Tiek ziņots, ka Polija aizturējusi Huawei darbinieku Ķīnas pilsoni, aizturēts arī viens Polijas pilsonis. Abi aizturēti par aizdomām spiegošanā.

Polijas televīzijas kanāls TVP ziņojis, ka valsts drošības iestādes veikušas kratīšanu Huawei Polijas ofisā un arī pie mobilo sakaru sniedzēja Orange Polska. Ķīnas ārlietu ministrija jau norādījusi, ka ir noraizējusies par notikumiem Polijā. Huawei pārstāvji uzsvēruši, ka uzņēmums darbojas attiecīgo valstu likumdošanas ietvaros, kur atrodas Huawei ofisi.

Polijas varasiestādes ziņo, ka abi aizdomās turētie tiek aizturēti uz trīs mēnešiem. Pagaidām plašāka informācija netiek sniegta.

Vēl pagājušā gada decembra sākumā Kanāda aizturēja Huawei valdes locekli un viņas meitu.

Komentē uzņēmums „Huawei” (14.01.2019)

Uzņēmums Huawei Polijā ir pieņēmis lēmumu atbrīvot no amata tā darbinieku Vanu Veidzjinu (Wang Weijing), kas aizvadītajā nedēļā ir ticis arestēts aizdomās par Polijas tiesību aktu pārkāpšanu. Minētās personas darbībām nav nekāda saistība ar uzņēmuma politiku. Lēmums par darbinieka atbrīvošanu no amata ticis pieņemts pamatojoties uz uzņēmuma darba līguma noteikumiem, kuri paredz darbinieka atbrīvošanu uzņēmuma neslavas celšanas gadījumā.

Uzņēmums Huawei stingri ievēro visus piemērojamos likumus un regulējumus valstīs, kurās tas darbojas. Uzņēmuma politika paredz stingru likumdošanas ievērošanu arī katram Huawei darbiniekam, atbilstoši valstij, kurā tie darbojas.

6
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Kristaps SkutelisRaimisEdgarsGatis Rumbens Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Gatis Rumbens
Guest
Gatis Rumbens

Jūs vispār pārlasāt, ko uzrakstāt ..nu vismaz 1x ?

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Ko tu ar šo komentāru gribēji pateikt?

Raimis
Guest
Raimis

Izlasīt Polijas drošības dienestu teikto, ka the allegations related to individual actions, and were not linked directly to Huawei Technologies Cos Ltd [HWT.UL] ir par grūtu. Vieglāk ir tupi pārrakstīt maldu ziņas.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Rakstā jau nav teikts, ka aizturēšana saistīta ar Huawei darbību.

Edgars
Guest
Edgars

Polija nevar nevienu arestēt. Polijā gan var.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Mhm, matu skaldīšana ir ļoti produktīva darbība.