ticis arestēts aizdomās par Polijas tiesību aktu pārkāpšanu. Minētās personas darbībām nav nekāda saistība ar uzņēmuma politiku. Lēmums par darbinieka atbrīvošanu no amata ticis pieņemts pamatojoties uz uzņēmuma darba līguma noteikumiem, kuri paredz darbinieka atbrīvošanu uzņēmuma neslavas celšanas gadījumā.

Uzņēmums Huawei stingri ievēro visus piemērojamos likumus un regulējumus valstīs, kurās tas darbojas. Uzņēmuma politika paredz stingru likumdošanas ievērošanu arī katram Huawei darbiniekam, atbilstoši valstij, kurā tie darbojas.

6 komentāri

Ir ko teikt?