Tiek ziņots, ka miermīlīgā Kanāda aizturējusi Huawei valdes locekli Meng Wanzhou, kura uzņēmumā ir atbildīga par finansēm. Pasaulē otrs lielākais viedtālruņu ražotājs Huawei tiek turēts aizdomās par sadarbību ar sankciju skarto Irānu.

Huawei apstiprinājis, ka valdes locekle tiešām ir aizturēta kopā ar viņas meitu.

Huawei šobrīd uzsver, ka uzņēmums nav saņēmis plašāku informāciju par iespējamām apsūdzībām, bet vienlaikus Huawei neatzīst sadarbību ar sankciju skartajām valstīm. Huawei darbojoties saskaņā ar ASV un Eiropas savienības likumdošanu un sankciju sarakstu.

Jau iepriekš bija zināms, ka Huawei radušās problēmas ar 5G tīkla tehnoloģiju infrastruktūras piegādi Austrālijai un Jaunzēlandei, tikko paziņots, ka no Huawei 5G infrastruktūras atteikusies Lielbritānija. Turklāt Lielbritānija tuvāko divu gadu laikā noņems visu Huawei 4G infrastruktūru.

7 komentāri

    • Stulbas sankcijas no ASV vedīs uz tehnosko stagnāciju bezvadu interneta jomā un paaugstinās cenas.
      Ja viņi atteicās tad lai meklē citu 5g infrastruktūras piegādātajus – sanāk ka paliks tikai Intel un Qualcom – kuri abi ir Amerikānieši. Un tieši ASV lūdz Pasaules valstis neizmantot Huawei 5g – Hmmm, interesantas domas radās, viņi vēlās ar Irānu cīnīties, vai monopolu veidot.

  1. Kas šitās par stulbām raganu medībām? Tur pretī eipls nemaksā nodokļus gadiem, un tiek aicināts ciemos uz tēju.

    • Un kas var notikt ar Apple, ja nebūtu Huawei “sankcijas”? Domāju, ka īpaši nekas nenotiktu īstermiņā, jo Apple neizstrādā tīklu aprīkojumu.

Ir ko teikt?